Aktualny motyw: Akustyka we wnętrzach

MAGAZIF motyw Knauf

MECENAS MOTYWU

Przemień swój taras w letni salon

Artykuł sponsorowany


Jak wygląda Twój wymarzony taras? Urządzasz na nim posiedzenia z przyjaciółmi, gotujesz dla całej swojej rodziny czy wieczorem odpoczywasz z kieliszkiem dobrego wina w dłoni? Zainspiruj się naszymi pomysłami na wybór mebli ogrodowych i dodatków, dzięki którym wyczarujesz miejsce, idealnie odpowiadające swoim marzeniom.

Abyś mógł docenić pełen potencjał swojego tarasu, koniecznie musisz zaplanować go w każdym detalu. Zanim zabierzesz się za sam wybór mebli, zastanów się, w jakim stylu chcesz utrzymać swój taras. Najlepszym sposobem jest wyposażyć go w sposób dopasowany do pokoju, z którego wychodzi się na zewnątrz. Dzięki temu przestrzeń zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz będzie połączona wizualnie i spójna.

Zastanów się nad głównym celem tarasu

Wiesz już, co będzie dziać się na Twoim tarasie. Będą to rodzinne obiady, romantyczne wieczory we dwoje, czy też słodkie lenistwo? Na tej podstawie zdecyduj, jaki typ mebli wybrać. Do jedzenia i pracy najlepiej sprawdzi się stół z krzesłami. Odpoczynek jednak najprzyjemniejszy będzie na uzupełnionej o niski stolik kawowy.

taras na lato

Nawet na małym tarasie jest dość miejsca dla całej rodziny

Ilu ludzi spotykać się będzie na Twoim tarasie? Jeśli przez większość czasu będziecie tam tylko we czwórkę, wybierz zestaw z czterema miejscami siedzącymi, bez względu na to, czy będą to krzesła, fotele, czy sofa. Podczas spotkań o większej ilości osób możesz dodatkowe miejsca stworzyć za pomocą rozkładanych krzesełek, lub wygodnych futonów. Praktyczne rozwiązanie stanowią również ławeczki z miejscem do przechowywania wewnątrz, gdzie przechowywać możesz akcesoria do grillowania lub narzędzia ogrodowe.

Meble, które posłużą całe lata

Przy wyborze mebli pamiętaj o tym, że niektóre z nich mogą zdobić taras również poza sezonem. Spróbuj oprzeć się stylowym eksperymentom i sięgnij po ponadczasowy design, który przeżyje wszystkie sezonowe trendy. Podstawą jest wybór materiału. Warto postawić na klasykę i wybrać zestaw z litego drewna, które owszem, zmienia się z biegiem czasu, ale jego upływ dodaje mu tylko bardziej wyrazistego charakteru. Dobrą alternatywą są również meble stalowe, które są wyjątkowo wytrzymałe i proste w utrzymaniu.

Nie zapominaj o detalach

Jako dodatek do mebli ogrodowych wybieraj miękkie i przyjemne poduszki, siedziska i pledy. Tekstylia uprzyjemnią miejsce, a wybrany motyw doda przestrzeni stylu. Siedziska warto wybierać w neutralnych kolorach, które perfekcyjnie dopełniają wzorzyste poduszki. Jeśli mieszkasz w domu z kolorową fasadą, postaraj się skomponować wszystko w jedną całość, aby zbyt kolorowy taras i dom nie wydały się zbyt krzykliwe i nieprzyjemne dla oka.

Fot. i oprac. na podst.: 
mat. prasowe Favi.pl

Inne

Płytki do łazienki
Wybieramy płytki podłogowe do łazienki. Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Łazienka to pomieszczenie, któremu poświęcamy zdecydowanie najwięcej uwagi podczas remontu lub wykończania mieszkania. I dobrze – ze względu na panujące tam specyficzne warunki, łazienkę należy prawidłowo wykończyć, zwracając uwagę na użyte do tego celu materiały, a w szczególności na płytki podłogowe. Przy ich wyborze i zakupie warto zwrócić uwagę na pięć kluczowych parametrów, opisujących poszczególne produkty – twardość płytek, ich antypoślizgowość, odporność na ścieranie i zabrudzenia oraz…

Inne

ogród przydomowy od czego zaczać i jak założyć magazif
Od czego zacząć tworzenie ogrodu?

Nawet mały ogród cieszy oko i stwarza niepowtarzalną przestrzeń do spotkań z rodziną i znajomymi lub po prostu leniwego relaksu po dniu ciężkiej pracy i stresu. Jak jednak zrealizować to marzenie? Co ma największe znaczenie na etapie projektowania oraz przeprowadzania pracy? Oto jak założyć ogród krok po kroku!

Inne

Jak zabezpieczyć drewniany taras na lato?
Jak zabezpieczyć drewniany taras na lato?

Żaden materiał nie sprawdza się latem tak dobrze, jak drewno. To po nim przyjemnie jest stąpać, to z niego budujemy tarasy i podesty, a także komfortowe meble ogrodowe. Żeby jednak drewno było w odpowiednim stanie, trzeba o nie zadbać – z pomocą przychodzą wysokiej jakości farby, lakierobejce i oleje do drewna.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wybór odpowiedniego stołu na taras
Wybór odpowiedniego stołu na taras

Aranżując taras, niewątpliwie jednym z kluczowych elementów jest zakup odpowiedniego stołu. Wiadomo bowiem, iż w przestrzeni tej pragniemy postawić na miejsce, gdzie można spokojnie wypić rano kawę, zjeść po południu obiad z rodziną czy spotkać się wieczorem ze znajomymi. Jaki stół ogrodowy wybrać?