Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Najważniejsze zalety pralki ładowanej od góry

Pralki różnią się rozmiarami, liczbą programów, funkcjonalnością, a także ceną. Równie istotną różnicą jest sposób ładowania ubrań. Na rynku możemy bowiem spotkać zarówno popularne pralki ładowane od frontu, jak i pralki ładowane od góry. Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze pralki ładowanej od góry? Sprawdź.

Pralki to urządzenia, bez których w obecnych czasach naprawdę trudno wyobrazić sobie wykonywanie codziennych obowiązków. Dzięki nim nasze ubrania w stosunkowo krótkim czasie zostają pozbawione plam i różnego rodzaju zanieczyszczeń. Co więcej, obecnie dostępne pralki oferują nam wiele udogodnień w postaci programów prania, dzięki którym nasze ulubione ubrania mogą pozostać z nami na dłużej. Niestety, pomimo to decyzja w podjęciu wyboru, jaką pralkę kupić, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Pralki różnią się rozmiarami, liczbą programów, funkcjonalnością, a także ceną. Równie istotną różnicą jest sposób ładowania ubrań. Na rynku możemy bowiem spotkać zarówno popularne pralki ładowane od frontu, jak i pralki ładowane od góry. Jaki model wybrać? Na co zwracać uwagę przy wyborze pralki ładowanej od góry? Sprawdź.

Pralka – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Niezależnie od tego, czy kupujesz pralkę ładowaną od frontu, czy też interesują Cię pralki ładowane od góry, musisz zwrócić uwagę na kilka aspektów, które mogą okazać się niezwykle pomocne przy podjęciu właściwej decyzji. Pralka to w końcu podstawowe wyposażenie każdego domu i mieszkania, niezależnie od tego, ile mieszka w nim osób. Stąd musi być funkcjonalna i ułatwiać proces prania. Bardzo ważne są także same gabaryty pralki – zbyt duża i nieodpowiadająca naszym potrzebom będzie niepotrzebnie zajmować miejsce w łazience, a zbyt mała może wiązać się z koniecznością częstszego prania, co z kolei nie wpłynie korzystnie na nasze rachunki za wodę i prąd. Przed wyborem konkretnego modelu pralki należy zwrócić uwagę na:

  • optymalną ilość miejsca, jaką powinna zająć w naszym domu/mieszkaniu;
  • częstotliwość prania – jeśli mieszkamy w pojedynkę, lepszym rozwiązaniem będzie pralka z mniejszym wsadem;
  • obecność programów podstawowych;
  • programy dodatkowe – szczególnie częstymi są programy dotyczące prania dziecięcych ubranek lub odzieży alergików.

Pralki ładowane od góry czy od przodu – które wybrać?

Jak już wspomniano, wybierając pralkę, oprócz liczby dostępnych programów i nowoczesnych udogodnień bardzo ważne jest dopasowanie wymiarów sprzętu do pomieszczenia, w którym potencjalnie będzie się znajdować. Jeśli dysponujesz bardzo ograniczonym metrażem, mogą okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem niż tradycyjne modele. Dlaczego? Przede wszystkim są znacznie węższe niż te ładowane od przodu, przez co o wiele łatwiej znaleźć dla nich miejsce w nawet bardzo niewielkiej łazience. Pralki ładowane od góry najczęściej posiadają 40 centymetrów szerokości, a standardowe pralki ładowane od przodu (nie licząc modeli typu slim) około 60 centymetrów.

pralki ladowane od gory pranie kolo

Pralki ładowane od góry – zalety

Niektórzy klienci dość sceptycznie podchodzą do modeli pralek ładowanych od góry, gdyż wydają się one mniej funkcjonalne i po prostu gorsze niż tradycyjne modele. Nie ma to jednak pokrycia w rzeczywistości, ponieważ pralki ładowane od góry efektywnością prania w żaden sposób nie ustępują klasycznym modelom. Konstrukcja pralki jest inna, jednak mechanizm działania pozostaje taki sam.
Do zalet pralek ładowanych od góry należy oczywiście zaliczyć ich kompaktowe rozmiary i łatwość w użytkowaniu. Mniejsza jest także ich awaryjność, stąd wybierając model wybierany od góry, nie będziesz musiał obawiać się częstych wizyt hydraulika bądź serwisanta. Pralki ładowane od góry są również łatwe w obsłudze.

Pralki ładowane od góry – czy mają wady?

Czy pralki ładowane od góry posiadają wady? W ich przypadku dość problematyczna może okazać się konieczność zachowania odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni nad urządzeniem. Oznacza to, że pralki ładowane od góry przez częste otwieranie i zamykanie nie będą mogły posłużyć do stawiania na nich kosmetyków bądź innych przedmiotów. Oprócz tego powinny otwierać się na całą szerokość, aby usunąć wilgoć z ich wnętrza. To z kolei sprawia, że nie będą nadawały się do zabudowy, a do tego mogą pojawić się trudności w bezpośrednim zawieszeniu nad nimi szafki lub półki.

Pralki ładowane od góry Electrolux PerfectCare 600 – dlaczego warto?

Jak już zasygnalizowano, to, że pralka jest ładowana od góry, nie oznacza, że jest mniej funkcjonalna i posiada mniej praktycznych programów prania w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Przykładem mogą być pralki ładowane od góry Electrolux PerfectCare 600. Zostały wyposażone w przydatny system SensiCare, który precyzyjnie dostosowuje długość programu do wielkości ładunku. Automatycznie dopasowuje parametry cyklu, dzięki czemu pralka nie zużywa nadmiernych ilości wody ani prądu, a odzież na dłużej zachowuje swój idealny wygląd.
Pralki Electrolux PerfectCare 600 posiadają także program SoftPlus, który sprawia, że pranie na dłużej pozostaje świeże i miękkie w dotyku. SoftPlus odpowiada za równomierne rozprowadzanie płynu zmiękczającego, dzięki czemu tkaniny są znacznie lepiej chronione. Co więcej, pralki ładowane od góry PerfectCare 600 są także energooszczędne. Opcja Eco TimeManager pozwala skutecznie oszczędzać wodę i energię, precyzyjnie dopasowując czas prania do Twoich potrzeb.
Wymienione wyżej programy to jednak nie wszystko, co pralki Electrolux PerfectCare 600 mają do zaoferowania. To urządzenia, które okażą się bardzo pomocne także w przypadku prania ubrań alergików. Posiadają program Antyalergiczny oraz certyfikat Swissatest, który usuwa nawet do 99,99% wirusów i bakterii z pranych ubrań.

Fot i oprac. na podst.:
mat. prasowe Electrolux

AGD i RTV

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

odkurzająca dywan kobieta karcher
Domowy odkurzacz piorący, czy warto? Jaki wybrać?

Odkurzacze piorące zyskują coraz większe grono zwolenników. Decyduje o tym przede wszystkim wielofunkcyjność tych urządzeń. Jak działa odkurzacz piorący? Jakie ma zastosowania? Komu się szczególnie przyda? Sprawdź, czy warto kupić odkurzacz piorący do domu.

technologia

Lenovo ThinkPad P14s. 2. generacji: podsumowanie naszych spostrzeżeń
Lenovo ThinkPad P14s. 2. generacji: podsumowanie naszych spostrzeżeń

Jako podsumowanie cyklu dotyczącego mobilnej stacji roboczej dla architektów postanowiliśmy wskazać kilka aspektów ocenianego przez nas sprzętu. Czy każdy z nich można uznać za atut? Sprawdźcie sami.

Electrolux

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

biało czarny nowoczesny odkurzacz Bosch
Wszystko w porządku, czyli przegląd odkurzaczy

Pionowy czy poziomy, z workiem albo bez, a może bezprzewodowy? Lista dostępnych na rynku odkurzaczy nie ma końca. Który model wybrać? Pomożemy znaleźć odpowiedź na to pytanie – oto warte uwagi odkurzacze, dzięki którym sprzątanie to bułka z masłem.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

biała suszarka Siemens z systemem Home Connect oraz technologią AutoCean obok nowoczesnej pralki Siemens
Inteligentne suszenie, czyli co potrafią nowoczesne suszarki

Mówiąc o nich „inteligentne”, nie popadamy w przesadę. Nowoczesne suszarki do ubrań potrafią bowiem zadbać o tkaninę lepiej, niż zrobiłby to człowiek. I w dodatku wymagają tylko minimalnej jego pomocy – reszta robi się sama.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

kryształowy żyrandol wady zalety
Czy kryształowy żyrandol jest praktyczny? Plusy i minusy najmodniejszych modeli

Wiele osób marzy o okazałym, kryształowym żyrandolu we wnętrzu. Faktycznie, jest to wyjątkowy element wyposażenia, który przyciąga wzrok i zachwyca swoim designem. Niemniej warto pamiętać, że tego typu lampa nie jest wolna od wad. Warto znać zarówno plusy, jak i minusy kryształowych żyrandoli.

Inne

Jak dbać o trawnik po zimie? Regeneracja trawnika przed sezonem
Jak dbać o trawnik po zimie? Regeneracja trawnika przed sezonem

Trawnik po zimie bywa osłabiony i często zniszczony przez mróz. Wczesną wiosną jest idealny moment na wykonanie zabiegów pielęgnacyjnych, które pomogą mu wrócić do pełni sił. Dzięki temu, że pielęgnacja trawnika będzie odpowiednia będzie zachwycał przez całe lato.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

kobieta wrzucająca ubrania do pralki w pokoju gospodarczym
Odświeżaj elegancką odzież bez wizyty w pralni

Do tej pory eleganckie ubrania, jak garnitur albo galanteria skórzana, wymagały od nas wizyty w pralni chemicznej. Nowe pralki z serii i-Pro 7 marki Haier nie tylko poradzą sobie z trudnymi plamami, ale także zadbają o najdelikatniejsze tkaniny.