Pastelowe kolory i geometryczne kształty: zobacz projekt salonu urody w Gdyni
Pastelowe kolory, geometryczne kształty oraz powtarzalne wzory charakteryzują projekt. Chodziło o to, by stworzyć przestrzeń funkcjonalną, ale i niezwykle wyrazistą. Zobaczmy, jak się to udało.
Salon Urody Mi Bella znajduje się w Gdyni – mieście słynącym z modernistycznego podejścia do architektury. Styl ten dał początek pięknej i przyjaznej człowiekowi architekturze, tworząc nieznany dotąd komfort życia i pracy. – Głęboko wierzymy, że architektura powinna być ściśle powiązana z otoczeniem. Wtedy projekt jest wyjątkowy i posiada swoją własną tożsamość, do której ludzie mogą się odwoływać – mówią architekci z BKM Group, odpowiedzialni za stworzenie tego wnętrza.
Pastelowe kolory, geometryczne kształty oraz powtarzalne wzory charakteryzują projekt. Projektanci przyznają, że ich pragnieniem było na nowo rozwiązać kwestie bryłowe i funkcjonale dla mebli i stworzyć przestrzeń harmonijną a przy tym w żaden sposób nie nudną.
Forma, funkcja, struktura
Strukturę projektowanej przestrzeni determinują konkretne obszary funkcjonalne, związane ściśle z różnymi dziedzinami kosmetologii. 80 m2 obejmuje wspólną otwartą przestrzeń, na którą składa się recepcja, poczekalnia, stanowiska do manicure i make-up. Dodatkowo do dyspozycji klientów są dwa pokoje SPA oraz toaleta.
Jasnoróżowy i niebieski to dominujące kolory. Mocno kontrastują z monochromatyczną posadzką i ścianami. Zastosowanie mebli o okrągłym kształcie i łuków jest głównym wyrazem przestrzennym i stylistycznym koncepcji dla tego projektu. Rytmiczne powtórzenia wnęk w kształcie łuku, mebli i detali mocno definiują każdą przestrzeń. Owale, zaokrąglenia i łuki sprawdzą się zarówno we wnętrzach niezwykle nowoczesnych, jak i tych utrzymanych w duchu minimalistycznym. Wszelkie zaokrąglenia w projekcie zmiękczają plastycznie proste linie i wprowadzają pozytywną atmosferę do wnętrza. Co najważniejsze, projekt wnętrz jest spójny stylistycznie z identyfikacją wizualną Mi Bella.
– Naszym pragnieniem było stworzenie jednej otwartej przestrzeni, która gwarantuje takie same doświadczenie dla wszystkich. W tym celu stworzyliśmy duży stół do manicure i otwartą niszę do makijażu, w której klienci i pracownicy mogą swobodnie rozmawiać. Ważne było stworzenie mebli, które można wykorzystać na wiele sposobów. Chodzi o zapewnienie większej dostępności do produktów i większego komfortu podczas wykonywania zawodu – mówią architekci.
Podobnie jak recepcja, która oprócz witania gości lub odbierania telefonów, ma inne funkcje – służy jako ekspozytor dla produktów kosmetycznych na sprzedaż, a z drugiej strony posiada miejsce na wieszanie płaszczów klientów.
Każde pomieszczenie spa ma swój indywidualny, podstawowy kolor – jasnoróżowy lub niebieski, dlatego tapety z motywem kwiatowym zostały specjalnie zaprojektowane, aby dodatkowo wyróżnić te kolory. W salonie kosmetycznym klienci powinni się zrelaksować i zapomnieć o codziennych troskach, dlatego klimat wnętrza jest tak ważnym czynnikiem podczas projektowania. Projekt można określić jako grę kolorów i światła. Koncepcja stara się zachować spójny język, zawierający wszystkie niezbędne elementy usprawniające pracę, takie jak oprawy, które gwarantują liniowe i równomiernie rozłożone światło. Wnętrze zostało zaprojektowane z dbałością o szczegóły – estetyka przestrzeni i ergonomię pracy – funkcja poszczególnych stref oraz meble były omawiane z inwestorem na etapie koncepcji.
Bio projektu
-
- Projekt: BKM Grup
- Lokalizacja: Gdynia
Galeria zdjęć
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe BKM Grup