Zabytkowe wnętrza Fabryki Koronek z 1910 roku goszczą designerskie showroomy i butiki. Do ekskluzywnego grona dołączyło w listopadzie Studio Prostych Form. Zobaczcie, co przygotowało na otwarcie…
Ulica Burakowska 5/7 w Warszawie to adres prestiżowy. Nic dziwnego, że Studio Prostych Form wybrało ją na swój nowy salon. Tu w sąsiedztwie znanych firm odzieżowych i wnętrzarskich, w grubych ceglanych murach porośniętych winobluszczem znajdziemy 100 metrów luksusu. A dokładnie: autorską ekspozycję, na którą składają się zabudowy (głównie kuchnie, bo od nich wszystko się zaczęło 18 lat temu) ze sprzętem takich marek, jak Miele, Fulgor, Bora czy Villeroy&Boch.
Chcieliśmy pokazać jak najwięcej naszych możliwości oraz najnowsze trendy wnętrzarskie. Ekspozycja wpisuje się w modne style: industrialny, klasyczny, a także minimalistyczny, czyli bardzo prosty, jak samo Studio Prostych Form.
(Dariusz Pijanowski, współwłaściciel Studia Prostych Form)
Nowoczesna technologia łączy się w Studiu Prostych Form z wysmakowanymi detalami i materiałami najwyższej jakości, z naciskiem na te naturalne (np. szczotkowany obłóg dębowy). Znajdziemy tu fornir dębowy w połączeniu ze stalą i precyzyjnie wykonane wykończenia mebli, które mają różne zastosowania.
Ekologiczny materiał do wykańczania wnętrz
Powierzchnię podłóg, biurek i ekspozycyjną kuchnię wykańcza materiał, który może zainteresować miłośników nowoczesnych rozwiązań ekologicznych – ECOMALTA. Naturalna struktura kwarcowa stanowi alternatywę dla tynków strukturalnych, żywic epoksydowych, płytek, powierzchni z betonu i kamienia. ECOMALTA jest nietoksyczna, oddychająca, mrozo- i ognioodporna.
Podczas uroczystego otwarcia drugiego showroomu Studia Prostych Form, które odbyło się 15 listopada 2017, można było spotkać znanych architektów i projektantów, a także przedstawicieli mediów wnętrzarskich i partnerów biznesowych firmy.
Studio Prostych Form to działająca od 1999 roku grupa architektów, handlowców i wykonawców, która realizuje zamówienia na zabudowy kuchenne, meble łazienkowe, szafy, garderoby, biblioteki, sale kinowe, stoły oraz wiele innych mebli, również takich, które ciężko sklasyfikować.
Fot. i oprac. na podstawie:
Materiały prasowe Studia Proste Formy