Aktualny motyw: Łazienki inspirowane modą

Logo Tubądzin

Mecenas motywu

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

Artykuł sponsorowany


Bez względu na to, jaką powierzchnią cechuje się pomieszczenie biurowe, każda taka przestrzeń musi zostać odpowiednio zaaranżowana. Największe znaczenie będą miały właściwie dobrane meble biurowe, bowiem to właśnie przy nich pracownicy spędzają dużą ilość czasu. Powinny one zatem cechować się wygodą oraz funkcjonalnością. Jakich elementów nie może zabraknąć w dobrze urządzonym miejscu pracy?
Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

Regały biurowe – właściwe miejsce na niezbędną dokumentację

Regały biurowe zapewniają przestrzeń, która niezbędna jest w każdym biurze do przechowywania różnego rodzaju dokumentów, segregatorów, książek i innych materiałów, wykorzystywanych podczas realizacji codziennych zadań. W zależności od stawianych oczekiwań, zdecydować można się na regały:

  • otwarte,
  • z drzwiami,
  • z szufladami.

Wszystko uzależnione jest od rodzaju przechowywanej dokumentacji. Regał do biura przyda nam się jako funkcjonalny mebel, na którym ustawimy segregatory i dokumenty. Dzięki temu nie będą one zajmowały miejsca na biurku.

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

W przypadku biur doskonale sprawdzają się meble modułowe, bowiem dają one możliwość szybkiej rozbudowy oraz przeorganizowania wnętrza. To niezbędny element, który pozwala na utrzymanie porządku w dokumentacji oraz harmonii w miejscu pracy.

Odpowiednie biurko zapewni komfortowe miejsce do pracy

Biurko jest jednym z najważniejszych mebli w miejscu pracy, bowiem to właśnie przy nim wykonuje się większość codziennych zadań. Jedną z najważniejszych kwestii, która powinna być brana przy dokonywaniu wyboru odpowiedniego modelu, jest właściwa ergonomia. Biurko musi być dopasowane do ciała użytkownika. Zapewnienie prawidłowych wymiarów oraz kształtu, pozwala zadbać o zdrowie kręgosłupa, co przy wykonywaniu pracy siedzącej stanowi bardzo istotny element. Kolejną kwestią jest także duża powierzchnia blatu roboczego, dzięki czemu pracę wykonywać można w sposób maksymalnie komfortowy.

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

Coraz częściej w trakcie wykonywania pracy biurowej wykorzystuje się sprzęt komputerowy. Biurko komputerowe pozwoli w wygodny sposób korzystać z komputera stacjonarnego lub laptopa. W tym przypadku również przestrzeń robocza oraz wielkość mebla, powinna być dopasowana do oczekiwań stawianych przez użytkowników. Biurka mogą być dodatkowo wyposażone także w funkcjonalne szuflady, w których umieścić można wszystkie mające znaleźć się pod ręką przedmioty. Szeroki wybór mebli daje możliwość skorzystania z modeli o bardziej tradycyjnym designie, jak i utrzymanych w nowoczesnej stylistyce. Ciekawą alternatywą może być również biurko narożne z szafką, które sprawdzi się przede wszystkim w mniejszym gabinecie.

Fotele do pracy biurowej

Praca biurowa najczęściej wykonywana jest w pozycji siedzącej. Dobry fotel biurowy musi zapewnić właściwe podparcie wszystkich części ciała. Przed dokonaniem zakupu należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych kwestii, do których należy zaliczyć:

  • typ siedziska i oparcia,
  • możliwość regulacji,
  • rodzaj zastosowanego materiału,
  • obecność otworów wentylacyjnych,
  • zastosowanie dodatkowych elementów, takich jak zagłówek lub podłokietniki.

muszą być również właściwie dopasowane do przestrzeni, w których się znajdują. Te bardziej masywne sprawdzą się we wnętrzach biurowych urządzonych w klasycznym stylu. Jeśli zależy nam na podkreśleniu nowoczesnego charakteru, powinniśmy sięgnąć po lżejsze konstrukcje, które cechuje bardziej nietypowy design oraz wyrazisty kolor.

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

Dla komfortu pracy ważny jest także materiał, z którego został wykonany fotel. Zwłaszcza w gorące dni przydaje się obecność wywietrzników oraz otworów wentylacyjnych. Siedzisko musi być odpowiednio wyprofilowane oraz dostosowane do wysokości i wagi użytkownika. Obecność zagłówka pozwala na odciążenie odcinka szyjnego. Właściwa regulacja fotela jest niezbędna dla uniknięcia pojawienia się dolegliwości zdrowotnych wynikających z długotrwałego siedzenia.

Estetyczne i funkcjonalne półki ścienne

Od właściwego urządzenia przestrzeni biurowej tak naprawdę zależy efektywność wykonywanej na co dzień pracy. Wobec tego do aranżacji wnętrza należy podejść w sposób dość skrupulatny. Półki ścienne są świetnym sposobem na zwiększenie funkcjonalności biura. Można na nich uporządkować wszystkie dokumenty i przedmioty, które przydadzą się w pracy. Wisząca półka na ścianę pozwala w lepszy sposób wykorzystać przestrzeń biurową, szczególnie jeśli nie charakteryzuje się ona bardzo dużym metrażem. Tego typu element wykorzystywany w firmie, może służyć również wyeksponowaniu ważnych przedmiotów, które stanowią wizytówkę danego przedsiębiorstwa. Zastosowanie półek ściennych posiada zatem zróżnicowany charakter.

Jakie meble powinny znaleźć się w twoim biurze?

Meble biurowe są niezwykle ważne dla stworzenia funkcjonalnej i wygodnej przestrzeni do pracy. Dzięki wygodnym biurkom i fotelom praca może stać się prawdziwą przyjemnością, natomiast pojemne regały i półki zapewnią tak potrzebny w biurze ład i porządek. Decydując się na zakup poszczególnych elementów wyposażenia biura, warto zwracać uwagę na jakość poszczególnych produktów. Producent mebli AKORD wysoką jakość zastosowanych przy produkcji mebli materiałów. Dzięki temu asortyment cechuje się dużą wytrzymałością i będzie doskonale prezentować się w każdym miejscu pracy.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe AKORD

biblioteki i regały

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal

Lubimy meble, które nie tylko świetnie wyglądają, ale też dobrze spełniają swoje zadanie. Konsola Hal marki Borcas to doskonały przykład połączenia formy i funkcji. Nic dziwnego – w końcu główną inspiracją projektu był niemiecki Bauhaus.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Potrafią więcej: nowoczesne meble wielofunkcyjne do małych mieszkań
Potrafią więcej: nowoczesne meble wielofunkcyjne do małych mieszkań

Regał, który jest kwietnikiem, szafka nocna, która zadba o nasze zdrowie, lampka-ładowarka, czy łóżka chowane w szafie. Oto wielofunkcyjne meble do zadań specjalnych, które nie tylko pasują do małej przestrzeni, ale właściwie do każdego wnętrza. Dzięki nim zyskamy nie tylko dodatkową przestrzeń, ale i coś więcej.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Ergonomiczne biuro: efektywność i większy komfort pracy
Ergonomiczne biuro: efektywność i większy komfort pracy

Wielogodzinna praca w skupieniu nie musi odbywać się wyłącznie w pozycji siedzącej. Gdy zadbasz o swoje zdrowie, inwestując w ergonomiczne stanowisko pracy, nie tylko wzrośnie twoja wydajność, ale też kreatywność osiągnie poziom, o jakim użytkownik klasycznego biurka może tylko pomarzyć. Zobacz, czego potrzebujesz!

Aktualności

trzy biurka ruchome w różnych jasnościach drewna
Świadomość i pasja tworzenia. Miloni i Studio Rygalik łączą siły

4 listopada podczas relacji prowadzonej na żywo z samego serca Kaszub odbyła się prezentacja najnowszej kolekcji Miloni zaprojektowanej przez Studio Rygalik. To drewniane meble o uniwersalnych i ponadczasowych formach.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Inny sposób myślenia, wygoda i świeżość. Nowa kolekcja Attitude od Kler
Inny sposób myślenia, wygoda i świeżość. Nowa kolekcja Attitude od Kler

Świeża linia uzupełnia klasyczną ofertę marki, stanowiąc dla niej znaczący kontrast i zupełnie nową przestrzeń. Międzynarodowy zespół projektowy tworzą młodzi projektanci. Każdy z nich miał za zadanie zaprojektować meble, które zinterpretują słowa: prostota, modułowość, świeżość, miękkość i wygoda. Esencją nowej linii jest więc szlachetny minimalizm.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Ryflowane meble do łazienki Gloria 2.0.
Ryflowane meble do łazienki. Grynasz Studio ponownie dla Devo

Ryflowane fronty mebli to must have tego sezonu. Minimalistyczne i nowoczesne, a przy tym niepozbawione klasycznej elegancji, przyciągają wzrok i budzą zainteresowanie. Taka też jest zaprojektowana przez Grynasz Studio dla marki Devo kolekcja mebli do łazienki Gloria 2.0

meble biurowe

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Więcej niż krzesło. Projekt w duchu mobilności i wielozadaniowości
Więcej niż krzesło. Projekt w duchu mobilności i wielozadaniowości

Czy krzesło może być czymś więcej niż tylko krzesłem? To pytanie sprzyjało stworzeniu projektu, który ma wiele zastosowań. Niby to siedzisko, ale nie tylko.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

home office w domu obido magazif
Home office – jak przygotować w mieszkaniu przestrzeń do pracy?

Praca zdalna to dla wielu osób marzenie. Gdy jednak czasy zmusiły nas na przeniesienia się z pracą do własnych mieszkań dosłownie z dnia na dzień, wiele osób nie było przygotowanych, by efektywnie pracować w swoich czterech kątach. Nic nie jest jednak stracone, by przygotować wygodną i wspierającą pracę przestrzeń.

Aktualności

MAGAZIF NEWS #23
MAGAZIF NEWS #23

W tym odcinku nie zabraknie kolorów, jak również ciekawych rozwiązań do domu i biura. Zaprosimy Was także na wystawę i ciekawy cykl webinarów.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Półka ścienna: szybka zmiana, świetny efekt
Półka ścienna: szybka zmiana, świetny efekt

Półka ścienna to ponadczasowa dekoracja, która sprawdzi się w wielu wnętrzach, niezależnie od powierzchni czy stylu. Jednak dla niektórych osób to duże wyzwanie. Co na niej postawić? Jak zamocować, aby wyglądała estetycznie? Podpowiadamy!