Nie raz już o tym, że dzisiejsze meble ogrodowe mogą być tak efektowne i wyrafinowane jak te, które wykorzystujemy do aranżacji wnętrz. Jako idealna „baza” na relaks z książką w ciepłe letnie wieczory posłuży dwuosobowa sofa ogrodowa Rome od marki BoConcept. Leżanka ogrodowa z tej samej kolekcji to mebel, na którym możemy wylegiwać się i opalać w gorące dni. Kilkuosobowa, narożna sofa, wzbogacona w funkcjonalny schowek pozwoli oddać się odpoczynkowi wszystkim członkom rodziny.

zestaw szarych mebli ogrodowych od BoConcept na tarasie
Rome, BoConcept
zestaw mebli ogrodowych od BoConcept na tarsie otoczonym kamienną i drewnianą ścianą
Rome, BoConcept
szara sofa ogrodowa od BoConcept
Rome, BoConcept

Wakacje kojarzą się z sezonowymi owocami, lemoniadą, kawą mrożoną i orzeźwiającymi drinkami. Klasyczny stolik kawowy Rome sprawi, że wszystkie mogą znaleźć się w zasięgu ręki.

szary zestaw mebli ogrodowych od BoConcept na tle drewnianej i kamiennej ściany
Rome, BoConcept

Z kolei białe krzesło oraz stolik Adelaide na eukaliptusowych nogach sprawdzą się też pod gołym niebem.

taras ogrodowy otoczony ścianami z kamienną podłogą i biały zestawem ogrodowym
Adelaide, BoConcept
taras ogrodowy otoczony ścianami z kamienną podłogą i czarnym zestawem ogrodowym
Adelaide, BoConcept

Krzesło wypoczynkowe Elba to kolejny przykład  na to, że meble ogrodowe mogą być jednocześnie funkcjonalne i oryginalne pod względem formy.

mały taras w bloku z zestawem mebli ogrodowych od BoConcept
Elba, BoConcept

A co z kapryśną pogodą? Spokojnie – letni deszcz i wysoka temperatura nie powinny stanowić większego zagrożenia, ponieważ meble ogrodowe muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Tak jak choćby siedziska z kolekcji Rome, które zostały wykonane z tkaniny o podwyższonej wytrzymałości na czynniki zewnętrzne. Podobnie meble Elba, w których wykorzystano stal i wysokociśnieniowy laminat. Krzesła z tej serii zostały zaprojektowane w taki sposób, że można łatwo ustawić jedno na drugim, co pozwala oszczędzić miejsce, np. na tarasie.

zestaw mebli ogrodowych od BoConcept na kamienistym tarasie
Elba, BoConcept

Urządzenie miejsca do wypoczynku powinno być łatwe i przyjemne, aby nie generowało dodatkowych obowiązków. Dobrze też, aby meble, które wybierzemy nie wymagały specjalnej pielęgnacji i były łatwe w montażu. Upały właśnie się zaczęły – korzystajmy!

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe BoConcept