Eksperci pochylą się także nad istotą procesu projektowego oraz oryginalności produktu w odniesieniu do regionu Europy Środkowo-Wschodniej.
Prelekcje będą odbywały się przez wszystkie festiwalowe dni.
Czwartkowe wystąpienia skupione wokół tematyki Potencjału regionu. Siła architektury i wzornictwa w regionie Europy Środkowo-Wschodniej otworzą wykłady Roberta Koniecznego, Jakuba Szczęsnego oraz Yvette Vašourkovej. W ramach tego panelu będziemy mieli okazję posłuchać o projektowaniu wnętrz hotelowych i miejsc pracy, skandynawskiej gościnności, a także trendach. Oprócz tego, wykłady poprowadzą Nika Zupanc, a także Giulio Cappellini.

W piątek rozpocznie się drugi panel pod nazwą Zaprojektuj przyszłość. Co dzieje się w branży. Tematyka wykładów poświęcona będzie technologii i wątkom związanym ze sztuczną inteligencją w biznesie wnętrzarskim oraz coraz bardziej popularnemu zagadnieniu customizacji.
Eksperci opowiedzą również o zmysłach w kontekście komfortu akustycznego oraz materiałach w nawiązaniu do recyklingu i biodegradacji.

Weekend na targach otwierają prelekcje poświęcone tematyce oryginalności, która coraz chętniej wkracza do świata wnętrz. Dość dużo mówi się o oryginalności i ochronie praw twórców. To właśnie w ramach sobotnich wystąpień zobaczymy (i usłyszymy) Oskara Ziętę, Toma Dixona czy Stefano Giovannoni. Dwaj ostatni wezmą udział także w panelu dyskusyjnym.




Ostatni dzień targów, niedziela, upłynie pod znakiem rozważań nad Zasadami gry. Design, moda, wnętrza i Ty. Uczestnicząc w pierwszym z wykładów, dotkniemy idei projektowania z myślą o człowieku i dla człowieka (human centred design, human touch design). W ramach dalszych prelekcji zastanowimy się także, po co nam wizjonerzy oraz dowiemy się, czym są chwilowe mody, a czym długotrwałe tendencje.

Zapowiada się niezwykle interesująco!
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe Warsaw Home, Kylie Coutts, Oskar Zięta, Qeeboo