Aktualny motyw: Ceramika

MECENAS MOTYWU

Funkcjonalne meble do niewielkich mieszkań

Artykuł sponsorowany


Nie każdy z nas dysponuje przestronnym mieszkaniem, jednak sprawdza się powiedzenie „ciasne, ale własne”. Posiadanie własnej przestrzeni to duży komfort. W urządzaniu niewielkich mieszkań znakomicie sprawdzają się funkcjonalne meble. Elegancki szezlong rozkładany, wysoka zabudowa z pojemnymi szafkami, jasne kolory – istnieje sporo pomysłów, aby urządzić nawet małe mieszkanie w sposób efektowny i jednocześnie bardzo praktyczny.

Meble typu 2w1, gdy pokój dzienny jest też sypialnią

Wydzielona sypialnia to świetna sprawa, jednak nie w każdym mieszkaniu ilość miejsca i rozkład pozwala na takie rozwiązanie. Dlatego, gdy salon ma jednocześnie pełnić funkcję sypialni warto postawić na meble wielofunkcyjne.

Znakomicie sprawdzi się sofa z funkcją spania lub w bardziej wyrafinowanej wersji szezlong rozkładany. Proponujemy rozwiązanie numer 2, ponieważ szezlongi prezentują się bardzo oryginalnie, a ostatnimi czasy wyraźnie widać po branży meblarskiej, że wracają do łask. Są to elementy wyposażenia, które przez wielu mogą być kojarzone z arystokracją. W istocie, był to niegdyś mebel obecny na dworach, jak i w pałacach.

Obecnie, każdy może go mieć u siebie w domu. Meble te cechuje niezwykła wygoda, nawet w porównaniu do foteli czy sof. Taki mebel nie tylko będzie efektownie prezentować się w salonie – po rozłożeniu posłuży jako wygodne łóżko do spania.

Małe mieszkania i styl skandynawski

Świat bez wątpienia pokochał styl prosto z malowniczej Skandynawii. Czerpanie z minimalizmu i jasne kolory sprawiają, że styl ten znakomicie sprawdza się w małych mieszkaniach. Być może w tej chwili ktoś zastanawia się, jak ma się styl skandynawski to opisywanego powyżej szezlongu, który raczej kojarzy się z przepychem i wnętrzami w stylu glamour. Tymczasem można znaleźć szezlong rozkładany, inspirowany stylem skandynawskim. Cechują go najczęściej prostota (proste linie) oraz neutralne kolory.

Mebel taki produkowany jest na wyższych nogach, ma drewniane, ażurowe oparcie, co nadaje mu wizualnej lekkości i co więcej, nie zabiera optycznie przestrzeni, szczególnie w porównaniu z masywnymi, tapicerowanymi sofami. Nawet jeżeli scandinavian style nie jest tym, co Was elektryzuje, prosta forma takiego mebla sprawia, że znakomicie wpisze się w wiele aranżacji.

Jak optycznie powiększyć mieszkanie?

Istnieje kilka uniwersalnych zasad, których warto się trzymać projektując i aranżując wnętrza, aby sprawiały wrażenie większych niż są w rzeczywistości. Przede wszystkim należy postawić jasne kolory ścian i mebli.  Miłośnicy ciemnych kolorów muszą się pogodzić z tym, że jeżeli im na wrażeniu przestrzeni, ciemne kolory powinny być jedynie dodatkiem.

Jasna, jednakowa podłoga we wszystkich wnętrzach (oczywiście, za wyłączeniem łazienki, gdzie najlepiej sprawdzą się płytki) bez progów to kolejny tip który sprawi, że optycznie powiększymy mieszkanie. Rezygnacja z cokołów przypodłogowych, lub zdecydowanie się na bardzo niskie, sprawi, że ściany wydadzą się wyższe. Sprzymierzeńcem będzie minimalizm – rezygnacja z nadmiernej ilości dekoracji.

Partnerem materiału jest KODEMii.

styl skandynawski

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Project Ö, czyli domek letniskowy po fińsku
Projekt-archipelag, czyli domek letniskowy po fińsku

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają sami projektanci? Aleksi Hautamäki i Milla Selkimäki to małżeństwo, które urzeczywistniło swoje marzenie o samowystarczalnym domku letniskowym na prywatnej, fińskiej wyspie. Tak powstał Project Ö, czyli ukłon w stronę skandynawskiego minimalizmu i zrównoważonego designu. Sprawdziliśmy, jak wypoczywa się na Północy.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Apartament wakacyjny w Gdańsku
Piaski i zielenie. Wakacyjne lokum w Gdańsku

Głównym założeniem projektowym było stworzenie oazy spokoju i relaksu, luźno nawiązującej do stylu skandynawskiego i okolic nadbałtyckich, a także wykorzystanie tej małej, chociaż bardzo ciekawej przestrzeni w 100%.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

różowy szezlong Lord od Gala Collezione aranżacji w niebieskim nowoczesnym salonie
Szezlong – książę w salonie

Kocha duże, przestronne pomieszczenia. Szezlong, bo to o nim mowa, potrzebuje przestrzeni do wyeksponowania swoich zalet. Jest to mebel, który zapewni nie tylko komfort wypoczynku, ale także w ciekawy sposób urozmaici aranżację, stając się głównym bohaterem salonu… lub innego pomieszczenia.