Odkrycia współczesnych nauk o człowieku sprawiają, że mechanizmy pozytywnego odbioru przestrzeni przez użytkowników architektury coraz częściej definiuje się przez pryzmat emocji. Są one wywoływane u odbiorców przez procesy psychologiczne, które często ukryte są gdzieś pod powierzchnią świadomości. Ważną rolę odgrywa w nich kolor, którego rola w badaniach nad percepcją przestrzeni stale rośnie.

rganizatorzy zapraszają wszystkich architektów, projektantów i studentów kierunków projektowanie do wzięcia udziału w konkursie na projekt dowolnego obiektu, w którym produkty z oferty marki Cerames zostaną wykorzystane do wykreowania różnorodnej, bogatej w niespodzianki i pozytywnie odbieranej przez użytkowników przestrzeni architektonicznej – może być to zarówno wnętrze prywatne, jak i przestrzeń publiczna.

Projekty należy zgłaszać przez stronę na stronie wydarzenia w postaci wizualizacji, opisu oraz rzutów i widoków zaproponowanych rozwiązań. Mogą to być zarówno przestrzenie już zrealizowane, jak i całkiem nowe pomysły.

Warunkami zakwalifikowania ich do oceny przez jury konkursu jest wykorzystanie w propozycjach produktów z oferty Cerames oraz kolory, które sprawią, że użytkownicy będą zaintrygowani możliwościami ich wykorzystania, a także będą pozytywnie odbierali wykreowaną przestrzeń.

Jury konkursu

Magdalena Federowicz-Boule, Tremend
Anna Federowicz, Tremend
Lech Moczulski, Mili Młodzi Ludzie
Jan Sikora, Sikora Wnętrza
Katarzyna Westrych-Pavy, 370studio
Krzysztof Sołoducha, Grupa Sztuka Architektury
Jan Toczyski, Cerames

Prace można przesyłać do 15 października 2023 do godz. 23:59:59. Wyniki zostaną ogłoszone 30 października 2023.

Nagrody

I nagroda – 15 tys. PLN
II nagroda – 7 tys. PLN
III nagroda – 3 tys. PLN

Nagrody mają formę voucherów na produkty z oferty Cerames (Z puli nagród wyłączone są płytki podłogowe z wyjątkiem płytek cementowych dostępnych od ręki grzejniki, zellige, inne produkty wykonywane na zamówienie).

MAGAZIF znalazł się w gronie patronów medialnych wydarzenia.

Konkurs Cerames