Licytacja odbywać się będzie wyłącznie w internecie na stronie artinfo.pl/aukcje-internetowe, od 25 czerwca do 8 lipca br. Finał aukcji nastąpi ostatniego dnia o godzinie 21.00. Natomiast od 25 czerwca wszystkie licytowane obiekty będzie można oglądać na wystawie w budynku Mysia 3 (galeria, III piętro) w Warszawie. Wernisaż od godz. 17.00.
Organizacja
Aukcje z cyklu Art and Design odbywać się będą na Artinfo.pl, największej polskiej platformie internetowej poświęconej rynkowi sztuki. Kuratorką cyklu jest Ewa Mierzejewska, dyrektorka komunikacji i PR w Artinfo.pl, niegdyś szefowa magazynu „Dom i Wnętrze”, znana z programów telewizyjnych w TVN i Domo+, współorganizatorka Targów Sztuki Dostępnej. Do współpracy zaprosiła Borisa Kudličkę, wybitnego scenografa tworzącego dla najlepszych scen operowych świata, właściciela pracowni Boris Kudlicka With Partners, specjalizującej się w projektowaniu luksusowych wnętrz.
Idea
–Katalog aukcyjny jest krótki, ekskluzywny, każda pozycja została dokładnie przemyślana. Moim zamiarem było stworzenie oferty zarówno dla wytrawnych, jak i całkiem początkujących kolekcjonerów – mówi Ewa Mierzejewska. – To aukcja dla wszystkich, którzy chcieliby wzbogacić swoją przestrzeń o naprawdę oryginalne obiekty artystyczne. Nie tylko obrazy i rzeźby, ale też meble i lampy, których nie można kupić w żadnym innym miejscu”.
SZTUKA
Na pierwszej internetowej aukcji z nowego cyklu Art and Design pojawią się prace artystów wykonane w różnych technikach (malarstwo, rysunek, rzeźba, fotografia). Licytowane będą dzieła twórców reprezentujących kilka pokoleń: od wschodzących gwiazd polskiej sztuki po już znanych artystów, takich jak Rafał Olbiński, który specjalnie na aukcję stworzył nowy rysunek. Nie brakuje nazwisk, które rozgrzewają ostatnio rynek sztuki – Adam Bakalarz, Tomek Górnicki, grupa The Krasnals. Gratką dla fanów fotografii kolekcjonerskiej jest praca słynnej na świecie artystki Nan Goldin.
DESIGN
Boris Kudlička i Aleksandra Pogassi-Kudlička przeznaczyli na licytację kilka obiektów ze swojej prywatnej kolekcji. To przedmioty unikalne, przywiezione z licznych podróży po świecie, niedostępne w sklepach i galeriach, m.in. zjawiskowy „Up Baloon Coffee Table” kultowego Duffy London, para oryginalnych foteli z lat 40. autorstwa Jindricha Halabali, czy składane chińskie krzesła podróżne z przełomu XIX i XX wieku.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Artinfo.pl