VANK dzieli się ze światem! Czym? Sami zobaczcie, bo robi to na szeroką skalę, choć daleko mu do masówki. Jako marka reprezentująca segment premium polska firma pokazuje, że świat łaknie dobrego designu.
Pojawiają się na wszystkich największych imprezach dla projektantów, a ich meble, „znaki w przestrzeni”, jak sami o nich mówią, nadają topornej codzienności subtelne rysy sztuki. Ich poczucie estetyki podzielają koneserzy dobrego wzornictwa i poławiacze wnętrzarskich perełek, którzy zapraszają ich do światowych stolic designu.
Zapach nowości w Berlinie
W Berlinie VANK zaprezentował niedawno nową odsłonę jednego ze swoich boksów akustycznych VANK_WALL_BOX – podczas imprezy skupiającej niemieckich projektantów i odbiorców nowoczesnych form we wnętrzach. Event odbył się pod hasłem „Mit allen Sinnen” (niem. Wszystkimi zmysłami) w artystycznej dzielnicy Berlina, na Kreuzbergu. Wnętrza sześciopiętrowej kamienicy z ogrodem na dachu, która stanowi bazę projektu miejskiego Refugio, nastawionego na współdzielenie przestrzeni pracy i przestrzeni życiowej, były doskonałym tłem dla wystąpień przedstawicieli firm Kinnarps, Villeroy & Boch, Artis, Elica oraz oczywiście VANK, z reprezentującą go dyrektor kreatywną marki, dr Anną Vonhausen. Mówiła ona o roli zmysłów w przestrzeni do pracy. W panelu wziął udział także Axel Praus z biura projektowego workingwell Gmbh z Monachium, a nad całością czuwała Susanne Tamborini-Liebenberg, redaktor naczelna „MD Magazine”.
Wnętrze boksu pachnie mieszanką ziół (arnika, chabry, wrzosy, płatki róż), a podkład stanowi len
Łąka, na której można się zamknąć? VANK_WALL_BOX
Nowy produkt VANK doskonale wpisuje się w potrzeby nowoczesnego pracownika, świadomego ekologicznie i starającego się żyć zdrowo. Organiczny materiał, którym wykończono VANK_WALL_BOX, zdobył Green Product Award 2019. Wyciszenie i przyjemne doznania wzrokowe to dziś za mało, VANK poszedł o krok dalej i zaproponował złaknionemu kontaktu z przyrodą pracownikowi… zapach łąki. Wnętrze boksu pachnie mieszanką ziół (arnika, chabry, wrzosy, płatki róż), a podkład stanowi len.
Kopenhaski debiut Polski, czyli VANK na 3 Days of Design
3 Days of Design w słynącej z kreatywności Kopenhadze to coś więcej niż targi – to coroczna impreza kulturalna, która kręci się wokół szeroko pojętego designu. 23–25 maja zaproszonych dziennikarzy i architektów oprowadzano po showroomach i wystawach na… rowerach z lokalnej wypożyczalni. Liczne instalacje i eventy towarzyszące przyciągają tu co roku znane nazwiska. Tegoroczną edycję swoją obecnością uświetnił Jaime Hayon, który zadbał o identyfikację wizualną wydarzenia. Podczas 3 Days of Design kluczowa jest świeżość spojrzenia, innowacyjność i wyjątkowość projektów, dlatego znaleźć się w ekskluzywnym gronie wystawców w rokokowym pałacu Odd Fellows znaczy tyle, co zostać docenionym przez świat designerów przez duże D. W tym roku VANK dostąpił tego zaszczytu jako jedyna polska marka! W maju firma pokazała się w stolicy Danii obok takich marek jak Fritz Hansen, Skagerak, Silen Space, Getama, House of Finn Juhl, KUNST, Magnus Olesen, Louis Poulsen czy Montana i Erik Jørgensen. Meble VANK zostały pokazane kopenhaskiej publiczności na stoisku Nordic Trend, dystrybutora mebli i produktów zajmującego się głównie przestrzeniami biurowymi, hotelowymi i restauracyjnymi. Zaprezentowanej kolekcji przyświecała idea, że styl życia się zmienia. Jak za nim nadążyć, a nawet wyprzedzić potrzeby współczesnego człowieka, polska marka pokazała na przykładzie swoich boksów akustycznych i kabin. Produktom od VANK towarzyszyły krzesła od włoskiej marki INFINITI.
Meble w paddocku, czyli VANK na torze F1
Najpierw był fotel biurowy VANK_V6 z charakterystycznym sportowym zacięciem. Inspirację dla tego nowoczesnego mebla stanowiły samochody wyścigowe, z czym firma się nie kryła – widać to było w kampanii promującej V6.
Od ekskluzywnych sportowych aut szybsze są tylko bolidy F1, dlatego kolejne kroki odważnej polskiej marki doprowadziły ją wprost na tor wyścigowy. A raczej kilka torów, w tournée udał się bowiem… boks akustyczny VANK_WALL_BOX. W Paddock Club można go było zobaczyć podczas GP Hiszpanii i podczas wyścigu na torze Red Bull Ring w Austrii. Podczas wyścigu zgromadzeni miłośnicy szybkiej jazdy mogli w nim odpocząć od hałasu osiągającego ekstremalne wartości 120–150 dB, a nawet prowadzić w nim rozmowy biznesowe czy przeprowadzać wywiady.
Kolejne tory, przy których stanie boks akustyczny VANK, to Silverstone w Wielkiej Brytanii (12–14 lipca), Hockenheim w Niemczech (26–28 lipca), Budapeszt na Węgrzech (2–4 sierpnia), Spa-Francorchamps w Belgii (30 sierpnia – 1 września), Monza we Włoszech (6–8 września), Suzuka w Japonii (11–13 października), tor w Meksyku (25–27 października) oraz Yas Marina w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (29 listopada – 1 grudnia). Jak widać, VANK towarzyszy fanom F1 w większości tegorocznych grand prix.
VANK na ARCHITONIC!
VANK pokazuje się nie tylko na ważnych imprezach branżowych na całym świecie oraz bierze udział w ekskluzywnych eventach. Teraz meble VANK są dostępne na wyznaczającym trendy portalu dla architektów ARCHITONIC. Projektanci z całego świata biją się o to, by ich produkty znalazły się wśród wnętrzarskich perełek, które można kupić za pośrednictwem portalu. VANK nie musi się o nic bić, bo już tu jest. Meble polskiej marki znajdziemy też w programie dla projektantów pCon.
Ekspansja VANK nabiera rozpędu. W najbliższym czasie marka pokaże się np. w dwóch duńskich miastach na evencie „There is no planet B”, skupiającym się wokół tematyki zrównoważonego rozwoju (24 września i 2 października 2019), a także na Design District, w pałacu Hofburg w Wiedniu (4–6 października 2019). Meble VANK zobaczymy też oczywiście podczas targów Warsaw Home (3–6 października 2019). Trudno będzie je przeoczyć, bo ekspozycja zajmie aż 200 m2.
VANK stawia sobie za cel „wyzwolenie z bylejakości, tymczasowości i zaściankowości” dzięki wysokiej klasy meblom-obiektom
VANK stawia sobie za cel „wyzwolenie z bylejakości, tymczasowości i zaściankowości” dzięki wysokiej klasy meblom-obiektom. Jak widać po reakcjach środowiska koneserów designu i międzynarodowych twórców, tego potrzeba światu. Otwarcie się na świat to jedyny możliwy kierunek dla prężnie rozwijającej się marki premium, dlatego gratulujemy odważnych kroków!
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe VANK