Aktualny motyw: Akustyka we wnętrzach

MAGAZIF motyw Knauf

MECENAS MOTYWU

Home office – jak przygotować w mieszkaniu przestrzeń do pracy?

Artykuł sponsorowany


Praca zdalna to dla wielu osób marzenie. Gdy jednak czasy zmusiły nas na przeniesienia się z pracą do własnych mieszkań dosłownie z dnia na dzień, wiele osób nie było przygotowanych, by efektywnie pracować w swoich czterech kątach. Nic nie jest jednak stracone, by przygotować wygodną i wspierającą pracę przestrzeń.

Ergonomiczne meble podstawą gabinetu

Każdy, kto próbował pracować z kanapy lub łóżka, wie, jakie to wyzwanie. Bóle pleców, brak skupienia i łatwość, z jaką się rozpraszamy, sprawia, że uświadamiamy sobie o tym, jak ważne są odpowiednie meble do pracy. Podstawą powinno być wygodne, duże biurko, które pozwoli nam na rozmieszczenie wszystkich potrzebnych rzeczy w miejscach, które są nam potrzebne oraz krzesło biurowe, które pozwoli nam spędzać długie godziny przed ekranem. Ciekawym rozwiązaniem są regulowane biurka, które pozwalają zarówno na pracę siedzącą, jak i stojącą. W przypadku krzeseł warto zdecydować się na modele ergonomiczne, które pozwolą dostosować siedzisko do wszelkich naszych potrzeb i zapewnią wygodną pracę.

home office w domu obido magazif

Odpowiednie oświetlenie i temperatura

Gdy już wybierzemy meble dostosowane do nas, powinniśmy zadbać o odpowiednie oświetlenie miejsca pracy. Ekrany komputerów na biurku nie mogą być jedynym źródłem światła. Do pracy warto zdecydować się na lampkę z żarówką emitującą neutralne i naturalne światło o temperaturze pomiędzy 3000-5000 K. Dzięki temu będzie pomagać nam zachować skupienie przez dłuższy czas i efektywnie pracować. Należy także pamiętać, że światło w miejscu pracy powinno być równomiernie rozłożone.

Drugim ważnym aspektem jest temperatura. Poza oczywistym wpływem na nasz organizm temperatura ma także duży wpływ na naszą wydajność. Nie powinniśmy ustawiać temperatury na zbyt wysoką, ponieważ według badań wraz ze wzrostem temperatury powyżej 22°C znacząco spada nasza efektywność w przypadku pracy umysłowej, np. w temperaturze 30°C nasza wydajność może spaść aż o 10%.

Dodatki są równie istotne

Ostatnim elementem, o który warto zadbać w przypadku miejsca do pracy w domu, są odpowiednie dodatki. W każdym domowym biurze powinny znaleźć się przynajmniej rośliny doniczkowe. Nie tylko sprawią one, że biuro będzie atrakcyjniejsze wizualnie, ale odrobina zieleni pozytywnie wpłynie na kreatywność, a do tego oczyści powietrze. Gdy potrzebujemy mieć pod ręką sporo różnych przedmiotów lub dokumentów, warto zdecydować się na pudełka lub segregatory, które pozwolą nam je przechowywać bez zagracania istotnego miejsca. Należy jednak unikać wszelkiego rodzaju dodatkowych rzeczy, które nie pełnią żadnej funkcji praktycznej, ponieważ będą one nas rozpraszać podczas pracy.

home office w domu obido magazif

Dla osób, które biuro muszą umieścić w swojej sypialni lub salonie, polecamy panele lub parawany, które pozwolą nam odciąć wizualnie przestrzeń biurową od miejsca odpoczynku. Dodatkowo rozwiązania te sprawdzą się podczas wideokonferencji, gdy nie zawsze chcemy pokazywać to, co znajduje się w naszym mieszkaniu. Jeśli mamy biuro w oddzielnym pomieszczeniu możemy także zainwestować w panele dźwiękochłonne.

Praca w domu potrafi być dużym wyzwaniem. Przygotowując jednak odpowiednie miejsce do pracy w mieszkaniu, możemy sprawić, że nasza praca będzie równie wydajna, jak w biurze, a nawet będzie pracować się nam lepiej. Warto brać pod uwagę także home office, gdy chcemy kupić i przyszłościowo wybrać takie, które pozwoli nam na wygodną pracę w domu.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe obido.pl

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Mała łazienka – duże wyzwanie
Mała łazienka – duże wyzwanie. Architektki z pracowni WZ Studio radzą, jak urządzić niewielką przestrzeń

Mała łazienka to duże wyzwanie aranżacyjne, z którym musi zmierzyć się większość z nas. Musimy w niej zmieścić wszystkie strefy użytkowe, a dodatkowo zapewnić komfort i bezpieczeństwo. Jak zatem urządzić niedużą przestrzeń, by była nie tylko estetyczna, ale i funkcjonalna? Z pomocą przyjdzie wyposażenie z oferty marek Geberit i Koło.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Ergonomiczne biuro: efektywność i większy komfort pracy
Ergonomiczne biuro: efektywność i większy komfort pracy

Wielogodzinna praca w skupieniu nie musi odbywać się wyłącznie w pozycji siedzącej. Gdy zadbasz o swoje zdrowie, inwestując w ergonomiczne stanowisko pracy, nie tylko wzrośnie twoja wydajność, ale też kreatywność osiągnie poziom, o jakim użytkownik klasycznego biurka może tylko pomarzyć. Zobacz, czego potrzebujesz!

home office

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Domowy gabinet w klimacie Bauhaus
Domowy gabinet w klimacie Bauhaus

18-metrowy gabinet pani domu to home office, w którym przejrzystość form i zestawienie ikon designu z innymi elementami przestrzeni ma natchnąć do działania. Zobaczmy, jak wygląda wnętrze, w którym Bauhaus łączy się z klasyczną elegancją.

Aktualności

Projektowanie to odpowiedź na problemy. Nowy raport Domoteki o wpływie pandemii

Od home office po zdrowie psychiczne. Mimo upływu lat, wpływ pandemii na nasze życie nie słabnie. Domoteka po raz kolejny zaprosiła do współpracy specjalistów z sektora wnętrzarskiego, by tym razem przyjrzeć się wpływowi COVID-19 na branżę wnętrzarską , a przede wszystkim ludzi jako użytkowników różnych przestrzeni.

meble biurowe

Czytaj więcej

Wnętrza publiczne

Biuro na miarę nowej epoki
Biuro na miarę nowej epoki w Krakowie

Tu można chodzić w kapciach, zespołowo piec ciasta, a nawet grać na konsoli. Nowatorsko zaaranżowana przestrzeń pozwala zorganizować burzę mózgów, skupić się na indywidualnych zadaniach, udzielać towarzysko lub po prostu wyluzować – w zależności od aktualnych potrzeb.

Aktualności

Normo. Nowe normy Profim
Normo. Krzesło bez kleju i zszywek, za to zaprojektowane z ogromną świadomością

Wejście Normo na rynek to zupełnie nowe otwarcie dla marki Profim. To pierwsze krzesło zaprojektowane i wyprodukowane w zgodzie z zasadami cyrkularnej gospodarki. Nie chwalimy się tylko certyfikatami, ale wprowadzamy konkretne innowacje

Inne

Płytki do łazienki
Wybieramy płytki podłogowe do łazienki. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Łazienka to pomieszczenie, któremu poświęcamy zdecydowanie najwięcej uwagi podczas remontu lub wykończania mieszkania. I dobrze – ze względu na panujące tam specyficzne warunki, łazienkę należy prawidłowo wykończyć, zwracając uwagę na użyte do tego celu materiały, a w szczególności na płytki podłogowe. Przy ich wyborze i zakupie warto zwrócić uwagę na pięć kluczowych parametrów, opisujących poszczególne produkty – twardość płytek, ich antypoślizgowość, odporność na ścieranie i zabrudzenia oraz…

Inne

ogród przydomowy od czego zaczać i jak założyć magazif
Od czego zacząć tworzenie ogrodu?

Nawet mały ogród cieszy oko i stwarza niepowtarzalną przestrzeń do spotkań z rodziną i znajomymi lub po prostu leniwego relaksu po dniu ciężkiej pracy i stresu. Jak jednak zrealizować to marzenie? Co ma największe znaczenie na etapie projektowania oraz przeprowadzania pracy? Oto jak założyć ogród krok po kroku!