Lepsza łazienka, lepsze życie

Geberit logo

MECENAS

O przestrzeni otwartej i zamkniętej: dlaczego warto postawić na drzwi przesuwne?

Otwarta przestrzeń to znak naszych czasów, ale też spore wyzwanie aranżacyjne. Żeby nie popaść w skrajności i zachować funkcjonalność pomieszczenia, warto postawić na rozwiązania dające więcej możliwości. Drzwi przesuwne sprawdzają się tu idealnie.

drewniane jasne drzwi z deskami ułożonymi na ukos na czarnej szynie przesuwnej
RENO

Otwartość, mobilność, wielozadaniowość i wielka powierzchnia – oto ideał, do którego wielu dąży, budując dom czy wybierając mieszkanie. Chcielibyśmy jednocześnie mieć czym oddychać i mieć wygodne miejsce do relaksu, a przy okazji… mieć wszystko pod ręką. W małym pomieszczeniu rzeczywiście wystarczy wyciągnąć rękę, w wielkim salonie rozmieszczenie sprzętów budzi pewien kłopot. Mają wyglądać dobrze, nie przytłoczyć swoją obecnością, a jednocześnie być gotowe do użytku w każdej chwili. Co zrobić, żeby otwarta przestrzeń była jednocześnie choć trochę przyjazna i tak zwyczajnie, po domowemu przytulna? Podzielić ją, ale w sposób, który nie odbierze wrażenia przestronności. Takie możliwości dają drzwi przesuwne RENO, które niby stanowią stały element (to nie parawan, który można wynieść), a jednak są bardziej subtelne.

Zobacz drzwi przesuwne RENO

białe przesuwne drzwi z czarną listwą oraz widocznymi kółkami w pomieszczeniu z czarnym fotelem
piqusell.pl
duże przesuwne drzwi na szynie pomalowane na ciemno szaro ow pomieszczeniu ze starą dębową podłogą
@ann.living

Sztuka zamykania

Nie sztuka zamknąć pomieszczenie na cztery spusty i czuć to ograniczenie. Na przykład wydzielić kącik do pracy, który przyprawi o klaustrofobię… Można jednak zastosować Reno drzwi przesuwne, które przez większość czasu pozostaną otwarte i będziemy z nich korzystać jedynie w razie potrzeby. Drzwi przesuwne w niczym nie ustępują klasycznym drzwiom, bo je również można zamykać od wewnątrz. Wystarczy dobrać pasujący system zamykania i zadbać o swoją prywatność w łazience, sypialni czy miejscu do pracy.

drewniane dwuskrzydłowe duże drzwi przesuwne w sypialni z drewnianymi belkami narożnymi
@hakauuka
srebrno-szare drzwi przesuwne z desek z czarną klamką i łóżkiem w tle
RENO

Oddzielnie, ale razem

Są w mieszkaniu miejsca, które dobrze jest wydzielić ze wspólnej przestrzeni, ale wciąż nie separować ich na stałe. Takim miejscem jest jadalnia, która dobrze funkcjonuje w pobliżu kuchni lub salonu. Czasem mamy potrzebę kontrolowania sytuacji wprost z naszego „centrum dowodzenia”, jakim jest kuchnia, ale w newralgicznych momentach nie chcemy narażać gości na intensywne zapachy czy widok twórczego nieładu, gdy gotujemy z rozmachem. Na czas przygotowywania potrawy wystarczy wtedy zasunąć drzwi, które oddzielają kuchnię od jadalni.

przesuwne drzwi przy komodzie obok szarej kanapy z białą poduszką
RENO

Subtelne podziały i dyskrecja: RENO drzwi

Podzielić przestrzeń można też w sposób bardziej dyskretny, jedynie wizualnie wyznaczając strefy w pomieszczeniu. Doskonale nadadzą się do tego drzwi przesuwne z przeszkleniem. Szczególnie polubią je wnętrza w stylu loftowym.

duży salon oddzielony szklanym czarnym parawanem w salonie z dużą zielenią na ścianie
RENO
kanarkowo żółte drzwi przesuwne obok meblościanki kuchennej ze sprzętem agd
www.wkrecona.pl

Jeżeli zależy nam na spójności wnętrza i nijak nie pasuje nam do niego np. sprzęt elektroniczny, nie musimy rezygnować – ani ze sprzętu, ani z klasycznego wyglądu pomieszczenia. Nie musimy też wstawiać dodatkowych szafek, w których ukryjemy to, co ma być na co dzień niewidoczne. Zdecydowanie bardziej efektowne i przede wszystkim wygodniejsze będzie zastosowanie drzwi przesuwnych. Na co dzień wpisują się w stylistykę wnętrza i wystarczy jedno pociągnięcie, żeby odkryć np. ekran telewizora. Albo ukryte bibeloty, które nie straszą gości na co dzień. Montaż przesuwnych drzwi naściennych nie wymaga specjalistycznej ekipy ani remontu mieszkania.

dwuskrzydłowe drzwi w jasnym beżu przy toaletce z czarnym krzesłem
@mieszkanie.marzen
jasne nowoczesne wnętrze z przesuwanymi drzwiami i ciemnymi dodatkami
@mamagerka_pl

Drzwi przesuwne RENO pozwalają na zabawę w „otwarte-zamknięte”, w której dopuszcza się wiele konfiguracji i indywidualnych rozwiązań. Wystarczy skontaktować się z ekspertami i szybko okaże się, że nie ma takiej przestrzeni, której nie dałoby się bardziej otworzyć lub zamknąć – wedle potrzeb. Takich możliwości aranżacyjnych nie dają klasyczne drzwi ani klasyczne meble. Warto postawić zatem na wygodę i design.

Fot. i oprac. na podst.:
mat. prasowe RENO

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

drzwi wysokie porta jakie wybrać
Wysokie drzwi we wnętrzach. Gdzie się sprawdzą?

Coraz bardziej popularne stają się wysokie mieszkania w kamienicach oraz apartamenty typu loft. Uwagę zwracają nie tylko duże okna, ale także drzwi wysokie i daleko sięgające w górę sufity.

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Nowe oblicze harmonii, czyli otwórz się na nowoczesne drzwi
Nowe oblicze harmonii, czyli otwórz się na nowoczesne drzwi

Sięgające sufitu, przesuwne albo zupełnie ukryte – nowoczesne drzwi marki PIU Design dają całą paletę możliwości wszystkim tym, według których funkcja powinna iść w parze z formą.

Wnętrza / aranżacje i projekty wnętrz

Mieszkanie, w którym rozgościła się morska bryza
Mieszkanie, w którym rozgościła się morska bryza

Inwestorzy są młodym małżeństwem, któremu do gustu przypadły morskie klimaty i wnętrza rodem wyjęte z Kalifornii. Ich marzeniem, aby we wnętrzu czuć było bryzę znad morza zostało zrealizowane. Oczekiwany efekt udało się uzyskać Ilonie Paleńczuk z pracowni ip-design, która wsłuchując się w potrzeby klientów stworzyła dla nich iście nadmorski azyl.

Aktualności

MAGAZIF NEWS #24

Najnowszy odcinek poświęcamy konkursom dla architektów i projektantów. Opowiemy też o nowej inwestycji na mapie Warszawy – Skylinerze. Podpowiemy, jakie rozwiązania warto wziąć pod uwagę przy aranżacji małych, ale i nieustawnych wnętrz. Czeka też na Was nasz najnowszy dokument.

stałe elementy wyposażenia

Czytaj więcej

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Eklektyzm, wolność i natura: kolekcja BOHO Macieja Zienia
Eklektyzm, wolność i natura: kolekcja BOHO Macieja Zienia

Osadzona w błogim klimacie kolekcja Boho, jedna z najnowszych kreacji Macieja Zienia dla Ceramiki Tubądzin jest połączeniem niewymuszonej delikatności i dekoracyjnej geometrii. Bogactwo wzorów i faktur kryje potencjał do tworzenia ciekawych kompozycji. Jak powstawała kolekcja?

Wyposażenie / meble, dekoracje, dodatki do domu

Jak dopasować kamień ozdobny do wnętrza?
Jak dopasować kamień ozdobny do wnętrza?

Kamień ozdobny nie musi być montowany tylko na zewnątrz – na płocie lub elewacji. Doskonale prezentuje się również wewnątrz domu lub mieszkania. Jak dobrać go do stylu danego wnętrza?