Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Smart windows, czyli inteligentne okno Drutex – z widokiem na przyszłość

Od teraz możemy zobaczyć cały świat przez nasze okno. A właściwie… na szybie.

Oglądanie filmów czy czytanie treści z internetu wyświetlonych na okiennej szybie może wydawać się pomysłem rodem z opowieści science-fiction, ale ta innowacja już stała się faktem za sprawą SmartWindow polskiej marki Drutex.

mężczyzna w szlafroku stojący przed oknem z ekranem LCD

Dzięki specjalnej matrycy LCD zamkniętej wewnątrz zespolonej szyby SmartWindow możemy swobodnie krzątać się po domu i jednocześnie rzucać okiem na ulubiony program widoczny na dużym, wygodnym ekranie. W trakcie prac domowych nie musimy wycierać rąk ani gorączkowo szukać pilota, gdyż panel sterowania bezdotykowego zapewnia łatwy i nieinwazyjny dostęp do treści.

mężczyzna stojący przy oknie z matrycą LCD

Za pomocą WIFI, Bluetooth i USB inteligentne okno nie tylko może zostać podłączone do lokalnej sieci komputerowej i wszystkich naszych zasobów, ale także współtworzyć funkcjonalny system inteligentnego domu z innymi urządzeniami służącymi zapewnieniu bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie pozwala ograniczyć liczbę ekranów i sprzętów w mieszkaniu, a tym samym odzyskać część przestrzeni dla siebie.

okno z ekran LCD

Fot. i oprac. na podstawie:
Mat. firmy Drutex

inteligentny dom

Czytaj więcej

technologia

Telewizory Excellence Line dla najbardziej wymagających widzów
Bazują na AI, są zaawansowane technologiczne: telewizory dla wymagających widzów

Excellence Line to współczesny synonim luksusu. To ekskluzywne, specjalnie wyselekcjonowane telewizory, które oczarują widzów imponującym realizmem obrazu i przestrzennym dźwiękiem. Zapraszają do odkrywania filmowego świata na nowych i przede wszystkim własnych zasadach.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Nowoczesna stodoła pełna elegancji i technologicznych smaczków
Nowoczesna stodoła: 500-metrów pełnych elegancji i technologicznych smaczków

Onieśmiela skalą, zaskakuje formą i zachwyca rozwiązaniami. Łączy monumentalną architekturę z monochromatycznym i eleganckim wnętrzem. Ten dom w warszawskim Wilanowie jest dowodem na to, jak bardzo projekt wnętrza może zależeć od architektury budynku.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Jak mieszkają siostry ADiHD?
Ciepło i harmonia. Jak mieszkają i pracują siostry ADiHD?

Dwie najbardziej rozpoznawalne w Polsce siostry, Ilona i Milena Krawczyńskie, są związane ze sportem, modelingiem, telewizją i internetem jako influencerki. Ich niespożyta energia i odważne działania sprawiły, że zdobyły tytuł influencerek roku 2022 w konkursie Ofemin. Dziś wpuszczają nas do wnętrz, w których mieszkają i pracują.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wiosna to magiczny czas, kiedy wszystko budzi się do życia, a w nas całkiem naturalnie pojawia się potrzeba dokonania zmian. Czasem zostaje ona zaspokojona za pomocą dosłownie kilku energetycznych dodatków, a czasem decydujemy się na gruntowny remont.
Wpuść lato do wnętrza: żaluzje plisowane w oknie

Wiosna to magiczny czas, kiedy wszystko budzi się do życia, a w nas całkiem naturalnie pojawia się potrzeba dokonania zmian. Czasem zostaje ona zaspokojona za pomocą dosłownie kilku energetycznych dodatków, a czasem decydujemy się na gruntowny remont. Wszystko po to, by nasz dom ponownie rozkwitł w rytmie zgodnym z naturą. Jednym z najprostszych sposobów na metamorfozę wnętrza jest montaż nowych osłon okiennych. Żaluzje plisowane to jeden z najczęstszych wyborów.