Warsaw Home to premiery nie tylko produktowe – do grona wystawców rokrocznie dołączają nowe marki. Niektóre z nich początek października wybierają na czas własnej premiery, a niektóre, znane już w branży, decydują się na wystawienie w podwarszawskim Nadarzynie po raz pierwszy w swej historii. Kto zatem zaliczył debiut?
Ku wygodzie: poznaj TFORY
TFORY oferują meble (siedziska, stoły), dodatki (wieszaki) i oświetlenie. Jak sami o sobie mówią, główne inspiracje do tworzenia nowych produktów czerpią z obserwacji ludzi i ich codziennego życia. Tworzą, by je ułatwiać i sprawić by było trochę wygodniejsze. Jest to możliwe za sprawą oferowanych produktów: te faktycznie cieszą nie tylko oczy, ale też stanowią uciechę dla duszy i ciała. Jak marka ocenia targi i patrzy na swój debiut?
– Zauważyłem, że wraz z rosnącym z roku na rok poziomem imprezy, który obecnie dorównuje już podobnym w pozostałej części Europy, wzrasta również świadomość i wymagania odbiorców – mówi Ariel Śliwiński z marki TFORY. – Podczas tegorocznych targów Warsaw Home miała miejsce oficjalna premiera naszej marki. Prezentowana kolekcja została świetnie przyjęta, a liczne pozytywne komentarze tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że funkcjonalność i nieszablonowość oferowanych produktów są wartościami wysoce cenionymi przez ich użytkowników – dodaje.
Jakość ukryta w kamieniu: Cosentino
Na targach po raz pierwszy pojawiła się również hiszpańska marka Cosentino. Zaprojektowane przez Studio.O. stoisko było de facto niezwykle udaną ekspozycją najnowszych propozycji wielkoformatowych powierzchni Dekton i Silestone.
Projektanci podzielili przestrzeń wystawienniczą na trzy zupełnie różne strefy: jasną, zapraszającą i prezentującą portfolio i wielość zastosowań powierzchni ultrakompaktowej Dekton, centralną, będącą sercem stoiska i podkreślającą bogatą historię firmy oraz lounge’ową, ciemną, skupiającą się na prezentacji konglomeratu kwarcowego Silestone. Zabieg ten nie tylko umożliwił gościom obejrzenie samych materiałów, lecz także pokazał ich wszechstronność – powierzchnie Cosentino zostały bowiem wykorzystane na blatach, podłodze, okładzinach ścian, mebli, a nawet drzwi, dzięki wykorzystaniu Dekton Slim o grubości 4mm – najcieńszej i najlżejszej propozycji z portfolio producenta.
Tegorocznym motywem przewodnim ekspozycji Cosentino były hasła: INSPIRACJA, INNOWACJA, INTERAKCJA! W ich ramach toczyły się rozmowy o wzajemnym oddziaływaniu pomiędzy wnętrzem i zewnętrzem, interakcji pomiędzy sztuką i designem, wspólnych projektach Cosentino z ambasadorami marki, m.in. Cindy Crawford i uznanymi w świecie projektantami, a także dyskusje o ekologii, zrównoważonym rozwoju i wspieraniu lokalnych społeczności.
OVO: ściany na nowo
Podczas Warsaw Home odbyła się oficjalna odsłona marki OVO – polskiego producenta modułowych paneli ściennych z segmentu premium. Była to okazja do zaprezentowania dwóch premierowych kolekcji: OVO oraz SHAPES, które współtworzyli czołowi polscy i zagraniczni projektanci.
Stoisko producenta wypełnione było przede wszystkim produktami z linii OVO, flagowej, modułowej kolekcji dla najbardziej wymagających odbiorców. Produkty z tej serii stanowią zbiór różnorodnych wzorów, kompozycji, mogą spełniać zarówno funkcję obrazu, ale również, dzięki możliwości multiplikowania ich liczby, kompleksowej zabudowy dużych powierzchni. Każdy z tych modeli paneli jest autorskim dziełem konkretnego projektanta, stanowi jego wizytówkę, niesie ze sobą jego określony przekaz.
Do grona projektantów współtworzących produkty marki należy m.in. Piotr Kalinowski, CEO MIXD, Michał Kozłowski i Klaudia Żmuda, nagradzani absolwenci katowickiej ASP, poszukujący przede wszystkim oryginalnych rozwiązań, z którymi można się emocjonalnie związać (ich prace koordynował Michał Biernacki, zdobywca wielu prestiżowych nagród, takich jak Red Dot Best of the Best 2012 oraz Red Dot Design Award 2010); Alina Czarnecka i Bruno Chavanne – para artystów plastyków, których wspólne prace znalazły oddźwięk w kilku galeriach w Paryżu i Londynie, a także zostały wykorzystane do dekoracji butików takich marek, jak Dior, Hermes czy Christian Louboutin; czy też Roberta Banqueri Serra, pochodząca z São Paulo zdobywczyni srebra A’ Design Awards (2018-2019).
– Cieszymy się, że podczas targów Warsaw Home mogliśmy zaprezentować tak licznie odwiedzającym nas gościom efekty, które udało nam się wypracować podczas wielu lat gromadzenia doświadczenia w branży aranżacji wnętrz. Marka OVO to rezultat setek spotkań, tysięcy dni poszukiwań, milionów pomysłów. To odpowiedź na rosnącą potrzebę otaczania się przedmiotami wyjątkowymi, zaprojektowanymi w każdym szczególe. To następstwo poszukiwania rozwiązań rosnących wraz z przestrzeniami. Tak pozytywny odbiór naszych produktów na targach utwierdził mnie w przekonaniu, że dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu oraz współpracujących z nami, wyselekcjonowanych projektantów stworzyliśmy produkt, który nada osobliwy charakter niejednemu wnętrzu domowemu, czy też dopełni przestrzeń użytkową – mówi Wojciech Paczka, założyciel marki OVO.
Więcej światła: LEXAVALA
Debiut targowy zaliczyła także LEXAVALA. Jest to młoda marka oświetleniowa, która rozpoczęła swą działalność dokładnie rok temu.
– Ku naszemu miłemu zaskoczeniu wszystkie projekty cieszyły się dużym zainteresowaniem. choć niewątpliwie najwięcej pytań padało na temat premierowych modeli TWAIN oraz BLVR. Usłyszeliśmy wiele miłych słów odnośnie do tych projektów. Zdecydowana większość osób, która nas odwiedzała i pytała o nasze produkty, to osoby związane z designem, architekturą czy wzornictwem. Nie brakowało klientów indywidualnych, którzy szukali inspiracji lub przedmiotów do swoich wnętrz. Były też osoby, które zupełnie nie wiedziały, o co chodzi na naszym stoisku, i pytały, czy to tylko kawiarnia – opowiada ze śmiechem redakcji MAGAZIF Paweł Zajiczek z LEXAVALA – Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tych targów, ze znajomości, jakie zawarliśmy, z wielu miłych słów o naszych pracach… Wielkie uznanie dla Kasi Ptak i jej zespołu za to, co osiągnęli w ciągu tych kilku krótkich lat.
Quick-Step: nowa kolekcja
Tegoroczna edycja była także pewnego rodzaju debiutem dla marki Quick-Step.
– Targi Warsaw Home 2019 możemy uznać za bardzo udane, nie tylko dlatego, że marka Quick-Step po raz pierwszy zaprezentowała się samodzielnie z pełną oferta podłóg laminowanych, winylowych i parkietów. Koniec roku 2019 jest dla nas szczególny, przede wszystkim dlatego, że premierowo pokazujemy naszą nową kolekcję Quick-Step Signature. Zamysłem jej twórców było stworzenie podłogi laminowanej, która idealnie imitowałaby naturalne deski drewniane. Konstrukcja i łączenia nowych podłóg są bardziej wyrafinowane i autentyczne, a ich struktura – precyzyjna i elegancka. Dodatkowo wprowadziliśmy nowe dekory w podłogach winylowych i już teraz ta kategoria jest pełna i daje szerokie możliwości: wybieramy dekor i dopasowujemy do potrzeb, czy ma być w wersji klejonej, klikanej czy sztywnej (RIGID). Również w podłogach drewnianych mogliśmy pokazać wartości dodane, jak rozwiązanie dla podłóg lakierowanych EASY TO CLEAN, które zabezpiecza podłogę przed starzeniem i zanieczyszczeniami, czy PROTECT+ dla podłóg olejowanych, w których krawędzie-łączenia na krótkim boku są odpowiednio zabezpieczone przed ciemnieniem i wnikaniem wody. Jesteśmy bardzo dumni z formy stoiska i zadowoleni z frekwencji odwiedzających. Wszystkie cztery dni były dla nas bardzo intensywne, jeśli chodzi o ilość spotkań. Odwiedzili nas licznie partnerzy, przedstawiciele prasy, bloggerzy, architekci, projektanci, jak również klienci indywidualni. Cieszymy się, że mogliśmy brać udział w targach i tak szerokiemu gremium prezentować pełną ofertę Quick-Step – powiedział redakcji MAGAZIF Szymon Lemański, Sales Manager w Quick-Step Poland.
Wszystkim gratulujemy udanego debiutu!
Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe LEXAVALA, TFORY, Quick-Step, Cosentino, OVO