Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Szukasz inteligentnych rozwiązań? Spójrz w lustro…

Lustereczko, powiedz przecie, co się dzieje na tym świecie… Tak chyba należałoby się zwracać do nowoczesnych luster, które pomagają w zarządzaniu domem i naszym czasem. Poznajcie SmartMirror.

Dzisiejsze domy mogą ułatwiać życie na skalę dotąd niespotykaną. I bynajmniej nie chodzi tu o sprzęty, które są wielofunkcyjne, ale wymagają zaangażowania ze strony człowieka. Tendencja jest taka, żeby jak najwięcej działo się bez naszego wysiłku i konieczności zaprzątania sobie tym głowy. Koncepcja smart home skradła serca miłośników nowoczesnych technologii, dzięki którym komfort nabiera nowej jakości. Cyfrowej, chciałoby się powiedzieć.

Smart mirror, czyli inteligentne lustro-wyświetlacz

Na przykład lustro. Tafla szkła, nawet w najpiękniejszej ramie, to już za mało, odkąd wiemy, ile taka duża tafla daje możliwości. Chętnie zamieni się w wyświetlacz, na którym zobaczymy nie tylko, jakie warunki panują w naszym domu. Oczywiście poinformuje nas o temperaturze, wilgotności i ciśnieniu, a nawet o aktualnym zużyciu energii elektrycznej lub o tym, czy brama garażowa jest otwarta, czy zamknięta, jednak to nie wszystko.

SmartMirror

SmartMirror to również nasze okno na świat – dowiemy się dzięki niemu, jaka jest pogoda na zewnątrz i co dzieje się na świecie. Wydaje się, że to lustro wszystko widzi, czuje, a nawet słyszy! Gdy w radiu leci nieznana nam piosenka, lustro ją wyłapuje i rozpoznaje – na wyświetlaczu pojawia się tytuł i wykonawca. SmartMirror, jakie proponuje firma SmartBMS, obsługuje głośniki Sonos i MusicCast od Yamahy, czyli bezprzewodową sieć nagłośniania. Aplikacja MusicCast Controller oferuje też możliwość ustawienia innych parametrów nagłośnienia w każdym z pomieszczeń, w zależności od preferencji użytkownika i warunków, jakie panują w pomieszczeniu (oddzielne ustawienia pasm niskich, średnich i wysokich).

Yamaha MusicCast – mobilny głośnik do przesyłania strumieniowego
Aplikacja MusicCast Controller

DoorBird, czyli inteligentny wideodomofon

W lustrze zobaczysz nie tylko siebie, ale też to, co dzieje się pod Twoją bramą, a to za sprawą urządzenia DoorBird, które wysyła żądany obraz wprost do SmartMirror. Powiadomienie, że ktoś dzwoni do furtki, pojawi się również na urządzeniu mobilnym takim jak smartfon czy tablet. Za pomocą urządzenia możemy porozmawiać z gośćmi, a nawet wpuścić ich do domu niezależnie od tego, czy w nim jesteśmy. Możemy to zrobić z dowolnego miejsca na świecie.

Planowanie dnia w SmartHome

Kiedyś ważne wydarzenia wpisywało się do kalendarza wiszącego na ścianie albo przyklejało się kartki na lodówce bądź tablicy korkowej. Te najważniejsze czasem znajdowały swoje miejsce na lustrze w łazience czy przedpokoju, żeby na pewno ich nie przeoczyć. Zamiast rozklejać karteczki, na których wcześniej trzeba coś napisać, i które później trzeba zdjąć, można skorzystać z wirtualnego kalendarza. Ze SmartMirror kompatybilny jest na przykład Google Calendar – dzięki temu spotkania, rocznice i inne ważne wydarzenia możemy wpisać w kalendarz będąc w dowolnym miejscu, a przed wyjściem z domu wystarczy spojrzenie w lustro i o niczym nie zapomnimy.

SmartMirror

SmartMirror i kino domowe

Za inteligentnym lustrem można umieścić ekran kina domowego, tak by nie dublować monitorów, tylko wszystko zgromadzić w jednym miejscu. Będzie wygodnie i estetycznie. Na co dzień mamy zatem niepozorne lustro, planer i informator w jednym, który zmienia się w ekran kinowy, gdy potrzebujemy chwili wytchnienia.

SmartMirror i kino domowe w jednym
SmartMirror i kino domowe w jednym
SmartMirror i kino domowe w jednym

Dom z centralnym… odkurzaniem

W ramach systemów smart home możemy nie tylko nastawić odpowiednią temperaturę we wnętrzu, kontrolować zużycie energii czy zadbać o to, by ogród był zawsze odpowiednio nawodniony, a oświetlenie zawsze dostosowane do nasłonecznienia i naszych potrzeb. Systemy centralnego odkurzania umożliwiają sprzątanie domu dzięki rurom ukrytym w ścianie. Na czas sprzątania wąż ssący wyciąga się z gniazda przypominającego to elektryczne. Odkurzacze z filtrem wodnym i funkcją sprzątania na mokro można podłączyć bezpośrednio do kanalizacji. Eliminują one dodatkowo pył i roztocza, z którymi nie radzi sobie tradycyjny odkurzacz. Mamy też oczywiście duży wybór odkurzaczy sterowanych zdalnie, które nie wymagają osobnej instalacji, a można je obsługiwać za pomocą smartfona lub smartwatcha z dowolnego miejsca.

Wise Pick

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe SmartBMS

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

materac idealny łóżko na tle okna z widokiem na zachód słońca
Dobry sen zaczyna się od produktu, czyli jak wybrać idealny materac

W czasie snu, w naszym organizmie następują niezbędne procesy regeneracji, krążenie krwi jest inaczej regulowane, a ciało spokojniejsze. Wygodny sen naprawdę ma znaczenie. Aby jednak postawić na zdrowy sen, musimy zacząć od materaca. Który będzie najlepszy?

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Dodatek, który odmieni wnętrze: lampy podłogowe i stojące
Dodatek, który odmieni wnętrze: lampy podłogowe i stojące

Jest jak ostatni akord w harmonijnej melodii. Jak wafelek wieńczący lodowy deser. Lampa – bo o niej mowa – to detal, który nadaje wnętrzom charakteru. Ustawiona na stole, komodzie albo lampa stojąca na parkiecie obok kanapy: dzięki nim aranżacja zyskuje ostateczny sznyt.

inteligentny dom

Czytaj więcej

technologia

Telewizory Excellence Line dla najbardziej wymagających widzów
Bazują na AI, są zaawansowane technologiczne: telewizory dla wymagających widzów

Excellence Line to współczesny synonim luksusu. To ekskluzywne, specjalnie wyselekcjonowane telewizory, które oczarują widzów imponującym realizmem obrazu i przestrzennym dźwiękiem. Zapraszają do odkrywania filmowego świata na nowych i przede wszystkim własnych zasadach.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Nowoczesna stodoła pełna elegancji i technologicznych smaczków
Nowoczesna stodoła: 500-metrów pełnych elegancji i technologicznych smaczków

Onieśmiela skalą, zaskakuje formą i zachwyca rozwiązaniami. Łączy monumentalną architekturę z monochromatycznym i eleganckim wnętrzem. Ten dom w warszawskim Wilanowie jest dowodem na to, jak bardzo projekt wnętrza może zależeć od architektury budynku.

trendy

Feng shui we wnętrzach. Jak urządzać wnętrza zgodnie z zasadami
Feng shui we wnętrzach. Jak urządzać wnętrza zgodnie z zasadami chińskiej filozofii feng shui?

Większość z Was zapewne słyszała o starożytnej chińskiej filozofii zwanej Feng Shui, która stała się bardzo popularna wśród projektantów wnętrz i dekoratorów. Zobaczmy, co tak naprawdę oznacza i sprawdźmy, jak projektować harmonijne przestrzenie zgodnie z najważniejszymi zasadami koncepcji feng shui.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

zielona oliwkowa ściana z pomarańczowym łóżkiem sypialnianym i półokrągłym zagłówkiem
Zimowa ostoja: 5 sposobów na przytulną sypialnię

A gdyby tak zaszyć się pod puszystą kołdrą i przeczekać w łóżku całą zimę…? Niewielu z nas może pozwolić sobie na luksus nicnierobienia, ale wykorzystując te 5 sposobów na przytulną sypialnię, stworzymy miejsce, które zrekompensuje trudy całego dnia.