Aktualny motyw: Akustyka we wnętrzach

MAGAZIF motyw Knauf

MECENAS MOTYWU

Salone del Mobile: edycja 2020 odwołana

Edycja 2020 Salone del Mobile.Milano nie odbędzie się. Na kolejną odsłonę najważniejszych na świecie targów meblowych będziemy musieli poczekać do 2021 roku. Decyzja o przełożeniu została podjęta przez zarząd Salone del Mobile.Milano w związku z trwającą pandemią koronawirusa, który rozprzestrzenił się na prawie wszystkie kraje na świecie.

Od momentu, kiedy ogłoszono zmianę terminu wydarzenia z kwietnia na czerwiec (było to 25 lutego – przyp. red.) sytuacja we Włoszech, jak i na całym świecie zmieniła się zasadniczo.
Chociaż byliśmy zdeterminowani, aby dotrzymać terminu czerwcowego i chcieliśmy zorganizować to coroczne wydarzenia zgodnie z planem, obecne, bezprecedensowe okoliczności i niepewność związana z nadchodzącym i tak zmienionym już terminem oznaczają, że tegoroczne targi Salone nie mogą się odbyć. Kolejna edycja potrwa od 13 do 18 kwietnia 2021 roku – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Z oświadczenia wynika także, że edycja 2021, która jest jubileuszową, 60. odsłoną targów iSaloni będzie szczególna również pod innym względem. Wówczas po raz pierwszy w historii wszystkie odbywające się co dwa lata wystawy odbędą się w połączeniu z Salone Internazionale del Mobile, International Furnishing Accessories Exhibition, Workplace3.0, S.Project oraz SaloneSatellite. Oznacza to, że EuroCucina, FTK (Technology For the Kitchen) i International Bathroom Exhibition odbędą się również w przyszłym roku, wraz z Euroluce, które planowo wypadało w 2021 roku.

salone del mobile 2021
Targi Salone del Mobile.Milano odbędą się dopiero w 2021 roku

Ta jedna, wielka branżowa impreza targowa będzie nową okazją do ponownego ożywienia przedsiębiorstw, które działają w synergii z Salone del Mobile i Mediolanem. Mamy więc na co czekać.