Wydawać by się mogło, że dopiero niedawno marka Cerrad zdobyła „Oskara Designu”, czyli nagrodę Red Dot 2022 za swoją kolekcję Ceppo Nuovo, współtworzoną z marką La Mania Home. Gdy emocje po tym ogromnym sukcesie jeszcze nie całkiem opadły, okazało się, że Grupa nie tylko nie spoczęła na laurach, ale właśnie bierze udział w globalnej rewolucji na rynku produktów ceramicznych, która wyznaczy trendy na kolejne sezony. Podczas gdy na świecie miała miejsce premiera kolekcji współtworzonych z La Manią, w Cerrad intensywnie pracowano już nad nowościami, które świat mógł zobaczyć zaledwie kilka tygodni temu na Cersaie! Poprzeczka została zawieszona niezwykle wysoko, bo jak sprostać wygórowanym oczekiwaniom po zdobyciu najważniejszej nagrody w świecie designu? Okazuje się, że całkiem prosto: wystarczy wypuścić linię dwudziestu (!) zapierających dech w piersiach kolekcji, które wynoszą ceramikę na nieznany dotąd poziom.


Czytaj także:

Stoisko pełne inspiracji

Imponująca powierzchnia 315 m2 stoiska Cerrad zachwycała pięknem ekspozycji: tak premier, jak i flagowych produktów, które już z daleka intrygowały i przyciągały wzrok. Obszar prezentacyjny podzielono na kilka różnych sektorów. Każda strefa zachęcała do odkrywania urody natury zamkniętej w wielkoformatowych slabach, na których malowniczo odbijała się żywiołowość kamieni szlachetnych. Zaprezentowane propozycje wyszły daleko poza dobrze znane schematy aranżacji i po raz kolejny udowodniły jak bardzo przyroda może pobudzać wyobraźnię projektantów.

Na targach porozmawialiśmy z Joanną Przetakiewicz, ambasadorką wspólnego projektu La Mania Home i Cerrad. O nowościach zaś opowiedział nam Paweł Smolarek, Chief Product Officer Cerrad.