Konsola to meble, który znajdzie swoje zastosowanie w każdym pomieszczeniu. Z jednej strony ozdabia przestrzeń, z drugiej pozwala na praktyczne przechowywanie domowych drobiazgów. Ustawiona przy drzwiach wejściowych będzie miejscem na klucze czy torebkę, zaś w salonie położymy na niej czasopisma albo roślinę doniczkową. Dobrze odnajdzie się także w sypialni czy garderobie, o pokoju kąpielowym nie wspominając.

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Konsola Hal – praktyczny mebel dla każdego wnętrza, Borcas

Zaprojektowana przez Agatę Nowak to mebel, który pokocha każdy zwolennik łagodnych form i naturalnych materiałów. Konsola jest zgrabna, a jej bryła lekka optycznie, przez co pięknie wpisuje się w minimalistyczne przestrzenie. Niech nie zwiedzie nas prosta forma mebla – konsola została przemyślana w najmniejszym detalu. 

Dwa drewniane blaty wsparte na nogach z giętych rur dają sporą przestrzeń do przechowywania. Do tego mebel posiada schowek z szufladą pomyślany jako podręczne miejsce na klucze czy dokumenty. Przymocowana do stelaża okrągła podstawka pozwoli wyeksponować cięte kwiaty w wazonie albo niewielką rzeźbę. 

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Konsola Hal z szufladą i okrągłą podstawką, Borcas

Less is more

Dawne konsole charakteryzowały się marmurowymi blatami i bogato zdobionymi nogami. Nie szczędzono też na złoceniach i inkrustacji. W przypadku konsoli Hal wystarczył malowany na czarno metal i naturalne drewno – z ich użyciem powstał piękny mebel, prawdziwa ozdoba wnętrza. Czy potrzeba silniejszego dowodu na potwierdzenie słów „mniej znaczy więcej”?

To właśnie ta maksyma zawierała jedną z podstawowych zasad Bauhausu, który zainspirował markę do stworzenia kolekcji Berlin. Łagodne zaokrąglenia metalowego stelaża przywodzą na myśl kultowe projekty wielkich twórców czasów międzywojnia. Dopracowana funkcjonalność oddaje istotę tamtego wzornictwa, które po blisko stu latach znów wróciło do łask. 

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Design inspirowany Bauhausem – konsola Hal, Borcas

Uniwersalność – klucz do sukcesu

Dobrze zaprojektowany mebel to taki, który pozwala się wykorzystywać w różnych miejscach i przy różnych potrzebach mieszkańców. Projekt konsoli daje dwie możliwości montażu zarówno tacki, jak i szuflady – po lewej lub prawej stronie, przez co łatwo wpiszemy go w aranżację wnętrza. Dzięki niewielkiej głębokości mebla (40 cm) konsola sprawdzi się w wąskim korytarzu czy przedpokoju. 

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Praktyczna konsola Hal, Borcas

Naturalne drewno nigdy się nie nudzi

Dziś już nikomu nie trzeba przypominać, jak dobrze działa na nas otaczanie się naturalnymi materiałami. Kamień, rattan czy drewno sprawiają, że nawet we wnętrzu możemy poczuć kojące działanie przyrody. W dodatku meble z drewna dobrze się starzeją, a przez to pozostają z nami na dłużej. Lite drewno daje gwarancję stabilnej i wytrzymałej konstrukcji. W zależności od indywidualnych preferencji możemy zdecydować się na drewno dębowe w naturalnym wybarwieniu albo na wykończenie w głębokiej czerni. 

Mebel z pomysłem: wielofunkcyjna konsola Hal
Lekka forma i wytrzymała konstrukcja – konsola Hal, Borcas

Funkcjonalność, wielozadaniowość i estetyka – wszystko to oferuje nam prosta forma konsoli Hal. Czy można w lepszy sposób urozmaicić wnętrze?

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Borcas