Aktualny motyw: Biophilic design

OKK Design

MECENAS MOTYWU

Dni Projektu i Technologii WARSZTAT, czyli konkurs dla młodych architektów

zakończone

logo NEO SPIRO FACTORY

18-19 listopada 2017

program

strona www

Częstochowa, ul. Gminna 40a

Nazwa „Dni Projektu i Technologii – WARSZTAT” nawiązuje do miejsca pracy projektanta i rzemieślnika, a to do nich przede wszystkim skierowany jest konkurs, warsztaty i wystawa.

Konkurs dla młodych projektantów

Konkurs przeznaczony jest dla młodych projektantów, którzy jeszcze nie wprowadzili na rynek krajowy i/lub zagraniczny produktów pod swoim nazwiskiem. Zwycięski projekt zostanie wdrożony do produkcji i poddany międzynarodowej promocji. Głównym celem konkursu jest promocja polskich projektantów na arenie międzynarodowej. Konkurs dla młodych projektantów czeka na zgłoszenia do 11 listopada.

Warsztaty

Warsztaty odbywające się w ramach Dni Projektu i Technologii poświęcone będą projektowaniu i produkcji. Pierwszego dnia organizatorzy zapraszają projektantów, architektów i pasjonatów designu i technologii, drugiego zaś szeroko rozumianych użytkowników designu. Organizatorzy spróbują odpowiedzieć na pytanie, jak zamienić projekt w produkt, jaka jest rola technologii w projekcie, czym jest design, jakich materiałów używa się do produkcji. Będzie można zobaczyć, jak stworzyć meble od nowa, dać nowe życie przedmiotom spisanym na straty.

Wystawa

Ponadto podczas obu dni, od 10.00 do 18.00, będzie się odbywać wystawa artykułów ze świata designu – niezwykłe przedmioty codziennego użytku i pomysły na zaaranżowanie przestrzeni z pewnością zainteresują każdego odwiedzającego wystawę.

MAGAZIF objął wydarzenie patronatem medialnym.