Aktualny motyw: Barwy i odcienie we wnętrzach

MECENAS MOTYWU

Kobiecy korkociąg

Anna G. to nazwa – zaprojektowanego przez ikonę włoskiego designu Alessandro Mendini – korkociągu o kobiecej twarzy i śrubie schowanej pod sukienką.

Anna G. – jak na prawdziwą kobietą przystało – ciągle pokazuje nowe oblicze.

Siódma wersja jest wyjątkowa, bo wyprodukowano tylko dziewięć cennych sztuk tego modelu – pokrytego złotem, zdobionego diamentami, koralami i topazami. Anna G. nie tylko jest luksusowa, ale też emanuje seksapilem – wystąpiła w reklamie, w której upodobniła się do Marylin Monroe. Tych atrakcyjnych wcieleń najwyraźniej pozazdrościł jej projektant, który narodził się w świecie rzeczy pod postacią korkociągu niemal dziesięć lat później. „Jest próżny, lubi zmiany. Jego szafa jest bardzo bogata, przebiera się w zależności od okazji” – tak Alessandra M. opisuje projektant.

nietypowe korkociągi kobiecy korkociąg czerwony korkociąg korkociąg w kształcie ducha i gitarzysty

Zdjęcia:
ARC
Źródło:
designalive.pl

akcesoria kuchenne

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Zestaw do sushi: celebracja w pięknej oprawie
Zestaw do sushi: celebracja w pięknej oprawie

Nie w pośpiechu, lecz celebrując – właśnie tak powinnismy spożywać posiłki. Projekt zestawu do sushi powstał z potrzeby stworzenia pięknej oprawy dla smakowitych dań kuchni japońskiej. Zobaczcie zestaw naczyń zaprojektowanych przez Ewelinę Lekką.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Wyposażenie kuchni: wszystko, czego potrzebujesz
Wyposażenie kuchni: wszystko, czego potrzebujesz

To właśnie wyposażenie kuchni najczęściej pozwala od razu odróżnić lokal użytkowy od miejsca do mieszkania. Nawet jeśli kuchnia biurowa jest dobrze urządzona, to zazwyczaj dopiero w w tej domowej wykorzystamy w pełni wszystkie detale.

Alessandro Mendini

Czytaj więcej

Aktualności

Alessandro Mendini obok korkociągu swojego projektu Anna G.
Alessandro Mendini – rewolucjonista designu

Odszedł Alessando Mendini, twórca ikonicznych projektów: korkociągu Anna G. i fotelu Proust. Postać projektanta i jego dorobek przybliża nasz ekspert, Fabio Flaminio.