Element Urban Talks to konferencja łącząca architektów, architektów wnętrz, architektów krajobrazu, samorządowców i aktywistów miejskich, która w tym roku odbędzie się w dniach 29.11-1.12 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie. Uczestnicy i goście będą dyskutować o projektowaniu w dobie wyzwań społecznych, a także o języku architektury jako narzędziu opowiadania o przyszłości. Przede wszystkim jednak, podejmowane na konferencji tematy dotyczyć będą przekuwania architektonicznych wizji na rzeczywiste działania, które realnie mogą pomóc w rozwiązywaniu globalnych i lokalnych problemów.

Dynamiczne zmiany na świecie sprawiają, że miasta znajdują się w ciągłych procesach transformacji, a wraz z nimi wszystkie czynniki, jakie na miasto wpływają. W obliczu toczących się przemian podejmowane dziś przez architektów decyzje kształtują nie tylko dzisiejszą codzienność ale i świat jutra. To dlatego hasłem przewodnim tegorocznej edycji Element Urban Talks jest ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Poczucie odpowiedzialności związane z myśleniem o środowisku, ludziach i ich otoczeniu powinno towarzyszyć architektom od pomysłu, aż po ich realizację, na każdym etapie projektowania. Zaproszeni na konferencję goście i prelegenci to starannie wybrani liderzy opinii, silne osobowości, dla których odpowiedzialność jest najważniejszym priorytetem.

Od wizjonerskich idei po praktyczne rozwiązania

Główną osią programu są wykłady rozłożone na dwie sceny. Na scenie głównej architekci podzielą się śmiałymi ideami i wizjonerskimi projektami. Na scenie eksperckiej omówione zostaną konkretne projekty i rozwiązania. Program wykładów uzupełniony zostanie spacerami architektonicznymi po miejscach niedostępnych na co dzień oraz warsztatami rozwijającymi umiejętności, które są dziś niezbędne w zawodzie architekta, jak kompetencje biznesowe, społeczne i warsztatowe.

plakat element urban talks 3 edycja

Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się m.in:

  • Egbert Fransen / dyrektor konferencji We Make The City
  • Mateusz Halawa / badacz, researcher
  • Szymon Hanczar / projektant wnętrz
  • Phineas Harper / kurator Oslo Architecture Triennale 2019
  • Laura Traldi / dziennikarka, bloggerka designatlarge.it
  • BBGK Architekci / Konrad Grabowiecki, Wojciech Kotecki, Jan Belina-Brzozowski
  • JEMS Architekci / Maciek Rydz
  • Marcin Szczelina / krytyk i kurator architektury, twórca platformy Architecture Snob
  • Zuzanna Skalska / dyrektor programowa Element Urban Talks, Partner Założycielski 360Inspiration

Zapowiada się ciekawie!