Przestrzeń dedykowana: apartament przy Parku Szczęśliwickim

Apartament, zlokalizowany na warszawskiej Ochocie tuż przy Parku Szczęśliwickim, nie miał być wnętrzem uniwersalnym, dla każdego. Każdy element nosi indywidualny rys, odzwierciedlając upodobania właścicieli. Przy tym miał być również funkcjonalny i komfortowy.

Apartament, który mieści się na ostatnim piętrze budynku, posiada duży taras z pięknym widokiem na miasto oraz park. Został zaprojektowany dla właścicieli (małżeństwa), którzy lubią wnętrza przytulne, ale z charakterem i mocniejszymi akcentami kolorystycznymi.
Projekt powstawał w ścisłej wspópracy z inwestorami, uwzględniał ich pasje oraz potrzeby.
Właśnie z tego powodu znalazło się w nim miejsce na kolekcję wina; miejsce do przechowywania i ekspozycji kolekcjonerskich egzemplarzy butelek z wytrwanymi trunkami, jak również akcenty dekoracyjne w postaci tapet i mozaiki z motywami kwiatów, ptaków, natury oraz duża, komfortowa łazienka, na czym szczególnie zależało inwestorom.

W prawie całym mieszkaniu przewija się podobna baza kolorów: są tu odcienie bieli, beżu, szarości, drewna oraz złote motywy. Do tej bazy w każdym pomieszczeniu dodany jest mocniejszy akcent kolorystyczny i jego odcienie.

Strefa dzienna – otwarta na gości

Strefę dzienną tworzy salon z otwartą kuchnią. Podział tych dwóch przestrzeni zapewnia wyspa kuchenna w kolorze złota z czarnym blatem. Wcześniej kuchnia była pomieszczeniem zamkniętym: była oddzielona od salonu ścianą działową biegnącą po łuku. Właściciele chcieli mieć kontakt z gośćmi podczas przygotowywania posiłków, dlatego też postanowiono o jej otwarciu.
Wyzwaniem był tu dość duży słup konstrukcyjny, który znajdował się pośrodku przestrzeni i uniemożliwiał swobodne rozmieszczenie funkcji. – Zaprojektowałam w jego sąsiedztwie regał na wina, w taki sposób, że słup obecnie nie jest widoczny.Czasami początkowe trudności stają się pretekstem do ciekawych rozwiązań. – opowiada architektka Anna Nowak-Kasprzak, autorka tego projektu.

Energetyzujące akcepty

Ożywiający akcent stanowi tapeta marki Inkiostro Bianco z motywem żurawi. Nad wyspą znajdują się lampy Glo z firmy Penta. Pomysł na grafikę/ tapetę w kuchni pojawił się w trakcie projektowania – powstało wolne miejsce, na którym mógł znaleźć się tylko płaski element, idealne miejsce na akcent 2D np. grafikę czy tapetę.
W gabinecie dominuje ciepła tonacja barw. Znajduje się tu sekretarzyk połączony z piękną tapetą z motywem ptaków z firmy Christian Fischbacher i zabudową meblową. Jest to miejsce służące do odpoczynku i relaksu. Znajduje się tu również sofa i wygodny fotel w kolorze malinowym, w którym można przysiąść i zatopić się w dobrej lekturze.

Utonąć w błękicie

W sypialni dominują odcienie koloru niebieskiego po odrobinę zieleni na tle beżów i szarości. Na ścianach znalazła się tu piękna tapeta z firmy Romo, z bliska przypominająca obraz malowany na jedwabiu. Łazienka miała być strefą relaksu i odpoczynku, gdzie można wziąć długą relaksującą kąpiel. Znajduje się w niej również toaletka, specjalnie zaprojektowana na potrzeby właścicielki. Na ścianie frontowej, ułożona jest piękna mozaika, mieniąca się w świetle z firmy Bisazza.
W całym mieszkaniu z wyjątkiem łazienki i kuchni na podłodze znajduje się parkiet. Został on odnowiony i wycyklinowany. Większość mebli została zaprojektowana na zamówienie.
Z właścicielami apartamentu współpracuję już od paru lat. Jest to trzecia z kolei, realizacja którą razem zrobiliśmy. Wcześniej był to projekt pierwszego apartamentu oraz projekt wnętrz biurowych. Niedługo zaczynamy kolejny etap prac, w tym prace projektowe nad ogrodem zimowym – zdradza architektka.

Bio projektu:
Projekt: Anna Nowak-Kacprzak. Architektura Wnętrz, Studio Awan
Zdjęcia: Anna Nowak-Kacprzak
Lokalizacja: Warszawa

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Redakcja MAGAZIF

Artykuły redakcji portalu MAGAZIF.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama