W poprzedniej edycji udział wzięło niemal 77 tys. osób, z czego większość stanowili goście i wystawcy zagraniczni.
Targi to jednak nie tylko stoiska i wystawcy: możemy być pewni, że nie zabraknie również merytorycznych dyskusji. To jubileuszowa edycja, dlatego organizatorzy zdecydowali się na dokonanie porównań i podsumowań, zwłaszcza na gruncie pokoleniowym. – 25 lat to doskonały czas, aby spojrzeć w przyszłość i przeanalizować, jak pokolenia X i Y zmieniają swoje zachowania konsumenckie i jak zmieniają się sami konsumenci – czytamy w jednej z aktualności.
Jak zapowiadają twórcy targów, hasło przewodnie nadchodzącej edycji, którym jest „(re)generacja” wyznaczy kierunek dyskusjom poświęconych sposobom konsumowania, a także traktowania i podchodzenia do przedmiotów, z którymi na co dzień obcujemy.
Innymi słowy, edycja ta skupi się na mówieniu o oczekiwaniach współczesnego „społecznie odpowiedzialnego” pokolenia. Co więcej, hasło przewodnie zostało zinterpretowane i stało się tematem oryginalnej instalacji, zaprojektowanej przez Ramy’ego Fischlera (którą obejrzycie w hali 7). To przestrzeń przyszłości.

W jaki sposób młodzi przedsiębiorcy, twórcy i projektanci podejmują wyzwania dnia dzisiejszego i jutra? Zdaje się, że odpowiedzi znajdziemy w lokalnej dystrybucji i produkcji oraz powrocie do rzemiosła, czyli nurtach które od dawna pojawiają się w dyskursie dotyczącym odpowiedzialności projektantów.