Meble ogrodowe, które chcesz mieć w domu

Wiele propozycji ciekawego podejścia do tworzyw sztucznych znajdziemy u marki Slide. Na przykład Amélie to kolekcja zaprojektowana przez Italo Pertichiniego, charakteryzująca się niezwykłą prostotą i harmonią. Stożkowy kształt, który wyróżnia wszystkie meble z tej serii, sprawia, że są niezwykle stabilne. Amèlie od Slide to idealne połączenie komfortu i piękna. Italo Pertichini zaprojektował meble, które świetnie będą wyglądać w różnego typu przestrzeniach: tak prywatnych, jak i publicznych. Zaletą jest możliwość wyboru elementów zestawu z bogatej gamy kolorystycznej – opcji mamy kilkanaście: od klasycznych beży, szarości i bieli, po bardziej śmiałe zielenie, pomarańcze czy fuksję.

Choć zwykle outdoorowe, bywają tak piękne, że chętnie zobaczymy je we wnętrzach
białe wysokie plastikowe stołki w restauracji
Amélie, Sit Up Stool, Slide
pomarańczowe plastikowe siedziska pośród zieleni
Amélie, Panchetta Bench, Slide

Ogranicza nas tylko wyobraźnia

Tworzywa sztuczne mają to do siebie, że możemy nadać im dowolne kształty. Przykłady znajdziemy u włoskiej marki, o nazwie Serralunga, która istnieje od 1825 roku. Również i tu znajdziemy meblach outdoorowe o wyglądzie, którego nie powstydzilibyśmy się w naszych wnętrzach. Kolekcja Canisse to efekt współpracy marki z francuskim designerem, Philippem Nigro. Tworzą ją sofa i fotel, które sprawią, że otrzymamy eklektyczną przestrzeń – a wszystko to za sprawą ciekawego, dekoracyjnego oparcia.

białe plastikowe siedziska ogrodowe w cieniu drzewa
Canisse, Serralunga
białe plastikowe siedziska ogrodowe na tarasie na tle zatoki
Canisse, Serralunga

Nieco spokojniejsze w wyglądzie i zdecydowanie bardziej klasyczne meble zaprojektował dla tej marki Claudio Bellini.

Poduchy wykonane zostały z pianki polietylenowej. W kolekcji znajdziemy również stolik z granitu, który swój wygląd zawdzięcza wykończeniu przy pomocy groszkownika.

białe meble ogrodowe na tarasie nad brzegiem morza
Hour, Serralunga
białe meble zewnętrzne na drewnianym tarasie
Hour, Serralunga

Obie kolekcje zostały wykonane z LLDPE (liniowego polietylenu o niskiej gęstości), uzyskiwanego przez formowanie rotacyjne. Warto wiedzieć, że meble są odporne na promieniowanie UV, a materiał w 100% nadaje się do recyklingu. Obie kolekcje zadowolą również tych, dla których znaczenie mają parametry techniczne: meble są wytrzymałe i odporne na uderzenia.

Meble z tworzyw sztucznych, zwłaszcza z przeznaczeniem jako outdoorowe, muszą być ładne, funkcjonalne i praktyczne. Oprócz tego, poza designem i kształtami, które mogą być dowolne, mają też wiele innych zalet: choćby taką, że utrzymanie ich w czystości nie wymaga prania!

Tworzywa blisko natury

Pisaliśmy już o krześle , który stworzył duet GamFratesi, ale sami zobaczcie, jak niesamowicie może wyglądać nasz taras, gdy wykorzystamy je w jego aranżacji. Wrażliwość Stine Gam i Enrico Fratesi, połączona z formalną prostotą projektu, sprawiła, że udało im się dokonać zgrabnej reinterpretacji klasycznego ogrodowego siedziska, dostosowując je do współczesnego stylu życia. Ostre, staranne linie oparcia nadają projektowi charakter graficzny, a zakrzywione siedzisko oferuje niezwykły komfort, nawet bez użycia opcjonalnych poduszek. Kolekcja dostępna jest w wersji klasycznej lub z podłokietnikami, w palecie kolorów nawiązującej do włoskich i nordyckich krajobrazów.

białe i złote plastikowe krzesło z drewnianymi nogami
Fresh AIIR, Dedon
plastikowe różnokolorowe krzesła przy długim drewnianym stole na tle kamiennej podłogi
Fresh AIIR, Dedon

Teraz pozostaje tylko wypatrywać nadejścia cieplejszych dni! Czy Wy też nie możecie się ich doczekać?

Fot.: Serralunga, Slide, Dedon, Studio Forma 96