Podczas Dutch Design Week 2013 w przestrzeni dawnej fabryki włókienniczej w Eindhoven dwudziestu pięciu projektantów tworzyło własne linie produkcyjne. Z „taśm” schodziły meble, oświetlenie, odzież, żywność, papier i inne produkty.
Inicjatorzy C-Fabriek, czyli Itay Ohaly i Thomas Vailly, zaprosili do swojego projektu artystów, których umysły kreują wizję milionów ludzi produkujących różne artykuły w swoich własnych fabrykach mieszczących się w domach, biurach i innych miejscach, które teoretycznie nie są do tego predestynowane. Każda instalacja była połączeniem studio, fabryki i sklepu, a co najważniejsze były to instalacje interaktywne, więc konsumenci brali czynny udział w procesie produkcji towarów.
The Creative Factory sugeruje alternatywę dla uprzemysłowienia, produkcji i konsumpcji. Prezentujemy zaprojektowaną przez Thomasa Vailly’ego Line 02 – dialog między modelowaniem 3D, szybkim prototypowaniem, rzemiosłem i designem.
Zdjęcia:
vailly.com
Baza produktów
Inne ciekawe eventy

Łódź Design Festival 2025

Wystawa Mies van der Rohe Awards 2024

Międzynarodowe Targi Architektury i Projektowania Wnętrz KIAF 2025 – Kraków
