Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Materac kieszeniowy – zatroszcz się o zdrowy sen

Artykuł sponsorowany


Podobno każdy dzień należy przeżyć tak, jakby miał to być ostatni dzień życia: w pełni, intensywnie, z radością. Aby jednak było to możliwe, trzeba się najpierw wyspać: odpowiednio wcześnie iść spać, wywietrzyć sypialnię lub otworzyć okno, wyłączyć komputer i odłożyć smartfona. Ważne jest jednak także i to, na czym się śpi.

Nic nie zastąpi łóżka

Sypiamy na różnych meblach. Często są to rozkładane wersalki, kanapy lub amerykanki. Eksperci podpowiadają jednak, że najlepsze jest łóżko z porządnym materacem. Dlaczego? Rozkładane meble przeznaczone są przede wszystkim do siedzenia i z myślą o nim konstruowane. Owszem, mogą sprawiać wrażenie komfortowych, ale w rzeczywistości nie zapewniają organizmowi należytej regeneracji, głównie za sprawą braku właściwego podparcia dla kręgosłupa.

dziewczynka z mamą siedzą na materacu kieszeniowym w sypialni w pastelowych kolorach

Wiedzą o tym dobrze ludzie, którzy prowadzą siedzący tryb życia. Często już za dnia mają problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa, a rano, po przebudzeniu, boli ich jeszcze bardziej. To dlatego, że podłoże nie dopasowało się odpowiednio do krzywizn leżącego ciała i nie podpierało go tak, jak powinno.

To jednak nie wszystko, bo poszczególne partie ciała mają różny ciężar. Na przykład głowa naciska na podłoże słabiej niż partie biodrowe. Meble tapicerowane z jednolitym rozkładem twardości nie uwzględniają takich różnic, toteż cięższe partie ciała zapadają się głębiej, co prowadzi do skrzywień kręgosłupa podczas snu. Takie podłoże nie reaguje też odpowiednio na zmiany pozycji śpiącego.

Jak działa materac kieszeniowy?

Polecanym rozwiązaniem są . Jest to rodzaj materacy sprężynowych, w których każda sprężyna działa niezależnie od pozostałych i jest umieszczona w osobnej kieszeni z materiału. Im więcej takich sprężyn zawiera materac, tym lepiej. Powinien on także składać się ze stref twardości, dostosowanych do ciężaru poszczególnych partii ciała. Przykładem może być dwuosobowy materac kieszeniowy Hilding Makarena, obejmujący siedem stref twardości i skonstruowany tak, że żadna ze śpiących osób nie odczuwa ruchów ani zmiany pozycji partnera. Dostępny jest także w wersji dla jednej osoby. Działające niezależnie od siebie sprężyny Multipocket uginają się proporcjonalnie do oddziałującego na nie w każdym punkcie ciężaru. Całe ciało jest wówczas równomiernie podparte, a kręgosłup wyprostowany, co zapewnia efektywny wypoczynek.

Warto zwrócić uwagę także na inne materace szwedzkiej firmy Hilding, istniejącej od 1939 roku i sprzedającej z powodzeniem swoje wyroby na całym świecie. Szwedzi znani są z zamiłowania do domowego komfortu i umiejętności tworzenia produktów sprzyjających zdrowiu i dobremu samopoczuciu człowieka.

Materace Hilding dla wymagających

Jeśli ktoś obawia się, że sprężyny szybko ulegną zużyciu, może wybrać materac Hilding Electro, na który producent udziela aż 15-letniej gwarancji. To zupełnie niezwykła konstrukcja, stanowiąca połączenie materaca kieszeniowego z piankowym. Materac ten ma nie tylko dwie różne warstwy pianki po obu stronach wkładu sprężynowego, ale i specjalny top, który można odwracać i przekładać na drugą stronę, otrzymując różne kombinacje. Wspomniany top może w razie potrzeby posłużyć także jako dodatkowy, oddzielny materac. Całość znajduje się w pokrowcu z naturalnych włókien wiskozowych. Można go prać w temperaturze 40°C. Warto też wiedzieć, że wszystkie materiały mają właściwości antyalergiczne, a dzięki specjalnym nacięciom i profilowaniu materac jest wentylowany: dzięki temu nie gromadzą się w nim wilgoć czy bakterie.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe SennaMaterace

Inne

domek letniskowy pośród ogrodu
Jak urządzić domek letniskowy? Uniwersalne pomysły dla każdego

Posiadanie domku letniskowego to marzenie wielu działkowiczów i osób mających swoją posesję za miastem. Jak urządzić domek letniskowy tak, aby przebywanie w nim było prawdziwą przyjemnością?

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Taras w stylu śródziemnomorskim: lekkie meble i bliskość natury
Taras w stylu śródziemnomorskim: lekkie meble i bliskość natury

Zwykle kojarzone z wakacyjnymi kurortami, outdoorowe salony na świeżym powietrzu pozwalają na relaks w otoczeniu natury: skał nad wodą oraz egzotycznej roślinności. Nie dziwi zatem, że skojarzenia z urokliwymi miejscówkami i latem chcemy zachować na dłużej… nie tylko we wspomnieniach. Jak urządzić taras w stylu śródziemnomorskim i cieszyć się wakacyjnym klimatem?

SennaMaterace

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Organiczna sypialnia - jak zaaranżować
Organiczna sypialnia – jak zaaranżować ją w zgodzie z naturą?

Pierwszym miejscem, które ma zapewnić nam komfort, jest oczywiście sypialnia, bo to w niej spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby i to w niej regenerujemy się podczas snu. Aby ta regeneracja była jednak w pełni efektywna, musimy zadbać o właściwą aranżację sypialni.

Inne

minimalistyczne łóżko z zielonym zagłówkiem render ikona
Ekologiczna sypialnia – jak ją urządzić?

Przeciętny dorosły człowiek spędza w sypialni około 9 godzin dziennie. Jest to więc jedno z najważniejszych pomieszczeń w całym naszym domu. Dlatego też nie tylko powinieneś upewnić się, że czujesz się komfortowo w swoim pokoju sypialnym, ale również spróbować uczynić go tak ekologicznym, jak to tylko możliwe.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

łóżko i inne meble do sypialni - aranżacja
Jakie wybrać meble do sypialni?

Sypialnia to najbardziej prywatne ze wszystkich pomieszczeń, które powinno gwarantować komfortowy wypoczynek. Zróżnicowany design oraz estetyczne wykonanie kolekcji zadowoli nawet najbardziej wymagające gusta. Funkcjonalne meble o solidnej konstrukcji zostały wykonane z należytą starannością.

trendy

Feng shui we wnętrzach. Jak urządzać wnętrza zgodnie z zasadami
Feng shui we wnętrzach. Jak urządzać wnętrza zgodnie z zasadami chińskiej filozofii feng shui?

Większość z Was zapewne słyszała o starożytnej chińskiej filozofii zwanej Feng Shui, która stała się bardzo popularna wśród projektantów wnętrz i dekoratorów. Zobaczmy, co tak naprawdę oznacza i sprawdźmy, jak projektować harmonijne przestrzenie zgodnie z najważniejszymi zasadami koncepcji feng shui.