imm Cologne and LivingKitchen: rekord pobity!

Targi imm cologne i LivingKitchen już za nami! Organizatorzy chwalą się doskonałą frekwencją. Pierwsze szacunkowe wyniki wskazują na to, że do Kolonii przybyło aż 150 tys. osób – włączywszy prognozy z ostatniego dnia wydarzenia – po to, aby poznać światowe trendy w projektowaniu wnętrz.

imm Cologne i LivingKitchen okazały się po raz kolejny dobrym miejscem do poszukiwania inspiracji i nawiązania kontaktów biznesowych dla sprzedawców detalicznych

Nie zawiedli zagraniczni goście, którzy reprezentowali 145 krajów oraz stanowili ponad połowę (52%) odwiedzających, co faktycznie nadaje wydarzeniu globalny zasięg i czyni je międzynarodowym. – Te wyniki jeszcze raz podkreślają, że Kolonia to miejsce, w którym trzeba się znaleźć. Minione siedem dni pokazało wyraźnie, że to właśnie tutaj, w Kolonii, branża wyznacza kierunki na nadchodzący rok – powiedział Gerald Böse, prezes i dyrektor generalny Koelnmesse. Z kolei Jan Kurth, dyrektor generalny Verband der Deutschen Möbelindustrie (Stowarzyszenie Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego, VDM), dodał: – Po trudnym roku 2018, ta edycja imm Cologne była wyjątkowym wydarzeniem a targi należy uznać za bardzo udane. Branża wnętrzarska powinna być z nich dumna. W imieniu sprzedawców detalicznych Thomas Grothkopp, dyrektor zarządzający Handelsverband Wohnen und Büro (Niemieckie Stowarzyszenie Handlu Detalicznego Mebli dla Domów i Biur, HWB) wskazał, że imm Cologne i LivingKitchen okazały się po raz kolejny dobrym miejscem do poszukiwania inspiracji i nawiązania kontaktów biznesowych dla sprzedawców detalicznych.

Odwiedzający: jest moc

Jednak imm cologne i LivingKitchen to nie tylko liczby. Informacje pozyskane z rejestracji na targach pokazują, że przyciągnęły one ważnych odbiorców – zarówno detalistów, jak i hurtowników. Osoby, które brały udział w targach, to w dużej mierze specjaliści z branży handlu i projektowania wnętrz. Było też wielu gości reprezentujących globalne sieci, np. z Wielkiej Brytanii (DFS, Heal’s, John Lewis, Hatfields i Kingfisher). Wydarzenia te przyciągnęły również dużą grupę odbiorców ze Skandynawii – ID Design, JYSK, Svenska Hem, Indoor Group z Finlandii, Bromölla Möbelaffär i Sängjätten, których całe zespoły uczestniczyły w kilkudniowych targach, podobnie jak przedstawiciele największych międzynarodowych domów towarowych, w tym Alinéa z Francji, El Corte Inglés z Hiszpanii, Nitori z Japonii i Boston Interiors z USA. Najwięksi gracze rynku internetowego – w tym Amazon, Otto Group i Wayfair – również wykorzystali i włączyli udział w wydarzeniu do swoich działań biznesowych. Goście z USA, Kanady, czy Azji stanowią przykład na to, że targi są atrakcyjne także i dla pozaeuropejskich wystawców, detalistów i hurtowników.

Zobaczcie galerię!

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe imm Cologne/ Koelnmesse Image database

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Katarzyna Księżopolska - Redaktor naczelna MAGAZIF.com

Redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com. Z wykształcenia socjolog i filolog polski. Autorka wywiadów, relacji z wydarzeń, poradników i raportów dla branży architektury, designu i wnętrz; moderatorka paneli dyskusyjnych, rozmów i spotkań; prowadząca warsztaty i konsultacje dla architektów i projektantów w zakresie komunikacji. Kierowniczka produkcji filmów dokumentalnych, poświęconych branży wnętrzarskiej. Cyklicznie dokonuje autorskiego przeglądu inspiracji, nowości oraz wydarzeń branżowych w ramach formatu „MAGAZIF NEWS”. Zasila szeregi jury najważniejszych konkursów branżowych w Polsce – m.in. Dobry Wzór, Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie, Diament Meblarstwa, niegdyś również plebiscytu must have przy ŁDF. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją międzynarodowych projektów oraz consultingiem dla firm. Miłośniczka designu i mody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama