Podczas spotkań z cyklu „Kolacja Architektów”, grono najbardziej uznanych polskich pracowni architektonicznych, spotyka się w apetycznej scenerii restauracji Opasły Tom. Za nami dwie kolacje, podczas których rozmawiano o nowych projektach, zarówno tych architektonicznych, jak i artystycznych, pasji i pracy, jaką warto wkładać w eksponowanie piękna. Podczas spotkań dyskutowano też o bieżących wyzwaniach stojących przed środowiskiem projektowym, sztuce i… kulinariach. Niezobowiązująca atmosfera, zachwycające estetyką wnętrza, dania szefa kuchni Konrada Kowalskiego, a także obecność gości specjalnych: Agnieszki Kręglickiej i Krzysztofa Renesa - sprawiły, że goście zapamiętają ten czas na długo.
Spotkania, które odbyły się 31 stycznia i 9 lutego 2023 r. okazały się fenomenalną okazją do integracji środowiska. Tętniące energią rozmowy koncentrowały się nie tylko wokół wykwintnej kuchni i codziennej pracy, ale przede wszystkim kultury, designu, muzyki czy sztuki – udowadniając, że poza większymi branżowymi eventami czy targami, świat architektury odczuwa potrzebę znalezienia przestrzeni do dzielenia się wiedzą i refleksjami w swobodnej, bardziej prywatnej odsłonie.
Echo dyskursów, rozpoczętych podczas świetnie przyjętego przez gości spotkania, będzie z pewnością pobrzmiewać w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, która została jednym z Partnerów cyklu. Goście „Kolacji Architektów” wkrótce skorzystają z zaproszenia na jeden ze spektakli tej znakomitej sceny operowo-baletowej. „Wybór Partnera o tak wysokiej klasie nie był przypadkowy. Obie dziedziny sztuki; teatr i architektura, funkcjonują od niepamiętnych czasów w ścisłej symbiozie” – mówi Olga Kisiel-Konopka, pomysłodawczyni „Kolacji Architektów” i właścicielka agencji OKK! PR.
Architektura na talerzu
Wybrana na cykl „Kolacji Architektów” restauracja Opasły Tom, od samego początku istnienia zajęła szczególne miejsce na kulinarnej mapie Warszawy. W 2020 roku Wallpaper* Magazine ogłosił ją jedną z pięciu najpiękniejszych restauracji świata! W lokalizacji przy ul. Wierzbowej, zaprojektowanej przez BUCK.STUDIO, zgromadzeni goście podziwiali wystrój sal, bar z czytelnią i winotekę. Duże wrażenie zrobiły także wnętrza łazienek, w których znalazły się produkty marki OMNIRES – jednego z partnerów wieczoru. Podczas spotkań Szef Kuchni, Konrad Kowalski, zaskoczył gości, opowiadając o swoich fascynacjach kulinarnych i rysowaniu, podobnie jak architekt na desce kreślarskiej, pomysłów na nowe dania. Wydarzeniom towarzyszyła także miła niespodzianka – artystyczna biżuteria od lubiącej eksperymentować z formami marki ORSKA i podarunek od neoperfumerii Galilu.
„Kameralna atmosfera, doskonałe menu, a przede wszystkim fantastyczny dobór gości, to „strzał w 10” agencji OKK! PR. Idea nieformalnych spotkań z pewnością wpisze się w nasz stały kalendarz spotkań. Czekamy na ciąg dalszy” – mówił po wydarzeniu jeden z Partnerów spotkania. „To był przemiły wieczór na bardzo dobrym poziomie biznesowym oraz artystycznym” – wspominał jeden z zaproszonych gości, inny dodaje: „Pięknie dziękuję za udział w Kolacji Architektów, to było bardzo inspirujące spotkanie.”
„Jako agencja PR, specjalizująca się w obszarze architektury, designu i eventów, postanowiliśmy zadbać o dobrostan i potrzeby architektów, którzy cenią sobie osobiste spotkania, w atmosferze, sprzyjającej nawiązywaniu bliższych relacji. Ekskluzywna i unikalna formuła, skierowana do kameralnego grona uczestników, powstała z myślą o zapewnieniu gościom i partnerom komfortowych warunków. Z rozmów ze środowiskiem projektowym, przyjaciółmi agencji OKK! PR, wynika, że takie spotkania są potrzebne. Mam nadzieję, że zapoczątkowany w 2023 r. cykl przyczyni się do wzmocnienia debaty nad trwałością, użytecznością i jakością architektury w Polsce, stając się fundamentem wielu indywidualnych i biznesowych sukcesów” – podkreśla Olga Kisiel-Konopka.
Znakomici Goście specjalni
Na każde ze spotkań OKK! PR zaprasza znakomitego Gościa specjalnego. Pierwszą kolację uświetniła obecność właścicielki Agnieszki Kręglickiej, która opowiedziała o historii restauracji i sztuce kulinarnej.
Gościem specjalnym edycji kolejnego spotkania był rzeźbiarz Krzysztof Renes. Ten wielokrotnie nagradzany artysta należy do trzeciego już pokolenia rodziny rzemieślników, tworzących w metalu. Realizuje i rozwija własne techniki. Korzysta z rozwiązań nowoczesnego przemysłu, konfrontując go z tradycyjnym językiem rzeźby. Jego prace, które można było podziwiać tego wieczoru w Opasłym Tomie, są formą dualizmu, działania na pograniczu figury i abstrakcji, tradycji i nowoczesności, kultury i natury.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe OKK