Wybór podarunku to dla co poniektórych nie lada wyzwanie. Czy możecie zdradzić, jakie akcesoria są najczęściej wybierane na prezent przez Waszych Klientów?
Prezenty u nas wybierają osoby, które chcą podarować bliskim coś z jednej strony pięknego, a z drugiej – praktycznego. Popularne są zaparzacze do kawy i herbaty, np. od Alessi, zaparzacz New Norm od Menu czy Rudolf od formy Koziol.

A di Alessi, dekoracje i zastawa świąteczna, Fabryka Form
Zaparzacz do kawy, A di Alessi, Fabryka Form
Czajnik Il Conico, A di Alessi, Fabryka Form

Klienci kochają też słynną wyciskarkę do cytryn Juicy Salif czy równie znany korkociąg Anna G. Idealnym prezentem dla robiących karierę będą wizytowniki i klipsy do pieniędzy – to nie tylko przydatne gadżety, ale też sygnał, że postrzegamy obdarowaną osobę jako człowieka sukcesu, a to zawsze cieszy.

Troskę o bliskich pokażemy też przez wybór takich produktów jak butelki na wodę czy lunchboxy – to prezenty zachęcającego do prowadzenia zdrowego trybu życia, ucieszą się z nich także osoby dbające o środowisko. Klienci często sięgają też po serię porcelany Taika, wazony Aalto, torby Tasche czy łyżeczki z serii Big Love. Dobrymi prezentami dla obu płci są pudełka na zegarki i biżuterię; w naszej firmie to niezmiennie pierwszy wybór dla bliskich.

Wyciskarka do cytryn, Juicy Salif, A di Alessi, Fabryka Form
Korkociągi Anna G. i Alessandro M. od A di Allesi, Fabryka Form
Łyżeczki Big Love, A di Alessi, Fabryka Form
Wizytownik Cushion, Philippi, Fabryka Form
Porcelana TAIKA, Fabryka Form
Rodzi się moda na produkty i tryb życia eko, co w naszej ocenie jest bardzo dobrym trendem

Czy da się powiedzieć, co będzie hitem w te święta?
Rodzi się moda na produkty i tryb życia eko, co w naszej ocenie jest bardzo dobrym trendem i na pewno będzie widoczne w wyborze prezentów dla bliskich, stąd pod choinkami pojawią się butelki na wodę, lunchboxy, szklane słoiki, przedmioty z drewna i szkła. Jedni wybiorą te produkty ze względu na modę, inni z powodu coraz większej świadomości. Od lat tak samo wygląda trend związany ze zdrowym, świadomym jedzeniem, dlatego blendery do smoothie czy akcesoria do zdrowego przygotowywania posiłków, na przykład na parze, na pewno ucieszą niejednego obdarowanego.

Lunchboxy Food a Porter, A di Alessi, Fabryka Form
Z lewej: Blender, Artisan, Fabryka Form; z prawej: Deska do krojenia Joseph Joseph, Fabryka Form

Czy poza prezentami eko widać jakieś inne wpływy?
Być może ten rok będzie przełomowy, jeśli chodzi o dominację skandynawskiej stylistyki. W nadchodzących latach ma szansę zatriumfować styl boho – pociąg do życia bliżej natury daje dobre podstawy do przypuszczenia, że to więcej niż chwilowa fascynacja.

Wazon Cocoon tulip, Philippi, Fabryka Form
Temperówka, Alessi, Fabryka Form

Pozostaje jeszcze kwestia tego, jak zapakować prezent?
Na razie to prostota i harmonia ciągle są w modzie, dlatego doskonałym wyjściem są skromne opakowania ze zwykłego szarego papieru, przewiązanego rattanowym sznurkiem. Wyglądają niebanalnie i naturalnie, ale stylowo – dokładnie tak, jak zapowiadają się te święta.

Dziękuję za rozmowę.

Fot.: Fabryka Form