Hurtowi dystrybutorzy mebli z ponad 60 krajów przyjechali do Poznania, by wziąć udział w targach MEBLE POLSKA, które odbywają się od 12 do 15 marca w pawilonach Międzynarodowych Targów Poznańskich.
Jak zapewniają organizatorzy, te największe kontraktacje meblowe w Europie Środkowej przyciągają tłumy handlowców z całego świata i stanowią obecnie największą prezentację oferty drugiego największego producenta mebli w Europie, jakim jest Polska. Po kilku latach od zmiany formuły na ściśle biznesową (w 2010 roku) targi MEBLE POLSKA znajdują się w czołówce najważniejszych spotkań branży meblowej w Europie i stanowią jedno z najskuteczniejszych narzędzi promocji polskiego eksportu mebli.
Co trzeci zwiedzający z zagranicy
– Wśród przedstawicieli branży meblowej na całym świecie słowo Poznań kojarzy się jednoznacznie – to synonim targów, na których co roku w marcu tysiące kupców z kilkudziesięciu krajów kontraktują najnowsze kolekcje na kolejny sezon. W naszej części Europy nie ma drugiego takiego wydarzenia, które gromadziłoby tak liczną grupę handlowców meblowych – mówi Józef Szyszka, dyrektor targów MEBLE POLSKA. W ubiegłym roku w poznańskich kontraktacjach uczestniczyło prawie 25.000 osób a udział zwiedzających z zagranicy sięgnął 34 proc. – Na Meble Polska co trzeci gość targowy mówi w obcym języku, co słychać dobrze w pawilonach – dodaje Józef Szyszka. W tym roku organizator, Grupa MTP, spodziewa się podobnie licznej obecności zagranicznych handlowców. Wśród zarejestrowanych kupców są przedstawiciele wszystkich najważniejszych grup zakupowych i sieci salonów meblowych z 62 krajów.
Największa prezentacja polskich mebli
Skąd tak duże zainteresowanie targami w Poznaniu? Jak mówią organizatorzy, MEBLE POLSKA to największa na świecie i najbardziej kompleksowa prezentacja oferty polskich producentów mebli. Wśród wystawców są wszyscy najważniejsi polscy producenci mebli mieszkaniowych zainteresowani eksportem swoich produktów. Interesującą ich ofertę znajdą tu zarówno kupcy poszukujący korzystnych cenowo mebli z płyty meblowej, jak i ci, którzy handlują meblami z litego drewna i innymi meblami klasy premium. Ekspozycję uzupełnia bogata oferta mebli tapicerowanych i materacy, w których produkcji Polska jest światowym liderem. Część ekspozycji oferowana na wyłączność kluczowym kupcom, dysponującym największymi budżetami zakupowymi. prezentowana jest w ramach zamkniętych przestrzeni (tzw. secret rooms).
Wieść o sukcesie targów MEBLE POLSKA niesie się za granicą. Coraz częściej poprzez uczestnictwo w tym wydarzeniu do kupców meblowych z całego świata próbują dotrzeć ze swoją ofertą producenci z innych państw, w szczególności z Europy Środkowo-Wschodniej. W tym roku na ekspozycji będzie można zobaczyć obok polskich mebli także produkty firm z Belgii, Białorusi, Chin, Chorwacji, Estonii, Irlandii, Litwy, Łotwy, Rosji, Słowacji, Ukrainy i Włoch. Tradycyjnie targom Meble Polska towarzyszą Targi Wnętrz HOME DECOR, na których zapoznać się można z aktualnymi trendami wnętrzarskimi. Ekspozycja HOME DECOR koncentruje się wokół dekoracji, oświetlenia, tkanin i artykułów wyposażenia kuchni i łazienki. Przysłowiową wisienką na torcie jest cenione wśród architektów i projektantów wydarzenie ARENA DESIGN, która tym razem odbędzie się pod hasłem TransFormacje. Gwiazdami tegorocznej edycji są: Massproductions – szwedzko-brytyjski duet, zafascynowany estetycznym wymiarem optymalizacji procesu produkcji, berlińskie studio Geckeler Michels, łączące innowacyjny, wysmakowany minimalizm z niebywałą dbałością o detal oraz Alexander Taylor – Anglik, u którego produkty zamawiał sam Alexander McQueen. Łącznie targowa ekspozycja zajmie 11 pawilonów o powierzchni około 62.000 mkw.
A MAGAZIF przypomina o swoim panelu dyskusyjnym prowadzonym w ramach ARENY – 13 marca o 12.
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe organizatora