Aktualny motyw: Meble i Wnętrza z charakterem

czarny wektorowy logotyp KOMANDOR

MECENAS MOTYWU

Szukasz inteligentnych rozwiązań? Spójrz w lustro…

Lustereczko, powiedz przecie, co się dzieje na tym świecie… Tak chyba należałoby się zwracać do nowoczesnych luster, które pomagają w zarządzaniu domem i naszym czasem. Poznajcie SmartMirror.

Dzisiejsze domy mogą ułatwiać życie na skalę dotąd niespotykaną. I bynajmniej nie chodzi tu o sprzęty, które są wielofunkcyjne, ale wymagają zaangażowania ze strony człowieka. Tendencja jest taka, żeby jak najwięcej działo się bez naszego wysiłku i konieczności zaprzątania sobie tym głowy. Koncepcja smart home skradła serca miłośników nowoczesnych technologii, dzięki którym komfort nabiera nowej jakości. Cyfrowej, chciałoby się powiedzieć.

Smart mirror, czyli inteligentne lustro-wyświetlacz

Na przykład lustro. Tafla szkła, nawet w najpiękniejszej ramie, to już za mało, odkąd wiemy, ile taka duża tafla daje możliwości. Chętnie zamieni się w wyświetlacz, na którym zobaczymy nie tylko, jakie warunki panują w naszym domu. Oczywiście poinformuje nas o temperaturze, wilgotności i ciśnieniu, a nawet o aktualnym zużyciu energii elektrycznej lub o tym, czy brama garażowa jest otwarta, czy zamknięta, jednak to nie wszystko.

SmartMirror

SmartMirror to również nasze okno na świat – dowiemy się dzięki niemu, jaka jest pogoda na zewnątrz i co dzieje się na świecie. Wydaje się, że to lustro wszystko widzi, czuje, a nawet słyszy! Gdy w radiu leci nieznana nam piosenka, lustro ją wyłapuje i rozpoznaje – na wyświetlaczu pojawia się tytuł i wykonawca. SmartMirror, jakie proponuje firma SmartBMS, obsługuje głośniki Sonos i MusicCast od Yamahy, czyli bezprzewodową sieć nagłośniania. Aplikacja MusicCast Controller oferuje też możliwość ustawienia innych parametrów nagłośnienia w każdym z pomieszczeń, w zależności od preferencji użytkownika i warunków, jakie panują w pomieszczeniu (oddzielne ustawienia pasm niskich, średnich i wysokich).

Yamaha MusicCast – mobilny głośnik do przesyłania strumieniowego
Aplikacja MusicCast Controller

DoorBird, czyli inteligentny wideodomofon

W lustrze zobaczysz nie tylko siebie, ale też to, co dzieje się pod Twoją bramą, a to za sprawą urządzenia DoorBird, które wysyła żądany obraz wprost do SmartMirror. Powiadomienie, że ktoś dzwoni do furtki, pojawi się również na urządzeniu mobilnym takim jak smartfon czy tablet. Za pomocą urządzenia możemy porozmawiać z gośćmi, a nawet wpuścić ich do domu niezależnie od tego, czy w nim jesteśmy. Możemy to zrobić z dowolnego miejsca na świecie.

Planowanie dnia w SmartHome

Kiedyś ważne wydarzenia wpisywało się do kalendarza wiszącego na ścianie albo przyklejało się kartki na lodówce bądź tablicy korkowej. Te najważniejsze czasem znajdowały swoje miejsce na lustrze w łazience czy przedpokoju, żeby na pewno ich nie przeoczyć. Zamiast rozklejać karteczki, na których wcześniej trzeba coś napisać, i które później trzeba zdjąć, można skorzystać z wirtualnego kalendarza. Ze SmartMirror kompatybilny jest na przykład Google Calendar – dzięki temu spotkania, rocznice i inne ważne wydarzenia możemy wpisać w kalendarz będąc w dowolnym miejscu, a przed wyjściem z domu wystarczy spojrzenie w lustro i o niczym nie zapomnimy.

SmartMirror

SmartMirror i kino domowe

Za inteligentnym lustrem można umieścić ekran kina domowego, tak by nie dublować monitorów, tylko wszystko zgromadzić w jednym miejscu. Będzie wygodnie i estetycznie. Na co dzień mamy zatem niepozorne lustro, planer i informator w jednym, który zmienia się w ekran kinowy, gdy potrzebujemy chwili wytchnienia.

SmartMirror i kino domowe w jednym
SmartMirror i kino domowe w jednym
SmartMirror i kino domowe w jednym

Dom z centralnym… odkurzaniem

W ramach systemów smart home możemy nie tylko nastawić odpowiednią temperaturę we wnętrzu, kontrolować zużycie energii czy zadbać o to, by ogród był zawsze odpowiednio nawodniony, a oświetlenie zawsze dostosowane do nasłonecznienia i naszych potrzeb. Systemy centralnego odkurzania umożliwiają sprzątanie domu dzięki rurom ukrytym w ścianie. Na czas sprzątania wąż ssący wyciąga się z gniazda przypominającego to elektryczne. Odkurzacze z filtrem wodnym i funkcją sprzątania na mokro można podłączyć bezpośrednio do kanalizacji. Eliminują one dodatkowo pył i roztocza, z którymi nie radzi sobie tradycyjny odkurzacz. Mamy też oczywiście duży wybór odkurzaczy sterowanych zdalnie, które nie wymagają osobnej instalacji, a można je obsługiwać za pomocą smartfona lub smartwatcha z dowolnego miejsca.

Wise Pick

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe SmartBMS

Aktualności

duża przestrzeń z szarymi meblami oraz dwoma lampami
Nie tylko dla łasuchów. Kolekcja mebli i dodatków Salted Caramel od Miloo Home

Szukając przepisu na wnętrze idealne nie warto się ograniczać. Choć należy być uważnym, bo natchnienie do tworzenia wymarzonych aranżacji może pojawić się niespodziewanie, np. podczas kulinarnych eksperymentów. W taki sposób słony karmel – będący dotychczas apetyczną muzą szefów kuchni i cukierników – stał się inspiracją również dla projektantów marki Miloo Home.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

beżowa duża prostokątna kanapa przy dwóch stoliczkach szklanych w kolorze złotym oraz czarnym
Trendy wnętrzarskie na jesień 2020: materiały, kolory i dodatki

Wrzesień to miesiąc trendów nie tylko w modzie, ale też we wnętrzach. A jesień to dobry czas na wprowadzenie drobnych zmian w naszych domach. W nadchodzących miesiącach to właśnie w ich kierunku skieruje się nasza uwaga. Będą naszą bezpieczną oazą i miejscem, gdzie będziemy kreatywnie spędzać czas. Jakich trendów możemy się spodziewać w materiałach, kolorach i dodatkach?

inteligentny dom

Czytaj więcej

technologia

jasna kuchnia ze stołem na pierwszym planie i zabudową kuchenną w tle ivolta w inteligentnym domu
Inteligentny dom – jak to działa?

Inteligentny dom to budynek wyposażony w system, który pozwala sterować wybranymi urządzeniami i instalacjami. Nie umyje za ciebie okien, ale z pewnością podniesie bezpieczeństwo i komfort mieszkania.

technologia

Zmiany w architekturze i remedium na zmiany klimatu: dachy solarne

Dachy solarne zyskują popularność choćby w Szwajcarii. Pozwalają na ograniczenie kosztów zużycia prądu. Zrewolucjonizują ekologiczną architekturę i pomogą w walce ze zmianami klimatycznymi?

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

inteligentne lustro od Mirror Investment w aranżacji łazienki z ciemną szafką i jasno brązowymi kafelkami
Lustra z potencjałem… biznesowym

Bombardowani reklamami w przestrzeni publicznej, zagubieni pośród nachalnych sloganów, staramy się nie zatracić własnej tożsamości. Kontrolnie zerkamy w stronę przeszklonych witryn, by zobaczyć swoje odbicie, i chętnie przeglądamy się w lustrze, gdy wejdziemy do toalety. Jeżeli trafimy na eMirror, przekonamy się, że wszystko co wiedzieliśmy o reklamie, jest już nieaktualne.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

dwa połączone lustra okrągłe o różnej wielkości w czarnej ramce
Nowoczesne lustra do zadań specjalnych

Lustra nad umywalką stoją na straży perfekcyjnie wykonanego makijażu, a te spotykane w garderobie są świadkami naszych modowych eksperymentów. Trzeba jednak wiedzieć, że świat luster znacznie wykracza poza łazienkę i garderobę. Zobaczcie sami!