Młodzi projektanci – laureaci poprzednich edycji konkursu – aktywnie działają na rynku projektowym proponując kolejne narzędzia do rozwiązywania rozmaitych zagadnień i zjawisk, jakie przynosi nam zmieniająca się rzeczywistość.
Nowa odsłona dobrze znanego konkursu
Tegoroczna edycja jest przełomowa – po dziesięciu latach trwania konkursu organizatorzy zdecydowali się na zmianę formuły. W jury nie będą zasiadać tak jak dotychczas rektorzy poszczególnych uczelni lub ich przedstawiciele, ale eksperci z zakresu projektowania – wybrani przez Radę Programową konkursu.
W jury znaleźli się: dr hab. Anna Orska; prof. Marek Adamczewski; dr hab. Jacek Mrowczyk, Tomasz Andrzej Rudkiewicz oraz dr Tomasz Rygalik.
Otworzy to Design 32 na nowe spojrzenie osób, które nie brały udział w procesie powstawania prac dyplomowych, ale będą oceniać efekt końcowy, w tym jego szanse na zaistnienie na rynku. A w tym roku spektrum tematów zadziwia, a w pewnych kategoriach na wybór nadesłanych prac z pewnością wpływ miała pandemia.
Projektowanie rozwiązujące problemy zdrowotne
Tematyka poprawy zdrowia w tym roku jest podejmowana przez dyplomantów z wielu perspektyw – od projektu ochronnika słuchu dla dzieci (Karolina Bytnar, ASP w Katowicach), poprzez książką terapeutyczną dla dzieci autystycznych (Anna Mrowiec, ASP Kraków) po projekt VR, przybliżających świat synestetyków i niewidomych (Anna Krzemańska, AS Szczecin) oraz projekt gry dotyczący integracji osób niewidzących i widzących (Karolina Glanowska, ASP w Katowicach).
(Prawie) wszystko co chcielibyście wiedzieć o seksie, ale nie macie kogo zapytać…
Tegoroczna edycja konkursu obfituje w prace poruszające tematykę seksualności: od pomocy dydaktycznej pt. Pokaż, gdzie masz nos, ucho, srom (Daria Wypiór, ASP Gdańsk) można też będzie zobaczyć projekt urządzenia stymulująco-diagnozującego w pożyciu intymnym (Maja Budzyńska, ASP Katowice), projekt kampanii społecznej promującej edukację dotyczącą wczesnego okresu dojrzewania, która obejmuje projekt aplikacji mobilnej oraz serię plakatów (Karolina Kołodziejczyk, ASP Łódź) po Jak to ugryźć, czyli ilustrowany elementarz wychowania seksualnego (Aleksandra Szwajda, AS Szczecin).
18 czerwca odbędzie się wernisaż wystawy – wówczas poznamy wyniki konkursu Design32.