Aktualny motyw: Łazienki inspirowane modą

Logo Tubądzin

Mecenas motywu

Lustra z potencjałem… biznesowym

Bombardowani reklamami w przestrzeni publicznej, zagubieni pośród nachalnych sloganów, staramy się nie zatracić własnej tożsamości. Kontrolnie zerkamy w stronę przeszklonych witryn, by zobaczyć swoje odbicie, i chętnie przeglądamy się w lustrze, gdy wejdziemy do toalety. Jeżeli trafimy na eMirror, przekonamy się, że wszystko co wiedzieliśmy o reklamie, jest już nieaktualne.

Gdy klasyczne lustro wyposażymy w system bazujący na sztucznej inteligencji, zyskamy ogromne możliwości kształtowania treści, które pojawiają się w przestrzeni publicznej. Inteligentne lustro to innowacyjny, na wskroś nowoczesny nośnik reklamowy, który nie tylko prezentuje informacje w sposób bardziej subtelny i estetyczny – jest przede wszystkim szalenie skuteczny. Skąd ta zadziwiająca skuteczność? Przecież umieszczanie reklam na wyświetlaczu to żadne novum w dobie kultury obrazkowej wspieranej przez sektor IT.

interaktywne lustro z logotypem Mirror Investment
Mirror Investment

Po pierwsze – nie jest to klasyczny wyświetlacz, bo wciąż zachowuje podstawową funkcję, czyli służy do przeglądania się w nim. Po drugie – i to jest właśnie klucz do sukcesu eMirror – rozpoznaje swojego odbiorcę, używając do tego systemu eMI. Interaktywne lustro wie, z kim ma do czynienia, czyli potrafi w mig dopasować człowieka, którego twarz się w nim odbija, do konkretnej grupy docelowej. Jest przy tym bezpieczne, bo respektuje przepisy RODO i nie ustala tożsamości odbiorcy, a jedynie kwalifikuje go do wąskiej grupy. Zna jego potrzeby i odczytuje pojawiające się emocje, by jeszcze trafniej spersonalizować reklamę, której odbiorcą staje się użytkownik lustra. Ponadto reklamodawca może dzięki niemu śledzić przebieg kampanii, na bieżąco monitorować statystyki i dzięki temu szybko reagować. System pomaga mu określić, ile osób zobaczy daną reklamę w konkretnej lokalizacji oraz oszacować budżet potrzebny na tę reklamę. Reklamodawca płaci tylko za liczbę faktycznych wyświetleń reklamy, a do tych dochodzi wyłącznie gdy ktoś przegląda się w lustrze, nie wystarczy koło niego przejść.

Inteligentne lustro to innowacyjny, na wskroś nowoczesny nośnik reklamowy, który nie tylko prezentuje informacje w sposób bardziej subtelny i estetyczny – jest przede wszystkim szalenie skuteczny

Co nam dają inteligentne sprzęty?

Rozwiązania typu Smart Home pozwalają korzystać z dobrodziejstw tzw. Internetu Rzeczy (IoT), czyli uczynić domowe sprzęty i przedmioty codziennego użytku oraz maszyny elementami jednej sieci. Możliwości łączenia przedmiotów za pośrednictwem internetu są nieograniczone i stanowią ogromne ułatwienie nie tylko w codziennym życiu, ale i w tworzeniu profilu odbiorcy reklam. Systemy kamer są w stanie na przykład rozpoznać wiek i płeć przechodniów, a nawet zarejestrować ich typowe zachowania w danym miejscu. Inteligentne lustra też to potrafią i od razu wykorzystują przetworzone informacje, by do odbiorcy dotarła najlepiej pasująca do jego preferencji treść. Reklamodawca dostaje informację zwrotną, dzięki czemu wie, ile osób rzeczywiście zobaczyło jego reklamę i jaka była ich reakcja. To już nie są szacunki, jak w przypadku innych narzędzi do targetowania grupy docelowej, tylko przedstawienie stanu faktycznego.

interaktywne lustro eMIRROR na czarnych kafelkach w aranżacji łazienki z drewnianym blatem pod białą umywalką
Mirror Investment
Są wyjątkowo cienkie, mogą mieć zaledwie 12 mm grubości! Nie ma zatem problemu z wpisaniem ich w nowoczesne wnętrze

Po drugiej stronie lustra

Mimo że są wyposażone w tak potężną technologię, lustra interaktywne firmy Mirror Investment w niczym nie przypominają ordynarnych wyświetlaczy. Są wyjątkowo cienkie, mogą mieć zaledwie 12 mm grubości! Nie ma zatem problemu z wpisaniem ich w nowoczesne wnętrze.

inteligentne lustro od Mirror Investment w aranżacji łazienki z ciemną szafką i jasno brązowymi kafelkami
Mirror Investment

Użyte w domach prywatnych, mogą być doskonałym oknem na świat, które pozwoli nam nieco odpocząć od wpatrywania się w maleńki ekran smartfona. Podczas porannej toalety zobaczymy na przykład najlepszą trasę do pracy, z uwzględnieniem zdarzeń drogowych i korków, sprawdzimy prognozę pogody czy zobaczymy najważniejsze wiadomości ze świata. Sami decydujemy, które informacje są dla nas przydatne lub interesujące, i wybieramy tylko te widżety, które nam się przydadzą. Na przykład szczegółowy grafik – wyświetlany dla każdego z domowników z osobna, gdy tylko system rozpozna jego twarz.

dwa interaktywne lustra eMIRROR na czarnych kafelkach w aranżacji łazienki z drewnianym blatem pod białą umywalką
Mirror Investment

Krajobraz reklamowy

Designerski charakter interaktywnych luster to nie jedyny element, który w eMirror docenią architekci. Lustro jako nośnik reklamowy doskonale wpisuje się w obecny trend ochrony przestrzeni publicznej przed natłokiem reklam zaburzających walory krajobrazowe i architektoniczne. Lustrzane elewacje, a nawet całe domy z luster to trend, w którym doskonale odnajduje się lustrzany nośnik reklamowy, pozostając w zgodzie z uchwałami krajobrazowymi przyjmowanymi przez miasta.

kobieta w białym szlafroku w eleganckiej łazience z interaktywnym lustrem od Mirror Investment
Mirror Investment
duże interaktywne inteligentne lustro od Mirror Investment w eleganckim pokoju hotelowym nad dużym łóżkiem
Mirror Investment

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Mirror Investment

inteligentny dom

Czytaj więcej

Aktualności

czarne i czerwone przenośne kamerki Somfy na białym blacie
Smart home coraz bardziej popularny. 73% respondentów deklaruje chęć jego wdrożenia

Z przeprowadzonych na zlecenie firmy Somfy badań wynika, że 40 proc. ankietowanych posiada urządzenia lub systemy, które można uznać za elementy smart home. Z kolei blisko ¾ badanych ponownie zdecydowałoby się na smart home, gdyby mieli teraz kupić nowe mieszkanie lub dom. Kluczowe funkcje wskazane przez uczestników badania to przede wszystkim zwiększone bezpieczeństwo, energooszczędność i oszczędność czasu.

technologia

Smart home - nowoczesne zarządzanie i nowa centrala od Somfy
Smart home – nowoczesne zarządzanie i nowa centrala od Somfy

Płynne działanie, intuicyjna obsługa i możliwość podglądu na bieżąco, co dzieje się w domu. To właśnie wyznaczniki systemu do zarządzania inteligentnym domem w wersji, jaką proponuje marka Somfy, producent automatyki domowej i rozwiązań smart home.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

zielona oliwkowa ściana z pomarańczowym łóżkiem sypialnianym i półokrągłym zagłówkiem
Zimowa ostoja: 5 sposobów na przytulną sypialnię

A gdyby tak zaszyć się pod puszystą kołdrą i przeczekać w łóżku całą zimę…? Niewielu z nas może pozwolić sobie na luksus nicnierobienia, ale wykorzystując te 5 sposobów na przytulną sypialnię, stworzymy miejsce, które zrekompensuje trudy całego dnia.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

dwa połączone lustra okrągłe o różnej wielkości w czarnej ramce
Nowoczesne lustra do zadań specjalnych

Lustra nad umywalką stoją na straży perfekcyjnie wykonanego makijażu, a te spotykane w garderobie są świadkami naszych modowych eksperymentów. Trzeba jednak wiedzieć, że świat luster znacznie wykracza poza łazienkę i garderobę. Zobaczcie sami!

Mirror Investment

Czytaj więcej

Wideo

kadr z filmu MAGAZIF News 19
MAGAZIF NEWS #19

Najnowszy odcinek poświęciliśmy temu, co możemy zrobić dla siebie w kontekście naszego samopoczucia i komfortu: zarówno we wnętrzach prywatnych, jak i użytkowych, jak biura czy galerie handlowe.

ludzie

prezes firmy emirror mirror investment ze swoim inteligentnym lustrem
Lustro, które może więcej

W lustrze jest coś magicznego, a jednocześnie intrygującego. Nie zakłóca przestrzeni, raczej działając na jej korzyść. Dziś o korzyściach: tych wizualnych i biznesowych, płynących z zastosowania luster eMirror opowiada na łamach portalu MAGAZIF.com, Marcin Trzciński, prezes zarządu Mirror Investment, mentor biznesowy i przedsiębiorca.