Aktualny motyw: Łódź Design Festival 2022

Łódź Design Festival - logo

Mecenas motywu

Twój asystent w sypialni, czyli nie rozpychaj się

Zobaczcie, co stanie się gdy technologia z Waszych samochodów zostanie wprowadzona do sypialni. Na pewno zyskacie pewność, że miejsca w łóżku dla Was nie zabraknie. Jak to możliwe?

Ford po raz kolejny zaskakuje. Słyszeliśmy już o psiej , teraz nadeszła pora, by pokazać Wam łóżko, które działa w służbie naszego snu, zwłaszcza gdy dzielimy je z kimś, kto… lubi się rozpychać. Jak to możliwe? Sposób na lubiących zawłaszczać cudzą przestrzeń śpiochów stanowi zastosowanie systemu, który jak dotąd sprawdzał się na drodze. Chodzi o asystenta pasa ruchu.

To właśnie dzięki niemu mamy pewność, że kierowca znajduje się na właściwym pasie jezdni. Jeśli podobnie, jak drogę, podzielimy łóżko np. na połowy, system zadba o nas i zagwarantuje, że zostanie nam zapewnione wystarczająco dużo miejsca.

W czym zatem tkwi istota tego rozwiązania? Przede wszystkim w materacu i umiejscowionych w nim czujnikach ciśnienia. Pozwalają one na określenie, gdzie w danym momencie znajdują się osoby leżące, a konkretnie – czy jedna i druga leżą po swoich stronach łóżka. W sytuacji, gdy zapadniecie w sen, a natura weźmie nad Wami górę, aktywuje się zintegrowany przenośnik taśmowy uwalniający miejsce, którego brakuje. Czyż to nie genialne?

W ten sposób unikniemy walki o miejsce w łóżku i wstaniemy wypoczęci. Teraz tylko pozostaje nam wypatrywać rozwiązań, które pomogą sprawiedliwie dzielić się kołdrą.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Ford

inteligentny dom

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Nowoczesna stodoła pełna elegancji i technologicznych smaczków
Nowoczesna stodoła: 500-metrów pełnych elegancji i technologicznych smaczków

Onieśmiela skalą, zaskakuje formą i zachwyca rozwiązaniami. Łączy monumentalną architekturę z monochromatycznym i eleganckim wnętrzem. Ten dom w warszawskim Wilanowie jest dowodem na to, jak bardzo projekt wnętrza może zależeć od architektury budynku.

Aktualności

magazif news 35 ikona
MAGAZIF NEWS #35

Drewniane polskie meble, nowość, która pomoże w stworzeniu inteligentnego domu, nagrody Miesa van der Rohe, a także akcje architektów i projektantów dla Ukrainy – oto tematy najnowszego odcinka MAGAZIF NEWS.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Organiczna sypialnia - jak zaaranżować
Organiczna sypialnia – jak zaaranżować ją w zgodzie z naturą?

Pierwszym miejscem, które ma zapewnić nam komfort, jest oczywiście sypialnia, bo to w niej spędzamy najwięcej czasu w ciągu doby i to w niej regenerujemy się podczas snu. Aby ta regeneracja była jednak w pełni efektywna, musimy zadbać o właściwą aranżację sypialni.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

łóżko bez wezgłowia
Kiedy łóżko bez zagłówka jest lepszym rozwiązaniem?

Łóżko to najważniejszy mebel w sypialni, a niewykluczone że również w całym naszym domu bądź mieszkaniu. Od jego jakości zależy w końcu to, czy będziemy wstawać wypoczęci i w dobrym humorze, a także jak będziemy czuć się w ciągu dnia. Na co zwrócić uwagę przy wyborze łóżka? Czy opcja bez wezgłowia to dobry pomysł?