Wydarzenie skierowane jest do: projektantów i architektów wnętrz, przedstawicieli branży kreatywnej, miłośników designu, osób poszukujących nowych materiałów i rozwiązań technologicznych, jak również studentów szkół wyższych o profilu artystycznym i technicznym.

Mówiąc o haśle przewodnim, jakim są TransFormacje warto nadmienić, że są one postrzegane przez organizatorów jako charakterystyczna forma rozwoju w świecie ukształtowanym przez człowieka, design zaś jest jednym z najtrudniejszych pojęć do wyjaśnienia. Dzieje się tak choćby dlatego, że jest to słowo, którego definicja ulega ciągłym zmianom, ponieważ jest stale kształtowana przez społeczeństwo, przez co jest poddawana ciągłej „transformacji”.

Należy także mieć na względzie zupełnie inny aspekt: postęp technologiczny i zmiany społeczne, które znacząco wpływają na procesy wytwarzania i produkcji. Pozostaje to nie bez znaczenia dla pracy projektantów, którzy muszą uwzględnić nowe warunki panujące na rynku i technologie na nim dostępne, co sprawia, że muszą stale poszukiwać nowych zawodowych dróg.

Jak zapewniają organizatorzy, podczas ARENY DESIGN przyjrzymy się TransFormacjom w kontekście projektowego ekosystemu, biorąc na warsztat nie tylko materiały, dzięki którym powstaje produkt. Nie uciekniemy też od dyskusji o budowaniu tożsamości marki.

Tradycją ARENY DESIGN stały się spotkania ze znanymi, światowej sławy projektantami, którzy dzielili się wiedzą, mówili o swoich inspiracjach, nietypowych pomysłach, pasji do projektowania, ale też o problemach, jakie napotykali w zderzeniu z producentem czy konsumentem. Dotąd swoje wykłady w Poznaniu poprowadzili m.in.: przedstawiciele marki Ligne Roset, projektanci ze studia Doshi Levien, Inga Sempé, Edward Barber ze studia Barber & Osgerby, Brodie Neill, Sander Mulder, grupa projektowa FRONT DESIGN – Sofia Lagerkvist, Charlotte von der Lancken, Anna Lindgren, Francois Azambourg, Karim Rashid, Werner Aisslinger. Szczegóły na temat gości nadchodzącej edycji już wkrótce.

MAGAZIF objął wydarzenie patronatem medialnym.