Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Stoliki ogrodowe, na balkon i taras – inspiracje

Artykuł sponsorowany

Dokładamy ogromnych starań do stworzenia aranżacji we wnętrzu – zależy nam na wygodzie, współgraniu poszczególnych elementów oraz efekcie wow, który dostrzegą goście. O ile sezon jesienno-zimowy spędzamy we wnętrzach, o tyle okres wiosenno-letni to czas nasilonej chęci relaksu na świeżym powietrzu. Powinna za tym iść dbałość także o meble dedykowane na taras i balkon.

Czym charakteryzują się nowoczesne stoliki ogrodowe?

Można odnieść nieodparte wrażenie, iż obecnie mianem nowoczesnego określić można produkt minimalistyczny. Jest to bowiem nie tylko wrażenie, ale i fakt: trend ten dostrzec można w logotypach czy architekturze wnętrz i przestrzeni. Zasada minimum formy – maksimum treści obejmuje swym zasięgiem również meble ogrodowe, w tym stoliki, czyli uczestników towarzyszących relaksowi na zewnątrz.
Do niedawna stolik czy też inny element wyposażenia musiał się wyróżniać: miał mnóstwo zdobień, a totalnie nietypowy kształt najczęściej połączony był z intensywną barwą; mogł też mieć kształt stosunkowo prosty, aczkolwiek niepozbawiony zaokrągleń, wypustek, czy wyżłobień w iście barokowym stylu. Moda nie omijała również stolików ogrodowych, które silnie nawiązywały choćby do stylu góralskiego.
oszałamiają prostotą, która jednocześnie przekłada się na praktyczność. Wysokie i niskie meble o regularnych kształtach (najczęściej blat to kwadrat lub prostokąt, który mieści znacznie więcej niż stolik okrągły), popularnych kolorach lub niezwykle stonowanych odcieniach zieleni czy żółci oraz z nóżkami, które optymalnie stabilizują mebel.

Uniwersalne stoliki ogrodowe, które pasują do każdego stylu

Takie z pozoru nieciekawe meble zaopatrzone są jednak w ukrytą broń, której pozazdrościć mogą elementy wyposażenia o nieco frywolnym charakterze. Te drugie od pierwszej chwili przykuwają wzrok, gdyż stanowią niejednokrotnie centralny punkt przestrzeni. W niektórych przypadkach jest to cecha pożądana; niestety sytuacja komplikuje się kiedy to do tradycyjnego zdobionego stołu trzeba wybrać dodatek lub też umieścić go w miejscu już mocno narzucającego konwencję.
Tutaj okazuje się, że minimalizm to najlepsza droga; sprawdza się w absolutnie każdej przestrzeni! Fenomen nieskomplikowanej formy polega na zdolności takiego nowoczesnego stolika do wtopienia się w styl za pomocą uniwersalnych barw i klasycznej konstrukcji. Brak zbędnych dodatków czy charakterystycznych szczegółów ułatwia dobranie krzeseł i innych mebelków lub dodatków takich jak poduszki i koce w sposób, który nie zaburzy harmonii i jednocześnie stanie się symbolem wyczucia estetyki projektanta.

Drewniane stoliki ogrodowe dla osób, które chcą poczuć się jeszcze bliżej natury

Nowoczesne stoliki tworzone są z różnorakich surowców. Te lekkie to zwykle poliuretan lub plastik, bardziej masywne wykonuje się z elementów metalowych, natomiast pomiędzy nimi miejsce swoje znalazły stoliki drewniane. I wbrew wszelkim podejrzeniom wciąż stanowią jedne z najchętniej kupowanych mebli.
Drewno jako część ekosystemu Ziemi cenione jest zwłaszcza za jego spójność z naturą. Nie chodzi tu nawet o niezwykłą solidność i możliwość dowolnego kształtowania podczas tworzenia, ale zyskuje wierność jego miłośników przede wszystkim za sprawą umiejętności przypominania o doskonałości przyrody. Równocześnie genialnie współgra z roślinnością ogrodu tudzież tarasu.
W połączeniu z możliwie najprostszymi kształtami blatu i nóg drewniany stolik nie narzuca swojej obecności. Pozwala na nierozproszony odpoczynek i podobnie jak w przypadku salonu czy sypialni wypełnionej drewnem, wnosi odrobinę ciepła przynajmniej w wizualny sposób.

Fot. i oprac. na podst.: vocato.com

meble ogrodowe

Czytaj więcej

Aktualności

supersalone 2021: outdoor – relacja wideo z targów w Mediolanie

Salon na świeżym powietrzu to dziś prawdziwy luksus. Bez względu na jego wielkość – w każdym wypadku warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Zobaczcie, co zaproponowali wystawcy na tegorocznych targach w Mediolanie!

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Meble do ogrodu na jesień
Meble do ogrodu na jesień

Wraz ze schyłkiem lata szukamy więcej komfortu i ciepła, które na zewnątrz pozwalają nam osiągnąć meble ogrodowe i dużo bardziej przytulne dodatki. Urządzając jesienną przestrzeń do wypoczynku, pamiętaj, że na tarasie lub w ogrodzie może być nie tylko wygodnie i ciepło, ale też niezwykle stylowo. Oto meble do ogrodu na jesień.

stoły i stoliki

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Inny wymiar drewna: stoły z żywicą epoksydową
Inny wymiar drewna: stoły z żywicą epoksydową

Połączenie żywicy i drewna wydaje się naturalne. Jednak gdy spojrzymy na to, w jaki sposób żywica epoksydowa wtapia się w blaty, rozdziela deski i inkrustuje powierzchnie, odkryjemy nowy wymiar drewna.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta
Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta

Piękny wystrój stołu to magiczny akcent, który sprawia, że świąteczny posiłek zamienia się z eleganckiej kolacji w najczęściej wspominane spotkanie w roku. Oprócz bliskości i dawania prezentów, Boże Narodzenie koncentruje się także na wspólnym posiłku – a pięknie udekorowany stół może stać się tak samo ważny, jak będąca symbolem świąt choinka.

stoły ogrodowe

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

zestaw szarych mebli ogrodowych od BoConcept na tarasie na tle widoku na miasto
Jak urządzić własny taras lub ogród, by poczuć się niczym na wakacjach?

W naszym klimacie promienie słoneczne są powodem do radości. Jeśli dysponujemy ogrodem lub tarasem w miejskiej przestrzeni, możemy zaaranżować je tak, aby nawet w ciągu tygodnia poczuć się jak na urlopie. Jak dobrze urządzić swoją strefę relaksu?

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

duży stół z czterema krzesłami na tarasie na tle zatoki
Outdoorowe inspiracje – dekoracje i meble ogrodowe, które ożywią każdy taras

Szum wody, wygodny leżak, zieleń dookoła i moc przyjemnych doznań. To nie zdarza się tylko na urlopie! Dzięki designerskim i stylowym, drewnianym lub rattanowym meblom ogrodowym potencjał tarasu lub przydomowego ogrodu zostanie w pełni wykorzystany.