Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Być w sercu designu, czyli Salone del Mobile.Milano 2019

58. edycja Salone del Mobile.Milano odbędzie się w Rho Fiera Milano już w kwietniu. Jakie idee przyświecają organizatorom i jaka siła tkwi w jednym z najważniejszych wydarzeń dla branży wnętrzarskiej?

Być w mieście designu, być w Mediolanie

58. edycja Salone del Mobile.Milano odbędzie się w dniach 9-14 kwietnia w Rho Fiera Milano. Mówi się, że Mediolan nie istnieje bez Salone i nie ma Salone del Mobile bez Mediolanu. Wszak wydarzenie od początku odbywa się właśnie tam, a powiązanie jednych z najważniejszych targów na świecie z tym miastem wydaje się być obecnie szczególnie wyraźne. W końcu siła i energia Mediolanu przekłada się na sukces samego wydarzenia. Jest to zapewne powodem, dla którego ogłoszony przed rokiem Manifest Salone del Mobile.Milano składa hołd miastu i postuluje konieczność dołożenia wszelkich starań, by utrzymać status quo i kondycję zarówno targów, jak i samego Mediolanu, nadal przyciągającego nowe pomysły, projekty i zasoby jak magnes. W 2019 roku przekaz został wzbogacony o nowe słowo dodane na cześć Leonarda da Vinci do Manifestu: to „pomysłowość”. Pojęcie to rozumiane jest jako idea głęboko zakorzeniona w mediolańskich targach i ich DNA, która objawia się w sukcesie firm, marek i projektantów, wciąż mających wiele do zaoferowania.

Siła i energia Mediolanu przekłada się na sukces samego wydarzenia

Manifest jest więc kolejnym rozdziałem w historii targów, będących notabene festiwalem pomysłowości, rozumianej jako umiejętność tworzenia i myślenia. To pomysłowość kreuje nowe sposoby widzenia świata i pozwala na projektowanie rozwiązań, przyczyniających się do poprawy dobrobytu społeczeństw.

goście podczas konferencji prasowej Salone del Mobile 2019
Konferencja prasowa Salone del Mobile. Milano 2019

W duchu kreatywności

Salone del Mobile to wydarzenie oparte na kreatywności i innowacji. Ponad 300 tys. osób rokrocznie spotyka się w Mediolanie, a wśród nich znajdują się: przedsiębiorcy, dziennikarze, kolekcjonerzy, intelektualiści, krytycy oraz – co oczywiste – projektanci i architekci.

Salone jest czymś więcej niż tylko targami

Jak zapewniają organizatorzy, za iSaloni stoją przede wszystkim pozytywne emocje i entuzjazm wszystkich zainteresowanych stron. Dlatego Salone jest czymś więcej niż tylko targami. Jest to doświadczenie, które przyciąga specjalistów, jak i osoby spoza branży projektowej od niemal 60 lat.

Każdy, kto zdecyduje się na uczestnictwo, ma szansę nawiązać kontakt z kreatywnymi ludźmi: zarówno producentami, jak i kupcami. Przedstawiciele firm, projektanci, poszukiwacze trendów: wszyscy chcą być w Mediolanie.

dwóch mężczyzn w garniturach siedzących scenie podczas Salone del Mobile 2019
Konferencja prasowa Salone del Mobile. Milano 2019
wielu gości i odwiedzających Salone del Mobile 2019
Konferencja prasowa Salone del Mobile. Milano 2019

Siła networkingu

Jak każde targi, tak i te stanowią znakomitą okazję do nawiązywania kontaktów. Na targach o takiej skali, mocnym punktem jest przede wszystkim integracja kulturowa. W końcu Salone rokrocznie odwiedzają goście z aż 160 krajów. W trakcie święta designu firmy z całego świata z różnych branż przyjeżdżają do Mediolanu, chcąc wymienić się doświadczeniami oraz dowiedzieć się, co dzieje się w projektowym świecie. Podobnie wystawcy z całego świata przyjeżdżają, by zaprezentować swoje produkty, ponieważ właśnie tutaj spotykają się ze swoimi docelowymi odbiorcami.

Dzielenie się pomysłami, doświadczeniami, kontaktami, tworzenie sieci biznesowych po to, aby działać razem i stawiać wspólne, śmiałe cele. To właśnie siła mediolańskiego wydarzenia, na które wszyscy z niecierpliwością czekamy.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Salone del Mobile

Salone del Mobile

Czytaj więcej

Aktualności

magazif salone del mobile 2022 ikona
Salone del Mobile Milano 2022: relacja wideo MAGAZIF

Mediolańskie targi słusznie mogą pretendować do najważniejszego wydarzenia we wnętrzarskim i projektowym świecie. Nie mogło zabraknąć tam i naszej redakcji, która przygotowała dla Was materiał z tego wydarzenia.

ludzie

Iskra, która rozpala miasto: Maria Porro o Salone del Mobile. Polski wywiad z prezeską największych targów designu świata

O transformacji, zrównoważonym rozwoju i tym, co warto zobaczyć w Mediolanie. Jako jedyna polska redakcja porozmawialiśmy z Marią Porro, prezeską targów Salone del Mobile.

Salone del Mobile 2019

Czytaj więcej

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

fotele i stolik na zdjęciu z czerwonym filtrem
Stoiska targowe w kolorze: aranżacja w zgodzie z trendami

Sezon wystawienniczy trwa w najlesze. A jak wiadomo, obecność na imprezach targowych zobowiązuje marki do kreatywności, zaskoczenia i stworzenia interesującej przestrzeni do doświadczania marki i bezpośrednich interakcji. Jak wobec tego przygotować stoisko na targi?

Wideo

odwiedzający podczas Salone del Mobile.Milano 2019
Targi Salone del Mobile.Milano 2019 – relacja wideo MAGAZIF

Salone del Mobile.Milano to święto designu, którym żyje cała branża. 20 hal wypełnionych meblami i akcesoriami do wnętrz przyciąga profesjonalistów i miłośników designu już od niemal 60. lat. Jak było w trakcie minionej edycji? Zobaczcie relację wideo!