Dobrze zaplanowana i urządzona po Twojemu – wymarzona garderoba pozwoli na praktyczne przechowywanie ubrań oraz ich elegancką ekspozycję. Zarówno duża garderoba typu walk-in, jak i niewielka przy sypialni, powinna być funkcjonalna i praktyczna. To tutaj gromadzimy potrzebne i mniej potrzebne rzeczy, a każda z nich powinna znaleźć swoje własne miejsce. Odpowiednia aranżacja garderoby pozwala mądrze wykorzystać przestrzeń, a także zaoszczędzić czas na co dzień. Jak to zrobić, aby nasza garderoba pomieściła wszystko, co pragniemy w niej schować, a przy tym była estetyczna niczym ekskluzywny butik? Polska marka ma na to sposób.

elegancka ciemna nowoczesna garderoba od Komandor z jasnymi frontami szuflad
Garderoba niczym ekskluzywny butik, Komandor

Zobacz rozwiązania dla garderoby

Garderoba szyta na miarę – jak to zrobić?

Garderoba to nie tylko wnętrze, ale też filozofia mądrej organizacji przestrzeni. Aranżując tę część mieszkania powinniśmy podążać według dokładnie przemyślanej strategii. Od czego najlepiej zacząć planowanie przestrzeni do przechowywania?

Po pierwsze, przemyślmy, jak dużo miejsca mamy do dyspozycji oraz ile rzeczy będziemy musieli zmieścić. Czy są to jedynie ubrania codzienne, czy też obuwie, torebki, rzeczy sezonowe albo domowe tekstylia? Przeanalizujmy też, czy konkretne ubrania potrzebują oddzielnego miejsca albo specjalnych warunków przechowywania. Niezależnie od wielkości pomieszczenia, żadna garderoba nie jest z gumy i chociaż moglibyśmy upchnąć w niej wiele rzeczy, to przecież nie o to chodzi. Liczy się także strona wizualna, ale o tę nie musimy się martwić wybierając rozwiązania takie jak system do zabudowy Orto marki Komandor o lekkiej, ażurowej konstrukcji.

wizualizacja nowoczesna garderoba od Komandor z ciemną zabudową na tle jasnej ściany
System Orto, Komandor

Zastanówmy się też, jakie są nasze preferencje w sposobie przechowywania. Czy wolimy składać rzeczy na półkach, czy może wieszać na wieszakach? To, w jaki sposób rozumiemy słowo komfort, ma duży wpływ na późniejszy wybór mebli do garderoby.

elegancka ciemna nowoczesna garderoba od Komandor z jasną podłogą i niebieskim dywanem po środku
System Orto pozwala mieć wszystko pod ręką, Komandor

Meble do garderoby marki Komandor mogą zostać uzupełnione o praktyczne akcesoria, dzięki którym przechowywanie będzie jeszcze łatwiejsze. Stojaki na buty, kosze na bieliznę, wieszaki na krawaty czy lustra obrotowe – wybierzmy to, czego potrzebujemy najbardziej.


Czytaj także:


nowoczesna garderoba od Komandor z przeszklonymi drzwiami w białych ramkach
Garderoba połączona z sypialnią, Komandor

Garderoba na wymiar

Dobrze zaprojektowana garderoba to połączenie wielu zmiennych, począwszy od dedykowanych stref do przechowywania, po dobór kolorów i detali. Dobrym rozwiązaniem są meble na wymiar, dzięki którym nie musimy iść na żaden kompromis. Marka Komandor oferuje wyposażenie garderoby skrojone na miarę. Idealnie dopasowane do przestrzeni meble bez trudu wypełnią każdy dostępny centymetr wnętrza. Dodatkowo możemy zdecydować o rozłożeniu i wysokości poszczególnych elementów oraz części składowych, aby dostęp do wszystkich rzeczy był wygodny i dostosowany do naszych potrzeb.

elegancka ciemna nowoczesna garderoba od Komandor z wyjątkowo wieloelementową lampą
Garderoba niczym luksusowy butik, Komandor

Garderoba typu walk-in

Oddzielne garderoby coraz częściej goszczą nie tylko w przestrzeniach domów, ale też w budowanych obecnie mieszkaniach. Mając do dyspozycji niezależne pomieszczenie, mamy większe pole do popisu oraz możliwość swobodniejszego kreowania przestrzeni. W takim przypadku doskonałym wyborem będą gabloty z przeszkleniami, które cieszą oko pięknie wyeksponowaną najnowszą parą butów albo elegancką torebką. Wykonane na wymiar i oświetlone gabloty prezentują się niczym domowe galerie albo mini butiki.

nowoczesna garderoba od Komandor
Zabudowę garderoby mogą uzupełnić meble tapicerowane, Komandor

W tego typu przestrzeniach dobrze sprawdzają się też centralnie usytuowane wyspy. Oprócz tego, że zapewniają one dodatkowe miejsce do przechowywania, stanowią też nowy sposób prezentacji przedmiotów, takich jak biżuteria czy zegarki.

ciemna nowoczesna garderoba od Komandor w jasnym pokoju z białą kamienną podłogą
Wyspa w garderobie, Komandor

Nieważne czy duża, czy mała, każda garderoba powinna być funkcjonalna i urządzona z pomysłem. Gdy zapanuje w niej porządek, wtedy nasza codzienność będzie łatwiejsza. Dodatkowo dbając o wizualną stronę garderoby będziemy mogli cieszyć się drobnymi przyjemnościami na co dzień. Z meblami do garderoby od Komandor z pewnością uda się nam pięknie i funkcjonalnie zaaranżować tę przestrzeń.

Fot. i oprac. na podst.:
KOMANDOR