Nie tylko ładnie. Jaka będzie nadchodząca edycja TRŁ?

Wszystko, co chcecie wiedzieć o najbliższej edycji wydarzenia, które odbędzie się w przestrzeni warszawskiego Konesera już w pierwszy weekend września. O wystawcach, debiutach i koncepcie nadchodzącej edycji Targów Rzeczy Ładnych rozmawiamy z twórcami i organizatorami targów.

Katarzyna Księżopolska, MAGAZIF: Co przygotowujecie dla odwiedzających na nadchodzącą edycję Targów Rzeczy Ładnych?

Ajka Mroczkowska, Anna Pruszyńska i Paweł Stremski, twórcy i organizatorzy TRŁ: To pierwsze targi designu w Warszawie po półrocznej, przymusowej przerwie. Mamy oczywiście tremę – oczekiwania są duże, a wystawcy i publiczność stęsknili się za sobą. Dlatego przygotowaliśmy aż dwa wydarzenia w jeden weekend. Pierwsze z nich to TRŁ FRESH!, czyli najnowszy polski design. Zaprezentuje się na nim ponad 160 marek i projektantów podzielonych na strefy: MEBLE, LAMPY, CERAMIKA I SZKŁO, VINTAGE, TEKSTYLIA, ROŚLINY I KWIATY, WELLNESS, DZIECI, AKCESORIA. Warto nie przegapić tu marek takich jak: MOST (nowoczesne tekstylia), Vesta Warsaw (wyselekcjonowany vintage), Bimbi DECO (ręcznie tkane poduszki i kilimy), Marcelina Jarnuszkiewicz (piny nagradzane tytułem MUST HAVE), HINGI (drewniane meble dla dzieci), ALBA 1913 (manufaktura kosmetyczna, której produkty znajdziecie m.in. w hotelach PURO).

Równolegle do TRŁ FRESH!, także na terenie Centrum Praskiego Koneser, odbędzie się TRŁ PRINT! – nasze ukochane dziecko, specjalna edycja Targów Rzeczy Ładnych poświęcona polskiemu plakatowi, ilustracji i drukowi. Ponad 60 najciekawszych nazwisk, tysiące plakatów, grafik i zdjęć oraz najlepsze książki o architekturze i designie. Polecamy odwiedzić stoiska Kosmy Masnego, Marty Ignerskiej czy Centrum Architektury.

plakat Targi Rzeczy Ładnych 2020

Czy sytuacja pandemii wpłynęła na organizację tej edycji – jeśli tak, to w jaki sposób? Czy wystawcy równie chętnie zgłaszali swój udział w wydarzeniu, tak jak dotąd?

Bardzo dbamy o bezpieczeństwo – gości, wystawców i nasze. Wydarzenie odbędzie się zgodnie z wszystkimi obowiązującymi obostrzeniami pandemicznymi. Na terenie Targów będą dobrze widoczne informacje związane z zaleceniami sanitarnymi, przy wejściach będzie odbywał się automatyczny pomiar temperatury, wszyscy uczestnicy targów będą musieli mieć zakryte usta i nos, a my będziemy kontrolować liczbę osób na terenie wydarzenia. Przy wejściach i w kluczowych miejscach rozmieszczone będą wygodne automaty do dezynfekcji rąk. Jesteśmy przekonani, że umożliwi to bezpieczną i miłą wizytę na targach.

szara waza na drewnianym stole pod liściem kwiatu

Vesta

Jeśli chodzi o zgłoszenia to wbrew obawom, było ich bardzo dużo i to dla nas wielkie wyróżnienie i sygnał, jak bardzo brakowało wszystkim takich imprez jak TRŁ. Tradycyjnie już nie będziemy mogli zaprezentować wszystkich chętnych. Oczywiście było kilkoro wystawców, którzy napisali nam, że ze względu na swoją kondycję zdrowotną nie mogą zgłosić się tym razem do udziału i to całkowicie zrozumiałe. Mamy jednak nadzieję, że spotkamy się z nimi następnym razem.

Śledząc listę wystawców można powiedzieć, że zobaczymy rzeczy nie tylko ,,ładne”, ale także przydatne (od worków na odpady po naturalne kosmetyki czy funkcjonalne meble). Jak – jako organizatorzy – dobieracie ofertę wystawienniczą?

Bardzo szeroko traktujemy pojęcie „ładne”. Misja marki, jej świadomość ekologiczna i produkcja w duchu zrównoważonego rozwoju jest dla nas bardzo ważnym elementem wyboru wystawców. Stąd obecność takich marek jak katowickie Fabrykaty, czy bardzo popularnych Woskowijek. Dużą uwagę przywiązujemy do materiałów, z których tworzone są prezentowane na TRŁ produkty, ponieważ często przekłada się to na ich trwałość. Zależy nam żeby jak najbardziej wspierać wśród klientów ideę kupowania mniejszej liczby przedmiotów, ale za to takich, które dzięki dobrej jakości starczą na lata. I takich, które produkowane są lokalnie.
Na liście wystawców staramy się umieszczać zarówno firmy, które są z nami od lat i mocno kojarzą się z TRŁ, ale także takie, które dopiero debiutują i dla których pojawienie się na targach może być istotnym krokiem w rozwoju. Śledzimy też trendy i reagujemy na to co w danym momencie cieszy się dużym zainteresowaniem. Dlatego też na przykład od kilku edycji coraz ważniejsza staje się strefa ROŚLINY I KWIATY. We wrześniu będzie ona największa w naszej historii. Przyjadą do nas pracownie z całej Polski np. łódzki Badylarz czy poznański Zielnik.

meble goodlivng stół i krzesła z drewna na kremowym tle

Goodliving

kolorowy fotel z kwiatem w dużym, stojącym wazonie

Polyhedra

Czekają nas też debiuty: do kogo warto zajrzeć?
Podczas wrześniowej edycji zaprezentujemy rekordową liczbę ponad 60 debiutów. Będą między innymi świetne nowości w strefie CERAMIKA I SZKŁO, takie jak Zakwas Studio, Siup, Revolte czy Swawole. W strefie mebli polecamy NG Design – oryginalne studio projektowe z wyrazistymi, a jednocześnie lekkimi meblami, które pokaże swoją najnowszą kolekcję. Nowości zaprezentują The Good Living & Co. – twórcy stylowych mebli ze stali, które podbijają polski rynek, a także Polyhedra – ścienne wieszaki w geometryczne motywy, które wyglądają jak świetnej jakości naścienna biżuteria. Świetnie zapowiada się też debiut marki ZOA concept, na której stoisku będą czekały domowe akcesoria z betonu, ceramiki i terazzo.

Fot.:
Targi Rzeczy Ładnych

Oceń ten artykuł

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

0 / 5. 0

No votes so far! Be the first to rate this post.

Katarzyna Księżopolska - Redaktor naczelna MAGAZIF.com

Redaktor naczelna portalu MAGAZIF.com. Z wykształcenia socjolog i filolog polski. Autorka wywiadów, relacji z wydarzeń, poradników i raportów dla branży architektury, designu i wnętrz; moderatorka paneli dyskusyjnych, rozmów i spotkań; prowadząca warsztaty i konsultacje dla architektów i projektantów w zakresie komunikacji. Kierowniczka produkcji filmów dokumentalnych, poświęconych branży wnętrzarskiej. Cyklicznie dokonuje autorskiego przeglądu inspiracji, nowości oraz wydarzeń branżowych w ramach formatu „MAGAZIF NEWS”. Zasila szeregi jury najważniejszych konkursów branżowych w Polsce – m.in. Dobry Wzór, Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz w Krakowie, Diament Meblarstwa, niegdyś również plebiscytu must have przy ŁDF. Pierwsze doświadczenia zawodowe zdobywała w branży badawczej, zajmując się badaniami marketingowymi, koordynacją międzynarodowych projektów oraz consultingiem dla firm. Miłośniczka designu i mody.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama