Aktualny motyw: Okienne stylizacje

Logo anwis mecenas motywu

MECENAS MOTYWU

Karnisze pojedyncze – tradycyjne rozwiązanie w nowym wydaniu

Artykuł sponsorowany


Czy karnisz pojedynczy kojarzy się Wam z czymś niemodnym? Jeśli tak, warto sprawdzić oferty nowych karniszy pojedynczych, które to tradycyjne rozwiązanie prezentują w świeżym wydaniu. Branża producentów karniszy zdecydowanie się rozwinęła, a linie produkcyjne dostarczają coraz to nowszych rozwiązań. Zobacz, jakie elementy sprawiają, że karnisze pojedyncze znowu wracają do łask.

Potężne karnisze odchodzą w niepamięć

Czasy kiedy produkowano potężne, masywne karnisze, głównie drewniane, już dawno odeszły do lamusa. Co prawda znajdą się przestrzenie zaaranżowane w taki sposób, że duży, drewniany karnisz będzie idealnie do nich pasował, ale na co dzień klienci wybierają jednak coś całkiem innego – karnisze pojedyncze, które są lekkie i stylowe. Czy wróciły do łask? 

kobieta stojąc na drabinie trzymanej przez mężczyzna zawieszająca zasłony

Karnisze pojedyncze wciąż popularne

Karnisze pojedyncze przeżywają obecnie renesans, głównie z powodu nowych projektów, według których są produkowane. Zrezygnowano z potężnych, przytłaczających propozycji na rzecz smukłych i stylowych karniszy. Karnisze pojedyncze składają się ze wzorników mocowanych do ścian lub sufitów, z rurki lub podłużnej listwy z szyną, na które za pomocą żabek lub agrafek wieszamy zasłony. Zaletą nowoczesnych karniszy pojedynczych jest ich pełna konfigurowalność. Począwszy od długości rurki, którą można modyfikować bez konieczności przycinania, skończywszy na ozdobnych zakończeniach występujących w różnych kształtach. Oczywiście karnisz pojedynczy to tradycyjne, dobrze znane i sprawdzone rozwiązanie. Jednak cała sztuka polega na nowo opracowanym wzornictwie. Znajdziemy więc karnisze błyszczące lub matowe srebrne karnisze, a także te w kolorach czarnym lub białym. Dla miłośników klasyki producenci stworzyli także kolor antycznego mosiądzu, sprawdzającego się w pomieszczeniach utrzymanych w tradycyjnej aranżacji. Całość wizualnego efektu dopełniają zakończenia o oryginalnych kształtach – jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądają tego typu karnisze, wejdźcie na stronę internetową producenta .

Chcę wybrać karnisz – ale nie wiem jak 

W pierwszej chwili, gdy decydujemy się na zakup i montaż karniszy, możemy czuć się nieco zagubieni. Nie wiemy, jak do tego się zabrać. Sporym problemem wydaje się też obowiązek dokładnego zmierzenia powierzchni, na której karnisz ma zostać zamontowany. Gdy mamy wątpliwości, w jaki sposób dokonać pomiarów, który rodzaj karnisza sprawdzi się w naszym mieszkaniu lub domu, warto przejrzeć strony producentów, którzy publikują poradniki na temat zakupu karnisza oraz jego montażu. Zawsze możemy skorzystać też z pomocy konsultanta firmy, pisząc maila lub dzwoniąc na numer biura obsługi klienta. Pamiętajmy, że solidny montaż karnisza jest bardzo ważny i może wpływać na bezpieczeństwo: nasze oraz naszych bliskich. Karnisz obciążony jest zasłonami, które mogą mieć sporą wagę. Należy uniknąć sytuacji, w której nieodpowiednio zamontowany karnisz mógłby spaść na podłogę.

Polecamy również zapoznać się z , pomagającymi wybrać karnisz pojedynczy.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe karnix.pl

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

bz0277 Powrót do przeszłości VINTAGE ANTYK, klasyczna kolekcja karniszy
Powrót do przeszłości w paryskim wydaniu: karnisze, podłoga w jodełkę…

Im więcej wokół nas zaawansowanych technologii, wirtualnej rzeczywistości, tym bardziej tęsknimy za czymś namacalnym, rzeczywistym, prawdziwym. W domach zmęczeni już jesteśmy stalą i szkłem. W naszych czterech kątach pragniemy podziwiać rysunek słojów naturalnego drewna, fantazyjne użylenie kamienia. Tęsknimy za uważnością rzemiosła i autentycznością sztuki. Chcemy, by meble budziły miłe skojarzenia, a dekoracje tworzyły przytulną atmosferę. W zaaranżowaniu komfortowego wnętrza, które da nam…

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

różowa róża leżąca na drewnianym parapecie obok wiszącej białej firanki
Jak dopasować karnisze do wystroju wnętrza?

Karnisze są często niedocenianymi elementami wystroju i zamiast odpowiednio dopasować ich wygląd do konkretnego wnętrza, większość klientów skupia się wyłącznie na ich praktycznym zastosowaniu. Warto jednak na spokojnie przejrzeć dostępne w sprzedaży modele i wybrać taki, który podkreśli wyjątkowy charakter wnętrza.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Żaluzje wewnętrzne plisowane – największe zalety
Żaluzje wewnętrzne plisowane – największe zalety

Ostatnio plisy stały się trendem nie tylko w modzie, ale także w designie i architekturze. Plisy okienne i żaluzje wewnętrzne Anwis to nie tylko funkcjonalność i wysoka jakość. To nowoczesne rozwiązanie sprawdzi się jako dekoracja okien praktycznie w każdym pomieszczeniu, szczególnie że dostępne są tkaniny w bardzo różnych kolorach.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony– gdzie sprawdzi się ten duet?
Nowoczesne żaluzje drewniane i zasłony – gdzie sprawdzi się ten duet?

To zestawienie na pierwszy rzut oka wydaje się nietypowe, ale zastanawiają się nad nim zarówno miłośnicy nowoczesnych rozwiązań, jak i tradycyjnych dekoracji. Kto powiedział, że albo trzeba zrezygnować z żaluzji na rzecz zasłon, albo postawić na zasłony ewentualnie w towarzystwie firanki, ale zapomnieć wtedy o żaluzjach?