Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Daria Stanclik: Zestaw OX’Y

Meble rosnące wraz z dzieckiem? Jesteśmy na tak! Poznajcie zestaw OX’Y, który dopasowuje się do potrzeb najmłodszych i korzystnie wpływa na ich zdrowie.

Zestaw OX’Y to mebelki dla dzieci w wieku przedszkolnym (od 3 do 6 lat) składające się z krzesełka oraz biurka z możliwością regulacji wysokości. Zostały stworzone do użytku domowego. Projekt jest próbą odpowiedzi na problem niedostosowania wysokości mebli do wysokości dzieci ze względu na ich duży skok wzrostu w tym okresie. Odpowiednie parametry mebli chronią użytkowników przed zagrożeniami i negatywnymi konsekwencjami zdrowotnymi wynikającymi z niedopasowania mebelków do wzrostu: wpływają zatem korzystnie na postawę i rozwój dzieci.

Meble rosnące wraz z dzieckiem idealnie dopasowują się do potrzeb najmłodszych

Krzesełko przeznaczone jest dla dzieci od 80 do 142 cm wzrostu, grupy wiekowej numer 1, 2 i 3 zgodnie z normą PN-EN 1729-1:2007. Posiada trzy stopnie regulacji: najniższa wysokość siedziska od podłoża to 26 cm, następnie 31 cm a najwyższa wysokość siedziska to 35 cm. Oparcie krzesełka ma 16 cm wysokości od płaszczyzny siedziska. Biurko, podobnie jak krzesełko, jest przeznaczone dla 1, 2 oraz 3 grupy wiekowej. Najniższa wysokość blatu od podłoża to 46 cm, następnie 53 a najwyższa to 59 cm. Regulacja odbywa się w najprostszy z możliwy sposób: poprzez wsunięcie w otwór bolca, który pozwala uzyskać jedną z trzech wysokości. Zestaw wykonany jest z połączenia litego drewna bukowego oraz przetworzonych surowców PET.

Daria Stanclik to absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dwukrotna zdobywczyni tytułu „Diament Meblarstwa” w edycjach z roku 2017 i 2018 oraz finalistka wielu innych konkursów takich jak „Młodzi na Start” lub „Spełnij dziecięce marzenia”. Od urodzenia estetka i wielbicielka „rzeczy ładnych”, zakochana w minimalizmie.

Data opracowania projektu: luty 2018
Data realizacji projektu: lipiec 2018

dwójka chłopców bawiących się przy stole dla dzieci OX'Y mały chłopiec przy zestawie mebli dla dzieci OX'Y dwójka dzieci przy zestawie mebli dziecięcych OX'Y dziecko siedzące na krzesełku OX'Y stół dla dzieci z drewnianym blatem i regulowaną wysokością wyjątkowy stół dla dzieci z regulowaną wysokością

Aktualności

„Sweet 90” - w hołdzie dla Solpolu
„Sweet 90” – w hołdzie dla Solpolu

Lata 90. przyniosły Polakom powiew wielkich zmian, nadziei, wolności i odreagowania siermiężnego PRL-u. Zmiany te objawiały się we wszystkich dziedzinach życia, ale najbardziej spektakularnie w sztuce, szczególnie w sztukach projektowych. Projektanci z hanczar studio postanowili uczcić zdobycie przez zaprojektowane przez nich krzesło Honza marki ‘Take Me HOME’ tytułu MustHave 2022. Stworzyli specjalną wersji mebla, odwołującą się do estetyki tamtej dekady i jej słynnego reprezentanta…

Aktualności

Ekologia i design idą w parze – premiera nowości marki Profim
Ekologia i design idą w parze – premiera nowości marki Profim

21 kwietnia w Showroomie Flokk na warszawskim Mokotowie odbyła się premiera wyjątkowego produktu. O nowości marki Profim – krześle Normo – miała okazję opowiedzieć autorka projektu, tworząca w zgodzie z zasadami gospodarki cyrkularnej, designerka Maja Ganszyniec.

meble dziecięce

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Nowoczesna kanapa lub narożnik – Co wybrać do pokoju nastolatka?
Nowoczesna kanapa lub narożnik: co wybrać do pokoju nastolatka?

W wieku nastoletnim zaczyna się przywiązywać większą uwagę do własnego pokoju. Wielu nastolatków traktuje go jak własny azyl. To tam spędzają czas oddając się pasji i nauce. W pokoju nastolatek przyjmuje też gości i przyjaciół. Dlatego tak ważne jest to, aby pomieszczenie było wyposażone w nowoczesny narożnik lub kanapę do siedzenia. Wybór odpowiedniego mebla do wypoczynku zależy od wielu czynników, ale w głównej mierze od wielkości pokoju. Jak najlepiej wybrać mebel do pokoju…

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

drewniane eleganckie łóżeczko od Woodies Safe Dreams w dużym pokoju z ciemnozieloną ścianą i świecącym księżycem
Naturalnie w dziecięcym pokoju: drewniane i wiklinowe meble dla dzieci

Drewno to jeden z najbardziej popularnych materiałów wykorzystywanych do produkcji mebli. Jego największe zalety, to naturalność i wytrzymałość, które powodują, że drewniane łóżka, komody czy szafy doskonale sprawdzają się w każdym pomieszczeniu – w salonie, sypialni, jadalni czy właśnie: pokojach dziecięcych. Podobnie jest z wikliną.

stoły i stoliki

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Inny wymiar drewna: stoły z żywicą epoksydową
Inny wymiar drewna: stoły z żywicą epoksydową

Połączenie żywicy i drewna wydaje się naturalne. Jednak gdy spojrzymy na to, w jaki sposób żywica epoksydowa wtapia się w blaty, rozdziela deski i inkrustuje powierzchnie, odkryjemy nowy wymiar drewna.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta
Bożonarodzeniowy stół – zwykły na co dzień, niezwykły od święta

Piękny wystrój stołu to magiczny akcent, który sprawia, że świąteczny posiłek zamienia się z eleganckiej kolacji w najczęściej wspominane spotkanie w roku. Oprócz bliskości i dawania prezentów, Boże Narodzenie koncentruje się także na wspólnym posiłku – a pięknie udekorowany stół może stać się tak samo ważny, jak będąca symbolem świąt choinka.