Oryginalne meble gięte

Paged to marka z wieloletnią tradycją, której początki sięgają 1881 roku. Obecnie jest jednym z nielicznych producentów wytwarzających meble gięte. Produkty Paged są dostępne w 50 krajach na całym świecie. W swojej ofercie firma posiada kolekcje przeznaczone zarówno do prywatnych domów, jak i przestrzeni komercyjnych. Wyróżniają je wysoka jakość materiałów, unikatowy design oraz przemyślana ergonomia. Jak czytamy na stronie producenta, na tegorocznym Salone del Mobile Paged zaprezentuje najnowsze modele w ofercie, rozszerzenie kolekcji już istniejących oraz możliwości innowacyjnych technologii, takich jak Duocolor, Paged Prints czy WRB.

cztery drewniane krzesła pokazujące wygląd z każdej strony
Krzesła marki Paged, fot. Paged

Firmy Fameg chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. To również producent mebli giętych. Od ponad 130 lat firma kontynuuje tradycję Michaela Thoneta – pioniera przemysłowej produkcji tego typu mebli. Podobnie jak dzieła mistrza, również współczesne produkty firmy Fameg charakteryzuje lekka, ale ponadczasowa forma, która idealnie sprawdza się we wnętrzach różnego typu. Będzie można je obejrzeć podczas zbliżających się targów w Mediolanie.

dwa krzesła na tle szarego wnętrza z ruchomymi schodami
Krzesła gięte z linii Classic bent, fot. Fameg

Wysokiej jakości meble tapicerowane

Comforty to marka obecna na rynku od prawie 20 lat. To, co ją wyróżnia, to unikalne współczesne wzornictwo, zgodne z aktualnie panującymi trendami. Jest to zapewne zasługa współpracy z czołowymi przedstawicielami świata designu. W ofercie firmy znajdują się produkty autorstwa na przykład Tomasza Augustyniaka, Doroty Koziary, Tomka Rygalika, Krystiana Kowalskiego czy Mai Ganszyniec. W ubiegłym roku marka zaprezentowała w Mediolanie premiery, które nawiązywały do tradycji największych ruchów artystycznych XX wieku. Już nie możemy się doczekać, czym Comforty zaskoczy w kwietniu.

stoisko z dużą brązową sofa oraz wieloma różnymi krzesła od comforty
Stoisko Comforty na targach Salone del Mobile w 2018 roku, fot. Ernest Wińczyk, Comforty
mała sofa za stolikiem pomiedzy różnymi krzesłami od comforty
Stoisko Comforty na targach Salone del Mobile w 2018 roku, fot. Ernest Wińczyk, Comforty
duża brązowa skórzana sofa na tle ściany z drobnym listewkami
Stoisko Comforty na targach Salone del Mobile w 2018 roku, fot. Ernest Wińczyk, Comforty

Polskie lampy na Euroluce 2019

Co dwa lata na targach w Mediolanie można podziwiać najnowsze trendy w oświetleniu w ramach międzynarodowej wystawy Euroluce. W tym roku po raz kolejny wezmą w niej udział również polscy producenci lamp, tacy jak Loftlight, Luminex czy Famlight. Zaprezentują szeroki wybór produktów, zarówno pod względem funkcji, jak i wzornictwa: oświetlenie wiszące, podłogowe, stołowe, kinkiety, wykonane z różnych materiałów, w różnych stylach. Z pewnością nie zabraknie zarówno sprawdzonych modeli, jak i rynkowych premier.

58. edycja międzynarodowych targów Salone del Mobile w Mediolanie odbywa się w dniach 9-14 kwietnia.

różowy fotel pod różową lampą obok niskiego stolika z lampą i wazonem
Lampy Famlight, fot. Famlight
nietypowe półka ze stojącym na niej obrazem pod podwójną lampą wiszącą
Lampa wisząca Alamos marki Luminex, fot. Luminex
fotel z zielonym obiciem obok stolika ze słojem pod nietypowa szarą lampą
Lampa z betonowym kloszem pokrytym mosiądzem Loftlight, fot. Loftlight