Pięć hal o powierzchni 120 tys. m2, a na nich ponad 800 wystawców. Intrygujące stoiska, wykłady, prelekcje, rozmowy, wystawy oraz wywiady. Co jeszcze?
Warsaw Home to Międzynarodowe Targi Wyposażenia Wnętrz, które w tym roku odbyły się po raz trzeci w PTAK EXPO, w podwarszawskim Nadarzynie. W trakcie wydarzenia zaprezentowano oferty producentów i dystrybutorów z branży meblowej, dekoracyjnej, wykończeniowej oraz dodatków z całego świata. Warsaw Home charakteryzuje koncept mieszany – stanowi zarówno platformę biznesową stanowiącą narzędzie do zawierania międzynarodowych kontaktów, a także przestrzeń, w której znakomicie odnajdą się pasjonaci wyposażenia wnętrz. To arena wzajemnych interakcji architektów, projektantów wnętrz, właścicieli firm i sklepów oraz klientów indywidualnych.
Rozmach, czyli o sile designu
W tym roku liczba wystawców była naprawdę imponująca, a przygotowane stoiska intrygowały… nie tylko rozmachem, ale też pomysłowością i sposobem prezentacji poszczególnych produktów. Odwiedziliśmy wiele z nich, rozmawiając z wystawcami. MAGAZIF po raz kolejny odpowiada za oficjalną relację z wydarzenia, która już wkrótce ukaże się na naszej stronie.
Targi to dobra okazja do rozmów: o tym, co przygotowały dla odwiedzających poszczególne marki, jakie trendy widzą ich reprezentanci oraz jak interpretują hasło przewodnie, którym była Siła!. Podjęto także dyskusję na temat oryginałów i produktów inspirowanych. Mieliśmy przyjemność przeprowadzić wywiady z przedstawicielami takich marek, jak: Vitra, Kinnarps, Tabanda, Studio Ganszyniec, Studio Rygalik, Rust, VANK, Zieta Prozessdesign, Ceramika Paradyż, Franke, NOTI, Comforty, Swarzędz, Gala Collezione, Edwanex, MIXD, Product Design, a także stowarzyszenia loveOriginal oraz agencji PR, OKK!. Rozmawialiśmy również z dyrektorem artystycznym Warsaw Home, Janem Szadkowskim. Materiały wideo już wkrótce pojawią się na MAGAZIF.com.
Z kolei na naszym stoisku, które znalazło się w hali D, w strefie Poland Design Festival zaprezentowaliśmy prace Młodych Wilków, czyli projektantów, którzy stawiają pierwsze kroki w branży projektowej.
Prelekcje, czyli o tendencjach i zjawiskach
Warsaw Home to także prelekcje, panele dyskusyjne i rozmowy, które toczyły się na scenie głównej przez wszystkie dni. Po wykładach własnych w debacie wzięli udział Tom Dixon i Stefano Giovannoni z Qeeboo.
Ciekawym zagadnieniem z punktu widzenia designu była customizacja. Zjawisko to przybliżył Michał Drożdż, dyrektor ds. strategii produktowej Ceramiki Paradyż. Prelegent przytoczył ciekawe przykłady pozornej personalizacji produktowej. Pozornej, bo w rzeczywistości, jak się okazuje, mamy do czynienia z wyborem i tworzeniem produktów jedynie z ograniczonej liczby elementów (system personalizacji marki Nike, klocki Lego), czy personalizacją poprzez statystykę (jako przykład wskazano butelki z nazwami własnymi Coca-Coli).
Warsaw Home nie mogło odbyć się bez Archi Day, czyli specjalnie przygotowanej strefy dla architektów. Na scenie głównej Archi Day również odbyły się wykłady, debaty i panele dyskusyjne, z tą różnicą, że ich tematyka dotyczyła kwestii związanych z pracą w zawodzie architekta i to w sposób niezwykle kompleksowy: było m.in. o wizerunku projektanta, zdobywaniu i utrzymywaniu klientów, umowach, sposobach wykorzystania mediów, fotografii i promowania się. W strefie odbyła się także premiera archiDESK – platformy usprawniającej codzienne funkcjonowanie pracowni projektowych.
Pracujemy nad pełną relacją. Stay tuned!
Fot.: MAGAZIF.com, Warsaw Home