Jak co roku, wydarzenie tworzy przestrzeń dla przedstawicieli najlepszych firm z branży designu i jest przesycone innowacyjnością. Aby znaleźć się w tym gronie, należy zadbać nie tylko o jakość prezentowanych produktów, ale i wykazać się na tyle dużą kreatywnością, by wyróżnić się na tle innych.

Na targach funkcjonują trzy główne kategorie. Kategoria Classic to przede wszystkim ponadczasowy styl w połączeniu z tradycyjnym podejściem do wzornictwa użytkowego. Kategoria xLux to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego odbiorcy, który obok minimalizmu lubi przepych. Kategoria Design przedstawia nowości, w których najważniejsza jest ich funkcjonalność. Oprócz tego na Salone del Mobile 2023 jak co roku odbędzie się także wydarzenie SaloneSatellite dla młodych, aspirujących projektantów oraz szkół i uczelni projektowania z całego świata.

Organizatorzy na stronie internetowej targów na bieżąco aktualizują informacje o poszczególnych wydarzeniach, jakie odbędą się w ramach tegorocznego Salone del Mobile.