ARCHITECT@WORK, czyli świetnie przyjęty na polskim gruncie koncept, skupiony wokół innowacji produktowych i networkingu, zawita do Warszawy ponownie. W dwa ostatnie majowe dni, architekci i projektanci spotkają się w hali EXPO XXI. Czym – na tle innych – wyróżnia się to wydarzenie i co czeka na odwiedzających w nadchodzącej edycji?
– Właśnie tego potrzebowała społeczność architektów i projektantów wnętrz w Warszawie; – W końcu pojawiła się koncepcja, która rozumie potrzeby architektów i projektantów wnętrz! – takie komentarze pojawiły się tuż po zakończeniu pierwszej polskiej edycji ARCHITECT@WORK. Nic zatem dziwnego, że po pół roku odbędzie się kolejna odsłona tego znakomicie przyjętego w Polsce wydarzenia!
- Jesteś architektem lub projektantem? Zarejestruj się bezpłatnie!
O tym, że koncept się spodobał, świadczyła również znakomita frekwencja, a także oceny samych wystawców, którzy jednogłośnie uznali, że czas spędzony na wydarzeniu był niezwykle produktywny i zaowocował nowymi, obiecującymi kontaktami.
A to o nie w dużej mierze tu chodzi. Do networkingu zachęca tu nawet przestrzeń – piękna, spójna i sprzyjająca rozmowom czy spotkaniom – a wszystko to w dobrej, nasyconej kreatywnością atmosferze. Koncept wydarzenia zakłada przecież, że gdy kogoś spotkamy, bez problemu znajdziemy warunki do przedłużenia takiej interakcji. Problem braku miejsc do siedzenia podczas wydarzeń branżowych w tym przypadku nie istnieje – tu naprawdę mamy gdzie się spotkać czy odpocząć, bo alejek, które stają się strefami lounge jest tak samo dużo, jak tych ze standami. Poza tym, odwiedzający i wystawcy mogą liczyć na bezpłatny catering, co jest kolejnym elementem budującym przyjazną atmosferę. To miejsce, gdzie można spotkać się z innymi ekspertami z branży i wymienić wzajemnie doświadczeniami.
Wokół innowacji
To, co także jest kluczowe dla organizatorów to innowacja. Nie jest to tylko obietnica, bo wystawcy przedstawiają na swoich stoiskach jedynie produkty, które zostały wcześniej pozytywnie ocenione przez panel ekspercki, złożony z cenionych projektantów wnętrz i architektów. Po otrzymaniu oficjalnej akceptacji dla danego pomysłu, usługi lub produktu można z powodzeniem zaprezentować go innym w trakcie wydarzenia.
Ujednolicenie
Kolejną mocną stroną ARCHITECT@WORK jest ujednolicenie standów – to narożniki, w których można w niezwykle estetyczny sposób pokazać swoje produkty. Z racji na ich wielkość, producenci muszą dobrze swoje miejsce zaprojektować i działać w myśl znanej zasady “less is more”. Koncept zakłada przecież, że każda firma czy marka, bez względu na to, jak jest duża, musi zaprezentować swoje produkty w dokładnie takim sposób – korzystając właśnie z niewielkiego, narożnego standu. Taki sposób pokazywania produktów pozwala całkowicie skupić się na innowacjach i tym, co naprawdę chcą pokazać organizatorzy.
Prelekcje i wystawy
Prelekcje i merytoryczne dyskusje także są stałą częścią ARCHITECT@WORK. Wiodący architekci i projektanci wnętrz przejmują na ten czas scenę, aby omówić ważne tematy i podzielić się swoimi doświadczeniami z wszystkimi odwiedzającymi.
Każdej z edycji towarzysza tez wystawy. Tym razem przekonamy się, że materiały nabierają nowego znaczenia w kontekście dotrzymywania kroku najnowszym trendom, ale i własnej przyszłości, co niesie za sobą konieczność spojrzenia na nie z zupełnie innej perspektywy. Podczas drugiej edycji A@W Warsaw, MaterialDriven stworzy wystawę im poświęconą i – rzecz jasna – wpisującą się w motyw przewodni majowych spotkań, czyli ZEWNĘTRZA.
ARCHITECT@WORK ma na celu inspirowanie architektów i projektantów wnętrz. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej, na której zamieszczono listę wystawców oraz program wydarzenia.
- Jesteś architektem lub projektantem? Zarejestruj się bezpłatnie!
ARCHITECT@WORK Warsaw
30 & 31 maja 2023
EXPO XXI
12:00-19:00
Więcej informacji: www.architectatwork.pl – [email protected]
Galeria zdjęć
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe ARCHITECT@WORK