Pora na świąteczne porządki? Bez dwóch zdań ułatwią je pudełka. Kolorowe, o różnych kształtach, a także z wizerunkami bajkowych, sympatycznych postaci, na ogół zwierzęcych.

Pudełka do pokoju dziecięcego od 3sprotus

Nie ulega wątpliwości, że pojemniki na zabawki potrafią dziś świetnie wyglądać i zachwycają designem. Są też funkcjonalne. Do listy cech, które muszą mieć, należy dopisać również dobrą jakość i wytrzymałość, bo dzieci to najznakomitsi testerzy. Możemy być pewni, że wykorzystają je nie tylko do przechowywania ukochanych zabawek, ale i je uczynią w końcu zabawkami. Jak wobec tego możemy sprytnie przechowywać skarby naszych najmłodszych?
Pudełka od Done by Deer

Segreguj tematycznie

Klocki do klocków, puzzle do puzzli, drewniane zabawki razem, a auta do aut. Dobrze trzymać poszczególne typy zabawek w jednym miejscu. Zaleca się, aby część była w zasięgu dziecięcych rączek, a część pozostawała ukryta wyżej po to, aby co jakiś czas je ze sobą zamienić. W ten sposób zabawki tworzące dobytek malucha nigdy mu się nie znudzą.

Pudełko-organizer jest dwustronne, Done by Deer

Nie tylko na zabawki

Pudełka sprawdzą się do przechowywania nie tylko zabawek, ale również materiałów piśmienniczych czy tych służących do prac artystycznych. Mogą zastąpić również szafkę nocną.

Kosze do przechowywania od Done by Deer
Kosze do przechowywania od Done by Deer
Magiczna szafka od Circu

Z kolei w przypadku rozmaitych akcesoriów dla niemowląt pudła i koszyczki będą stanowić alternatywę dla organizerów zakładanych na łóżeczko, zwłaszcza w zestawieniu z ciekawą komódką.

Dobrane do komody pudełka, całość z Done by Deer

Mamy też coś na większe gabaryty: dzięki pojemnikom-workom ukryjemy nawet koce, poduszki albo pościel.

Worek od Bloomingville
Worki z Done by Deer
Worki z La Millou

Kto powiedział, że organizer musi być materiałowy? Na rynku znajdziemy propozycje z wikliny w fantazyjnej formie, np. przypominającej ananasa. W sam na raz na ukrycie skarbów maluchów.

Pojemniki z wikliny od Crate & Barrel

Co więcej, fajny organizer przyda się na akcesoria służące do kąpieli. Przyczepiony do ściany sprawi, że porządek zapanuje także w łazience.

Organizer kąpielowy od 3sprouts

Dodatkowe zabezpieczenie, a nawet kosmetyczka

Zabawnie wyglądającymi pudełkami o metalicznej barwie zachwyci się niejedna kobieta. Dzięki niewielkim rozmiarom świetnie odnajdą się w damskiej torebce jako kosmetyczka. Przede wszystkim jednak możemy ukryć w niej coś do zjedzenia lub do picia dla malucha i mamy pewność, że nie ubrudzi to naszej ulubionej torby w przypadku, gdyby się wysypało lub rozlało.

Torby na lunch wyglądające jak kosmetyczki od 3sprouts

Organizer na spacerze

Gdy wychodzimy z domu z dzieckiem, potrzebujemy wielu rzeczy: ubranek na przebranie, nawilżanych chusteczek, czegoś do picia oraz przekąszenia, pieluszek czy zabawki. Jeśli masz dość ciągłego noszenia torebki, w której trudno znaleźć najpotrzebniejsze rzeczy, możesz skorzystać z organizera do wózka. Odpowiednia liczba przegródek i właściwy kształt na pewno ułatwią poszukiwania np. chusteczek, gdy te będą potrzebne w newralgicznym momencie.

Organizer do wózka od 3sprouts
Organizer do wózka od 3sprouts

Porządek w aucie

Długie, wyczerpujące podróże to zmora rodziców, których pociechy zwykle nudzą się w drodze. W zabraniu w trasę odpowiednich akcesoriów pomoże organizer na siedzenie. Pamiętajcie jednak, że ze względów bezpieczeństwa, im mniej elementów w trakcie jazdy mamy w kabinie samochodu, tym lepiej. Chociaż… niech rękę podniesie ten, kogo dziecko wytrwało trasę dłuższą niż dwie godziny bez żadnej zabawki.

Organizer do samochodu od 3sprouts

Fot.: Circu, 3sprouts, Crate&Barrel, Done by Deer, Bloomingville, LaMillou