BoConcept Inspiration Store, o którego otwarciu pisaliśmy , to przestrzeń, gdzie skandynawskie wzornictwo występuje ramię w ramię z oryginalnym designem w stylu mid-century od HS Studio. Jak twierdzą właściciele przestrzeni – nie ma lepszego towarzystwa dla wzornictwa niż sztuka, dlatego w showroomie często odbywają się wystawy i wernisaże.

zielona kanapa szklany stół na kremowym tle ścian
Salon BoConcept na Wilczej
To głównie malarstwo geometryczne, w którym dominującą rolę odgrywają koncepcja, konstrukcja i kolor

Najbliższe wydarzenie pn. „2019”, będzie poświęcone twórczości Małgorzaty Jastrzębskiej. Twórczość artystki to głównie malarstwo geometryczne, w którym dominującą rolę odgrywają koncepcja, konstrukcja i kolor. Tradycyjny obraz często jest dla niej inspiracją do dalszych doświadczeń fotograficzno-cyfrowych. Prym wiodą odważnie zestawione kolory i zabawa kształtem.

kobieta w tshirt w czarnych włosach kolorowe okręgi obraz z kolorowych trójkątów na tle szarej ściany

Sztuka Małgorzaty Jastrzębskiej to rygor – konsekwentnie malowane kolorystyczne geometryczne konstrukcje. Czuć w nich pewność, ale a zarazem swoisty hazard, bo mam wrażenie, że jak zawsze powstają one wprost na płótnie, bez szkiców – wyjaśnia historyk i krytyk sztuki, Bogusław Deptuła – Konwencja obrazów Małgorzaty Jastrzębskiej jest konsekwentnie przez nią wciąż realizowana, mimo to wciąż czymś zaskakuje. Tym razem nowością jest wprowadzenie przypadku. Oczywiście to „przypadek kontrolowany”, ale jednak przypadek: po płótnie obrazów leje się strugami biała farba, na innych widać beztroskie chlapanie. Biała farba, chlapnięcia, jak wypadek przy pracy, a może jak gest rezygnacji, to jak wpuszczenie niewiadomego na płótno. Granice owego „przypadku”, jak można przypuszczać, są ściśle wyznaczone, ale zarazem wciąż pozostają przypadkowe – dodaje.

obraz z kolorowych trójkątów na tle szarej ściany smugi kolorów

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki i dobrego wzornictwa! Wstęp wolny.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe BoConcept i HS Studio