W malowniczym hrabstwie Norfolk, leżącym we wschodniej części Anglii, gdzie główną rolę odgrywa rolnictwo oraz – zwłaszcza na wybrzeżu – turystyka, Carl Turnel zaadoptował na potrzeby mieszkalne klasyczną, rolniczą stodołę z 1850 roku. Ochre Barn zaprojektował z myślą o sobie i swoich przyjaciołach.
Zaskakującym pomysłem architekta jest użycie płyt OSB jako materiału wykończeniowego. Jak twierdzi, inspiracją był snopek słomy. Płyty OSB posłużyły Turnelowi do podzielenia ogromnej przestrzeni na mniejsze pomieszczenia i do konstrukcji szaf, regałów, siedzisk, łóżek etc.
Zastosowanie płyt OSB różnią się. W zależności od tego, w jaki sposób zostały wyprodukowane, mogą być wykorzystywane w różnych warunkach. Turnel wybrał płyty wykonane ze sprasowanych wiórów drzewnych połączonych z żywicą, które wykazują wysoką odporność na warunki atmosferyczne.
W środku zachowano sporo elementów oryginalnej konstrukcji budynku (strop, cegła), które w połączeniu z białymi ścianami i sufitami stworzyły jasną przestrzeń i niepowtarzalny klimat.