Najnowsza kolekcja dywanów z linii Organic Home to oferta skierowana do najbardziej wymagających klientów, dokonujących wyborów zgodnych nie tylko z własnym poczuciem estetyki, najnowszymi trendami, ale przede wszystkim holistycznie dbających o środowisko naturalne.



Czyli do takich, którzy nie tylko segregują odpady, poszukują alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, ale również weryfikują źródła z jakich pochodzą kupowane przez nich produkty, w tym domowe tekstylia.


Dywany z linii Organic Home powstały z inspiracji naturą i z myślą o niej
Dywany z linii Organic Home powstały z inspiracji naturą i z myślą o niej… O niej i o naszej przyszłości. Bowiem dbałość o nasz ekosystem to jednocześnie najlepiej rokująca inwestycja w przyszłość. Dbałość o środowisko naturalne wyrażone zostało na kilku płaszczyznach, na każdym etapie przygotowań: od stworzenia koncepcji, po finalny produkt.


Wszystkie włókna i barwniki, wykorzystane do produkcji dywanów, pochodzą z naturalnych surowców
Po pierwsze, wszystkie włókna i barwniki, wykorzystane do produkcji dywanów, pochodzą z naturalnych surowców. Wełna, bawełna, juta oraz filc nie tylko zapewniają niepowtarzalne, ponadczasowe efekty estetyczne, ale również stanowią gwarancję wysokiej jakości wyrobów.


Nie sposób nie wspomnieć tutaj o samym procesie wytwarzania i tkania dywanów. Marka KOMFORT zdecydowała się na powrót do tradycji rzemieślniczych i powierzyła wyplatanie dywanów rzemieślnikom z rejonu Półwyspu Indyjskiego. Ręcznie produkowane dywany cechuje duża wytrzymałość i unikatowość wzoru. Trzeba w tym miejscu zaznaczyć, że producent zadbał również o etyczny aspekt produkcji, przyjmując odpowiedzialność za warunki pracy i płacy wytwórców.



Po trzecie, dzięki wykorzystaniu do produkcji materiałów, pochodzących z recyklingu, możemy mieć pewność, że dołożono wszelkich starań, aby ograniczyć zużycie surowców naturalnych do minimum oraz zneutralizować ilość wytwarzanych przy produkcji odpadów. Przyjęcie takiej polityki marki zasługuje na uwagę i uznanie, ponieważ prowadzi do kształtowania (lub wzmacniania) proekologicznych zachowań u odbiorców dóbr. To niewątpliwie dobry przykład, który w niedalekiej przyszłości powinien stać się standardem, przyczyniającym się do maksymalnego skrócenia procesu przetwarzania surowców.


Troska o środowisko naturalne jest coraz bliższa naszym sercom. Dostrzegamy problemy związane z przemysłem wydobywczym i ciepłowniczym, ale także te, związane z nieekologiczną produkcją żywności czy artykułów przetwórstwa przemysłowego, tj. tekstylia czy meble. Jednak nadal popularność zachowań wspierających ochronę środowiska jest ograniczona, a postawa ekologiczna nadal przegrywa z rachunkiem ekonomicznym. Najwyższa pora, aby to zmienić. I niech ta zmiana będzie piękna!


Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe KOMFORT