Meble stworzone, by kochać

Gdy nie ma Cię w pobliżu i nie ma kto przytulić Twojej drugiej połowy, niech zrobi to… fotel. „Pluszowy” nie musi znaczyć „kiczowaty”. A jeżeli nie brakuje Ci odwagi i wyobraźni, pomyśl, co mogą TA lampa i TEN stół…

Upominki bywają trafione, przydatne i piękne. Jednak walentynkowe prezenty najczęściej są kiczowate, wymuszone i symboliczne, ale nie w dobrym tego słowa znaczeniu. Gdyby rzeczywiście symbolizowały coś więcej niż poddanie się medialnemu terrorowi pluszowych misiów… Na przykład troskę o drugą osobę, jak to robi fotel Miś…

Pluszowy fotel Miś

Kolekcja foteli zaprojektowana przez francuskiego projektanta Pierre’a Yovanovitcha na wystawę OOPS w Tribeca Galerii w Nowym Jorku nawiązuje do bajki Złotowłosa i trzy misie. Każdy fotel przypomina niedźwiadka, z jego uszami i łapkami, ale nie robi tego napastliwie ani bardzo dosłownie. Tata Miś, Mama Miś i Misiaczek to trzy fotele w trzech rozmiarach – od największego do najmniejszego. Każdy pokryty owczą wełną i stojący na drewnianych kulistych nóżkach. Siadając w fotelu, wtulamy się w misia – tak to w skrócie można opisać. To kogo chcecie otulić w ten fotel?

trzy fotele w motywie misia
Kolekcja Bear Armchair / Pierre Yovanovitch

trzy fotele w motywie misia obok lampy
Kolekcja Bear Armchair / Pierre Yovanovitch

Meble romantyczne: fotel-serce i sofa-gondola

Mebel, który mówi wszystko, zaprojektował też słynny duński projektant Verner Panton. Projekt Heart Cone Chair pochodzi z 1958 roku!

czerwony fotel w kształcie serca
Heart Cone Chair / Vitra

Miłośnikom naturalnych materiałów może się spodobać stolik z drzewa akacjowego…

drewniany stolik o przekroju serca
Surin Love Heart Table / Myakka

…a tym, którzy wolą pobujać w obłokach we dwoje, przypadnie do gustu Loveseat od Kennetha Cobonpue.

szare meble ogrodowe z zielonym obiciem
Loveseat / Kenneth Cobonpue

Miłosna lampa

Nie każdy lubi trzymać na widoku, nawet jeżeli są dziełami sztuki. Wielofunkcyjność i dyskrecja – oto, co nas kręci. Jeżeli Twoją drugą połówkę też, to można znaleźć domowy sprzęt, który doda wieczorom pikanterii… Oto lampa. Gdy atmosfera stanie się gorąca, lampa też rozpali się na czerwono. Pod warunkiem, że wyjmiemy z niej dildo w kształcie niepozornego ptaszka. Gdy odłożymy go na miejsce, znów będzie zwyczajną nablatową lampą świecącą na żółto. Lampę Love The Bird zaprojektował libański projektant Marc Dibeh.

biała lampa świecąca u góry
Love The Bird / Marc Dibeh

biała lampa świecąca u dołu
Love The Bird / Marc Dibeh

biało-czerwony pastikowy przedmiot na złotym blacie
Love The Bird / Marc Dibeh

Meble erotyczne: perwersja na marmurowym blacie

Pikantną propozycję serwuje nam twórca wyjątkowego stołu, Richard Yasmine. Glory Holes to prowokacyjne nawiązanie do stanowiących temat tabu „glory holes”, które można spotkać np. w klubach erotycznych, ale też w niektórych miejscach publicznych. Stół ma dwa blaty: mniejszy i większy.

wyjątkowy stolik ze złotymi nogami do góry stojący na blacie
Glory Holes / Richard Yasmine

wyjątkowy stolik ze złotymi nogami i czarnym blatem
Glory Holes / Richard Yasmine

Mniejszy blat wykonano z marmuru statuario. Gdy odwrócić go do góry nogami, zyskujemy większą powierzchnię. Spektakularne wrażenie robią jednak nie same blaty ani nawet nie dziury w nich wywiercone, które kojarzą się jednoznacznie, lecz efektowne, ręcznie wykonane, polerowane mosiężne nogi, które mogą służyć za wbudowane wazony na kwiaty, ale nie tylko… Ich falliczny kształt to iskierka, która rozpala wyobraźnię. Perwersja jest jednak elegancka i z najwyższej półki. Albo marmurowego blatu.

złota noga wyjątkowego stołu w dłoni
Glory Holes / Richard Yasmine

Kwiaty na walentynki

A gdyby tak po prostu kupić… kwiaty? Niby oczywiste, a jednak. Te od Kennetha Cobonpue potrafią zaskoczyć.

dwa fotele w formie kwiatu
Bloom / Kenneth Cobonpue

To nasze walentynkowe inspiracje, które być może uchronią kilka par od nietrafionych upominków, a w nich miejsce podsuną pomysły na ekskluzywne prezenty na Walentynki. Takie jak np. , o których też piszemy.

Fot. i oprac. na podstawie:
Marc Dibeh, Richard Yasmine, Vitra, Myakka, Kenneth Cobonpue, PlushDeco

fotel

Aktualności

Forum BiznesUp! za nami, czyli polski design ma się świetnie

Nie boimy się odważnych rozwiązań, jesteśmy kreatywni i otwarci na innowacje, mamy imponujące zaplecze rzemieślnicze, a nasze produkty odznaczają się jakością i są doceniane przez zagranicznych konsumentów. Przed jakimi wyzwaniami stoi więc polska branża projektowa? Zapytano o to marki, które zgłosiły się do tegorocznej edycji projektu BiznesUp! design made in Poland, a także ekspertów, którzy wzięli udział w tegorocznej edycji forum. Wnioski? Rodzimy design trzeba spójnie komunikować i budować...

Aktualności

duży okrągły panel

Mesmetric Atelier na nowo – zmiany w showroomie

Showroom Mesmetric znajdujący się w Starej Fabryce Koronek przy Burakowskiej w Warszawie rozszerzył swą działalność. Nie tylko za sprawą podwojenia swojej dotychczasowej powierzchni do prawie 600 metrów kwadratowych, ale przede wszystkim nawiązania współpracy z nowymi markami i zmianie ekspozycji.

lampa

Młode wilki

dwie lampy stojące na poddaszu

Bartosz Dąbrowski: Lampa GLASH

Lampa o nazwie GLASH została zaprojektowana po to, by błyszczeć na scenie - jako element scenografii. Świetnie sprawdzi się także w dużych, industrialnych wnętrzach, podkreślając ich surowy charakter.

design

zestawienie trzech lamp rec.on

Unikatowe lampy – Rec.on, Valewsky i Chors

Co łączy złoto, części samochodowe i blask księżyca? Oczywiście światło, którego potrzebuje każdy. Każdy inaczej.

meble

trendy

zielona ściana obok kolorowych hamaków

Baw się i pracuj, czyli antidotum na stres w pracy

Jeżeli nie jesteś pracownikiem spa, który w trakcie pracy sam korzysta z relaksujących zabiegów, instruktorem jogi czy nauczycielem technik medytacyjnych, możesz mieć problem z relaksem w pracy. Chyba że twoja firma słyszała o corporate wellness…

wnętrza

zdjęcia rodzinne na ścianie

Jak urządzić ładny i funkcjonalny pokój dziecka?

Projektantka wnętrz i graficzka, Jolanta Riopka, zdradza swoje pomysły na zaaranżowanie przestrzeni, która zaspokoi potrzeby zarówno dziecka, jak i rodziców.

stół

Aktualności

wnętrze z czarnymi ścianami i białymi meblami

Jubileusz marki Eichholtz, czyli historia pewnej podróży

Eichholtz to marka dla fanów nowoczesnej klasyki. Jej pozycja to wynik konsekwencji w tworzeniu mebli, oświetlenia i akcesoriów w wyróżniającym się stylu. Jubileusz dwudziestopięciolecia firmy to dobra okazja do przywołania jej historii.

design

podkładka z deski z korą i elementami niebieskim

Stoły drewniane inspirowane „dziełami natury”

Fine Wooden Creations to rodzinna polska firma specjalizująca się w produkcji stołów wykonanych z drewna i kolorowej, mieniącej się żywicy, szkła, a także innych materiałów. Projektant FWC, Zbigniew Litwin czerpie inspirację w natury. Jak sam twierdzi, nie zależy mu na jej okiełznaniu, lecz utrwaleniu w niezmienionej formie.